چهارشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۷
 • شعار سال 97
 • سخن امام
 • —پروار بندی گوسفند نژاد افشار

  پروار بندی گوسفند نژاد افشار(که یکی ازبهترین نژاد های موجود واغلب با خاصیّت تولید مثل چند قلو می باشد)در یک واحد بنای ..... متر مربّعی در مجتمع سلطانیّه انجام می پذیردو درحال حاضر تعداد 283 رأس گوسفند درواحد مذکور موجود می باشد.بازده سالیانه واحد مذکور به میزان ..... کیلوگرم گوسفند زنده بوده ودر واحد مذکور زمینه اشتغالزائی 5نفر مددجو فراهم گردیده است.

 • سال 1393
 • کاشت گندم

  مرغداری موجود در مجتمع سلطانیّه دارای 750 مترمربع زیربنای مفید میباشد وعلیرغم ظرفیّت 5000 قطعه ای تعیین شده بر اساس مجوّز صادره لیکن دارای ظرفیّت استاندارد 10000قطعه ای می باشد که نمایندگی استان قصد دارد مجوز مربوطه را تاحدّ 20000 قطعه وفضای استاندارد آنرا تاحدّ30000قطعه افزایش دهد. بازده سالیانه این واحد به میزان 70000 کیلو گرم گوشت مرغ می باشد وزمینه اشتغالزایی برای 5 نفر مددجو فراهم گردیده است.

 • صنایع دستی
 • کارگاه کفاشی
 • خیاطی
 • کارگاه قالیبافی
 • زلزله
 • سایت آپارات
 • خارج از کشور
 • کشاورزی
 • ان
 • وان یکاد
 • محصولات کفاشی نمایندگی استان زنجان
 • قالیبافی
 • صنایع چوبی بنیاد تعاون نمایندگی زنجان
 • شیلات نمایندگی استان زنجان
 • دامداری نمایندگی استان زنجان
 • پرورش بوقلمون نمایندگی استان زنجان
 • باغداری نمایندگی استان زنجان
 • صیفی جات نمایندگی استان زنجان
 • باغداری نمایندگی استان زنجان
 • محصولات سراجی
 • پرورش بوقلمون
 • کارگاه تیرچه سقفی
سه شنبه, 20 آذر 1397 ملاقات با معاون وزیر کشور

به گزارش " پایگاه خبری بنیاد تعاون " : جلسه ای با حضور رحیم مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بنیاد تعاون زندانیان استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : طی هماهنگی های انجام شده توسط نمایندگی بنیاد تعاون استان قم با ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 موفقیت آمیز بودن کشت آزمایشی زعفران در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 بازدید از فعالیت های بنیاد تعاون استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی استان کرمانشاه : رضا نوید برق سرپرست معاونت منابع انسانی به همراه نجفی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 جلسه با مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون کرمان : در راستای اشتغال و جلوگیری از آسیب های اجتماعی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 دوخت لباس فرم آتش نشانان استان سمنان توسط مددجویان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی استان سمنان و کردی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 نشست با دادستان های شهرستان چالوس و نوشهر

به گزارش روابط عمومی استان مازندران : به منظور تأمین نیروی کار مورد نیاز واحد کلاردشت ، جلسه ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 اتمام بافت و برش دو تخته فرش دستبافت در نمایندگی استان زنجان

دو تخته فرش دستبافت در نمایندگی استان زنجان برش خورد . به گزارش روابط عمومی استان زنجان : در ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 19 آذر 1397 عملیات برداشت محصول کیوی از باغ لتاک تنکابن

برداشت 23 تن محصول کیوی از باغ لتاک شهرستان تنکابن     به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب
یکشنبه, 18 آذر 1397 بازدید از کارخانه تولید شیشه سکوریت شهرک صنعتی بجنورد

به گزارش روابط عمومی استان خراسان شمالی : حمید غلامرضاپور مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب

سفر مدير عامل محترم بنياد تعاون ، حرفه آموزي و صنايع زندانيان كشور و هيئت محترم همراه به استان زنجان

 

-   مي بايست ظرفيّتهاي بالقوه بنياد تعاون در تمامي نقاط فعال گرديده و از ظرفيت تعامل موجود در درون قوة قضائيه نهايت استفاده بعمل آيد .

