چهارشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۷
 • شعار سال 97
 • سخن امام
 • —پروار بندی گوسفند نژاد افشار

  پروار بندی گوسفند نژاد افشار(که یکی ازبهترین نژاد های موجود واغلب با خاصیّت تولید مثل چند قلو می باشد)در یک واحد بنای ..... متر مربّعی در مجتمع سلطانیّه انجام می پذیردو درحال حاضر تعداد 283 رأس گوسفند درواحد مذکور موجود می باشد.بازده سالیانه واحد مذکور به میزان ..... کیلوگرم گوسفند زنده بوده ودر واحد مذکور زمینه اشتغالزائی 5نفر مددجو فراهم گردیده است.

 • سال 1393
 • کاشت گندم

  مرغداری موجود در مجتمع سلطانیّه دارای 750 مترمربع زیربنای مفید میباشد وعلیرغم ظرفیّت 5000 قطعه ای تعیین شده بر اساس مجوّز صادره لیکن دارای ظرفیّت استاندارد 10000قطعه ای می باشد که نمایندگی استان قصد دارد مجوز مربوطه را تاحدّ 20000 قطعه وفضای استاندارد آنرا تاحدّ30000قطعه افزایش دهد. بازده سالیانه این واحد به میزان 70000 کیلو گرم گوشت مرغ می باشد وزمینه اشتغالزایی برای 5 نفر مددجو فراهم گردیده است.

 • صنایع دستی
 • کارگاه کفاشی
 • خیاطی
 • کارگاه قالیبافی
 • زلزله
 • سایت آپارات
 • خارج از کشور
 • کشاورزی
 • ان
 • وان یکاد
 • محصولات کفاشی نمایندگی استان زنجان
 • قالیبافی
 • صنایع چوبی بنیاد تعاون نمایندگی زنجان
 • شیلات نمایندگی استان زنجان
 • دامداری نمایندگی استان زنجان
 • پرورش بوقلمون نمایندگی استان زنجان
 • باغداری نمایندگی استان زنجان
 • صیفی جات نمایندگی استان زنجان
 • باغداری نمایندگی استان زنجان
 • محصولات سراجی
 • پرورش بوقلمون
 • کارگاه تیرچه سقفی
سه شنبه, 03 مهر 1397 پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی بنیاد تعاون زندانیان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان گفت : پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی است که برای فروش ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی بنیاد تعاون زندانیان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان گفت : پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی است که برای فروش ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی بنیاد تعاون زندانیان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان گفت : پروژه حامی بازار فروشگاه اینترنتی است که برای فروش ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 هیأت اجرایی بنیاد تعاون استان خراسان جنوبی تشکیل جلسه داد

برگزاری جلسه هیأت اجرایی نمایندگی استان خراسان جنوبی   به گزارش روابط عمومی استان خراسان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 برگزاری نشست مشترک سازمان زندان ها ، بنیاد تعاون زندانیان و اداره بهداشت و درمان استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی استان اصفهان : نشستی مشترک با حضور دکتر جلالی رئیس ایمنی و بهداشت حرفه ای ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 برگزاری آخرین جلسه کلاس های آموزشی حفاظت در استان همدان

به گزارش روابط عمومی استان همدان : در راستای افزایش سطح علمی و توانمند سازی پرسنل بنیاد تعاون ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 03 مهر 1397 برگزاری دومین دوره آزمون فنی و حرفه ای در شهرستان تویسرکان

برگزاری دومین دوره آزمون فنی و حرفه ای در کارگاه منبت کاری تویسرکان     به گزارش روابط عمومی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 02 مهر 1397 اجرای پروژه زیبا سازی فضای شهری در منطقه 22 تهران

به گزارش روابط عمومی استان تهران : معصومی سرپرست بنیاد تعاون استان تهران به همراه بیات مدیر ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 02 مهر 1397 بازدید از فعالیت های بنیاد تعاون استان یزد

در راستای نظارت بر عملکرد مجموعه بنیاد تعاون استان یزد ، مسئولین ستاد مرکزی بنیاد از فعالیت ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 02 مهر 1397 برگزاری نشستی پیرامون تأمین اقلام اساسی فروشگاه های استان سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه هم اندیشی پیرامون تأمین اقلام اساسی فروشگاه های زندان ...