-   با اشتغال به كار حدّاكثري مددجويان ، زمينة كاهش بازگشت مجدّد به زندانها و تقليل آسيبهاي اجتماعي خانوادة آنها را فراهم آوريم .

-   سهم پرداختي به خانواده مددجويان از محل درآمد اشتغال به كار وي مي بايست بيشتر از درصد تعيين شدة فعلي گردد .

-   بنياد تعاون در شرايط فعلي نيازمند مديران توسعه گرا مي باشد و ما مسئول فرصت سازي براي اشتغال بكار بيشتر مددجويان هستيم .

-       بايستي خلاقيّت ، كارآفريني و خلق فرصتهاي جديد در كارهايمان جريان مستمر داشته باشد .

-   بايد شرايطي را فراهم كنيم كه كانونهاي اصلاح و تربيت در زمينة حرفه آموزي و اشتغال نشسته         خروجي مثبت داشته باشند .

-   تلاش كنيم كه محصولات و توانمندي توليدي مددجويان را در اماكن شلوغ شهرها با داير نمودن نمايشگاه به مردم شناسانده و بازار فروش ويژه اي را تدارك ببينيم .

-       سعي نمائيم با شناسائي فضاهاي بلااستفاده زندانها ، كارگاهها را در درون زندانها توسعه دهيم .

-   توليد محصولاتي كه سرمايه كمتر و سود بيشتري دارند همچون قارچ و ماهيهاي زينتي را در دستور كار قرار دهيم .

-   حرفه آموزي مددجويان را هدفمند نموده و آموزش مهارتهاي پر درآمدي همچون تعمير موبايل وآرایشگری را با توجه به بازار موجود توسعه دهيم . 

-   نمايندگيها در استانهاي خود تلاش نمايند تا حمايت مسئولين مؤثرو متوّلیّان امررا براي گسترش اشتغال مددجويان خود جلب نمايند .

-   مطمئن باشيد در صورتيكه رسالت خود را تبليغ نمائيم و اطلاع رساني مناسب انجام پذيرد مي توانيم از كمكهاي مردمي در راستاي توسعه اشتغال بكار و حرفه آموزي مددجويان بهره ببريم .

-   با صحبتها و تبليغات خود كوشش نمائيم كه نگرش موجود جامعه را به سمت مثبت گرايي و مشاركت در رفع مشكلات مددجويان سوق دهيم .

-   همة همت خود را بكار گيريم تا با اطلاع رساني و رايزني مناسب ، حمايت دستگاههاي حكومتي مختلف را به سمت اشتغال و حرفه آموزي مددجويان جلب نمائيم .

-   تمامي نمايندگيها مي توانند از ظرفيت اشتغالزائي و درآمدزائي موجود درارگانهای مختلف همچون شهرداريهاي استان خود که گستره کاری قابل توجّهی دارند نهايت بهره برداري را بعمل آورند .

   در جريان اين سفر ايشان ابتدا با همراهي رئيس هيأت اجرائي و مدير نمايندگي استان در مجتمع كشاورزي سلطانيّه كه در زميني به وسعت ۲۰۰ هكتار واقع مي باشد حضور يافته و از سوله هاي در دست احداث ، زمينهاي زير كشت محصولات مختلف كشاورزي و واحد هاي دامپروري و مرغداري و پرورش ماهي بازديد نموده و در انتهاي بازديد بيان نمودند كه زير ساختهاي موجود در مجتمع سلطانيه بسيار مناسب و مستعد توسعه سطح اشتغال و درآمدزائي براي نمايندگي استان مي باشد و تأكيد نمودند كه اين فرصت بالفعل با همّت وهمراهی همه جانبه  به شرايط بالقوّه تبديل گردد .