»ادامه مطلب

سفر مدير عامل محترم بنياد تعاون ، حرفه آموزي و صنايع زندانيان كشور و هيئت محترم همراه به استان زنجان

 

-   مي بايست ظرفيّتهاي بالقوه بنياد تعاون در تمامي نقاط فعال گرديده و از ظرفيت تعامل موجود در درون قوة قضائيه نهايت استفاده بعمل آيد .

-   با اشتغال به كار حدّاكثري مددجويان ، زمينة كاهش بازگشت مجدّد به زندانها و تقليل آسيبهاي اجتماعي خانوادة آنها را فراهم آوريم .

-   سهم پرداختي به خانواده مددجويان از محل درآمد اشتغال به كار وي مي بايست بيشتر از درصد تعيين شدة فعلي گردد .

-   بنياد تعاون در شرايط فعلي نيازمند مديران توسعه گرا مي باشد و ما مسئول فرصت سازي براي اشتغال بكار بيشتر مددجويان هستيم .

-       بايستي خلاقيّت ، كارآفريني و خلق فرصتهاي جديد در كارهايمان جريان مستمر داشته باشد .

-   بايد شرايطي را فراهم كنيم كه كانونهاي اصلاح و تربيت در زمينة حرفه آموزي و اشتغال نشسته         خروجي مثبت داشته باشند .

-   تلاش كنيم كه محصولات و توانمندي توليدي مددجويان را در اماكن شلوغ شهرها با داير نمودن نمايشگاه به مردم شناسانده و بازار فروش ويژه اي را تدارك ببينيم .

-       سعي نمائيم با شناسائي فضاهاي بلااستفاده زندانها ، كارگاهها را در درون زندانها توسعه دهيم .

-   توليد محصولاتي كه سرمايه كمتر و سود بيشتري دارند همچون قارچ و ماهيهاي زينتي را در دستور كار قرار دهيم .

-   حرفه آموزي مددجويان را هدفمند نموده و آموزش مهارتهاي پر درآمدي همچون تعمير موبايل وآرایشگری را با توجه به بازار موجود توسعه دهيم . 

-   نمايندگيها در استانهاي خود تلاش نمايند تا حمايت مسئولين مؤثرو متوّلیّان امررا براي گسترش اشتغال مددجويان خود جلب نمايند .

-   مطمئن باشيد در صورتيكه رسالت خود را تبليغ نمائيم و اطلاع رساني مناسب انجام پذيرد مي توانيم از كمكهاي مردمي در راستاي توسعه اشتغال بكار و حرفه آموزي مددجويان بهره ببريم .

-   با صحبتها و تبليغات خود كوشش نمائيم كه نگرش موجود جامعه را به سمت مثبت گرايي و مشاركت در رفع مشكلات مددجويان سوق دهيم .

-   همة همت خود را بكار گيريم تا با اطلاع رساني و رايزني مناسب ، حمايت دستگاههاي حكومتي مختلف را به سمت اشتغال و حرفه آموزي مددجويان جلب نمائيم .

-   تمامي نمايندگيها مي توانند از ظرفيت اشتغالزائي و درآمدزائي موجود درارگانهای مختلف همچون شهرداريهاي استان خود که گستره کاری قابل توجّهی دارند نهايت بهره برداري را بعمل آورند .

   در جريان اين سفر ايشان ابتدا با همراهي رئيس هيأت اجرائي و مدير نمايندگي استان در مجتمع كشاورزي سلطانيّه كه در زميني به وسعت ۲۰۰ هكتار واقع مي باشد حضور يافته و از سوله هاي در دست احداث ، زمينهاي زير كشت محصولات مختلف كشاورزي و واحد هاي دامپروري و مرغداري و پرورش ماهي بازديد نموده و در انتهاي بازديد بيان نمودند كه زير ساختهاي موجود در مجتمع سلطانيه بسيار مناسب و مستعد توسعه سطح اشتغال و درآمدزائي براي نمايندگي استان مي باشد و تأكيد نمودند كه اين فرصت بالفعل با همّت وهمراهی همه جانبه  به شرايط بالقوّه تبديل گردد .

 مدير عامل و هيئت همراه در ادامة سفر در محل دفتر رياست كل دادگستري استان با ايشان و دادستان استان ديدار نموده و در جريان اين ديدار در ابتدا آقاي مطهر نژاد بيان داشتند كه جامعه هدف بنياد تعاون كشور ، تمامي زندانيان و خانوادة آنها مي باشد كه بالغ بر يك ميليون نفر مي گردند و قصد ما براين است كه با همراهي تمامي مسئولين و دست اندركاران ذیربط در امور زندان و زندانيان، نسبت به اشتغالزائي هر چه بيشتر و كاهش مشكلات اين قشر از جامعه اقدام نمائيم . ايشان همچنين با اشاره به جلسة مطبوعاتي اخير دادستان كل كشور با اصحاب رسانه و ارائة آمار ۴۰.۰۰۰ نفري زندانيان شاغل و صدور ۷۰ هزار گواهينامة فني و حرفه اي براي زندانيان ، كه براي اولين بار در رسانة ملّي مطرح گرديد ، عنوان داشتند كه همه ما به نوعي در قبال اشتغال و درآمدزايي براي انتفاع زندانيان و خانوادة آنها مسئوليت داريم .

همچنين ايشان ابراز داشتند كه برابر تحقيقات بعمل آمده ميزان بازپرداخت وام مددجويان تحت پوشش مراقبت بعد از خروج زندانها به ميزان ۹۵ درصد بوده و اين درصد بالاتر از نرخ افراد عادي جامعه مي باشدکه این نشانگر نتایج مثبت عملکرد سازمان زندانهای کشور واعتماد به قشرمددجویان آزاد شده است . بنياد تعاون درصدد است اعتبار ۱۴۴۰ ميليارد ريالي پيش بيني شده در قانون بودجه سالجاري جهت توسعه اشتغال مددجويان را جذب نموده و در اين خصوص جلسات متعدّدي با مسئولين بانك مركزي داشته ايم .

در ادامه ايشان افزودند كه انشاء ا ... با تعامل سازنده و مطلوبي كه ما بين بنياد تعاون و سازمان زندانهاي كشور و همچنين مراجع قضايي مختلف وجود دارد زمينة توسعة فعاليتهاي اشتغالزائي و درآمدزائي براي مددجويان بسيار مناسب گرديده و انشاء ا ... اين امر پيامد هاي خوبي را به همراه خواهد داشت .

 رئيس كل دادگستري استان نیز ضمن خوش آمدگويي بيان نمودند كه ما به عنوان مسئولين قضائي در سطح جامعه تحت پوشش خود وظيفه داريم كه ديدگاههاي منفي موجود نسبت به زنداني را تعديل نموده و موجبات پذيرش اجتماعي مجدّد آنها و حتي خانواده هايشان را فراهم آوريم تا زمينة اشتغال بعد از آزادي و عدم بازگشت به زندان فراهم گردد . همچنين ايشان يادآور شدند كه مي بايست در جهت توسعة خدمات حمايتي و آزاد سازي زندانيان واجد شرايط و پوشش دادن به خانواده هاي نيازمند آنها تلاش بيشتري نموده و حتي المقدور مانع از مشكلات اقتصادي ناشي از احكام حبس براي خانواده زندانيان محكوم گرديم .

آقای گلمحمّدی بيان داشتند كه مي بايست در اعطاء عفو و ساير امتيازات به زندانيان ، عواملي همچون يادگيري حرفة جديد و گواهيهاي حرفه آموزي و اشتغال بكار در مدّت محكوميّت تأثير داشته باشد تا اعطاء عفو وسایر امتيازات قانونی به زندانيان هدفمند شوند .

 پس از پايان ديدار با رياست كل دادگستري و دادستان استان و در ادامة سفر ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان در محل دفتر نمايندگي بنياد تعاون استان حضور يافته و از نمايشگاه دائمي موجود در آن محل كه حاوي نمونة محصولات نمايندگي بود بازديد بعمل آوردند و بعد از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در محل نمازخانه ستاد اداره کل زندانهای استان به اندرزگاه نسوان عزيمت نموده و از كارگاه فرشبافي و خياطي و صنايع دستي مستقر در آن محل بازديد نمودند . ايشان فعاليتهاي موجود در آن كارگاه را مناسب ارزيابي نموده و در خصوص تجاري سازي و بازار يابي محصولات توليدي آنجا تأكيد نمودند .

ايشان پس از اندرزگاه نسوان از كارگاههاي خياطي ، توليد كفش ، قاليبافي و صنايع دستي كه در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني مستقر مي باشد بازديد نموده و از نزديك در جريان فعاليتها و توليدات كارگاههاي مزبور قرار گرفتند و مدير نمايندگي نيز توضيحات لازم را در اين خصوص به ايشان ارائه نمودند .

در ادامه از كارگاههاي محصولات چوبي ، فلزي وکارگاه نقّاشی محصولات مذکور درمحلّ اردوگاه بازديد گرديد و در طي اين بازديد مدير نمايندگي استان بیان داشتند که کارگاههای مزبور وهمچنین کارگاه تولید تیرچه نمایندگی ،محصولاتي همچون تيرچه و چهارچوب فلزي و دربهاي چوبی مورد نياز پروژه عظيم مسكن مهر استان را تأمين نموده و داراي ظرفيّت اشتغالزائي وتولیدی فراواني مي باشند .

پس از بازديد از كارگاههاي مستقر در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان از كارگاه توليد تيرچه و مجتمع كشاورزي استان كه در كنار اردوگاه مذكور قرار دارد بازديد نموده و در پايان بازديد اقدامات موجود را مناسب دانسته و تأكيد نمودند كه از استعداد و زير ساختهاي موجود در اين واحد ها نيز استفاده حداكثري بعمل آيد . همچنين ايشان در محل مذكور از زمين پيشنهادي نمايندگي جهت احداث اوليّن شعبه فروشگاه حامي اميد در استان بازديد نموده و ضمن تأييد مناسب بودن موقعيّت آن مجوز لازم را براي ساخت و تجهيز آن صادر نمودند .

در ادامه بازديد ، آقاي مطهرنژاد و هيئت همراه ايشان در كانون اصلاح و تربيت استان حضور يافته و از قسمتهاي مختلف آن بازديد نمودند . پس از اتمام بازديد ،حاضرين در محل سالن جلسات كانون اصلاح و تربيت حضور يافته و جلسة جمع بندي نهائي سفر به رياست آقاي مطهر نژاد تشكيل گرديد .در طی این جلسه ایشان موقعیّت کانون اصلاح وتربیت را برای احداث شعبه دوّم فروشگاههای زنجیره ای حامی امید مناسب دانسته وبر راه اندازی هرچه سریعتر آن تأکید نمودند.

 

 

فعالیت های بنیاد

عنوان کل
ورود از ۱ خرداد ۹۱ تا کنون

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز16
دیروزدیروز76
این هفتهاین هفته310
این ماهاین ماه2449
کلکل266287
No data available
تهران
--- °C
[Details]