 مدير عامل و هيئت همراه در ادامة سفر در محل دفتر رياست كل دادگستري استان با ايشان و دادستان استان ديدار نموده و در جريان اين ديدار در ابتدا آقاي مطهر نژاد بيان داشتند كه جامعه هدف بنياد تعاون كشور ، تمامي زندانيان و خانوادة آنها مي باشد كه بالغ بر يك ميليون نفر مي گردند و قصد ما براين است كه با همراهي تمامي مسئولين و دست اندركاران ذیربط در امور زندان و زندانيان، نسبت به اشتغالزائي هر چه بيشتر و كاهش مشكلات اين قشر از جامعه اقدام نمائيم . ايشان همچنين با اشاره به جلسة مطبوعاتي اخير دادستان كل كشور با اصحاب رسانه و ارائة آمار ۴۰.۰۰۰ نفري زندانيان شاغل و صدور ۷۰ هزار گواهينامة فني و حرفه اي براي زندانيان ، كه براي اولين بار در رسانة ملّي مطرح گرديد ، عنوان داشتند كه همه ما به نوعي در قبال اشتغال و درآمدزايي براي انتفاع زندانيان و خانوادة آنها مسئوليت داريم .

همچنين ايشان ابراز داشتند كه برابر تحقيقات بعمل آمده ميزان بازپرداخت وام مددجويان تحت پوشش مراقبت بعد از خروج زندانها به ميزان ۹۵ درصد بوده و اين درصد بالاتر از نرخ افراد عادي جامعه مي باشدکه این نشانگر نتایج مثبت عملکرد سازمان زندانهای کشور واعتماد به قشرمددجویان آزاد شده است . بنياد تعاون درصدد است اعتبار ۱۴۴۰ ميليارد ريالي پيش بيني شده در قانون بودجه سالجاري جهت توسعه اشتغال مددجويان را جذب نموده و در اين خصوص جلسات متعدّدي با مسئولين بانك مركزي داشته ايم .

در ادامه ايشان افزودند كه انشاء ا ... با تعامل سازنده و مطلوبي كه ما بين بنياد تعاون و سازمان زندانهاي كشور و همچنين مراجع قضايي مختلف وجود دارد زمينة توسعة فعاليتهاي اشتغالزائي و درآمدزائي براي مددجويان بسيار مناسب گرديده و انشاء ا ... اين امر پيامد هاي خوبي را به همراه خواهد داشت .

 رئيس كل دادگستري استان نیز ضمن خوش آمدگويي بيان نمودند كه ما به عنوان مسئولين قضائي در سطح جامعه تحت پوشش خود وظيفه داريم كه ديدگاههاي منفي موجود نسبت به زنداني را تعديل نموده و موجبات پذيرش اجتماعي مجدّد آنها و حتي خانواده هايشان را فراهم آوريم تا زمينة اشتغال بعد از آزادي و عدم بازگشت به زندان فراهم گردد . همچنين ايشان يادآور شدند كه مي بايست در جهت توسعة خدمات حمايتي و آزاد سازي زندانيان واجد شرايط و پوشش دادن به خانواده هاي نيازمند آنها تلاش بيشتري نموده و حتي المقدور مانع از مشكلات اقتصادي ناشي از احكام حبس براي خانواده زندانيان محكوم گرديم .

آقای گلمحمّدی بيان داشتند كه مي بايست در اعطاء عفو و ساير امتيازات به زندانيان ، عواملي همچون يادگيري حرفة جديد و گواهيهاي حرفه آموزي و اشتغال بكار در مدّت محكوميّت تأثير داشته باشد تا اعطاء عفو وسایر امتيازات قانونی به زندانيان هدفمند شوند .

 پس از پايان ديدار با رياست كل دادگستري و دادستان استان و در ادامة سفر ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان در محل دفتر نمايندگي بنياد تعاون استان حضور يافته و از نمايشگاه دائمي موجود در آن محل كه حاوي نمونة محصولات نمايندگي بود بازديد بعمل آوردند و بعد از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در محل نمازخانه ستاد اداره کل زندانهای استان به اندرزگاه نسوان عزيمت نموده و از كارگاه فرشبافي و خياطي و صنايع دستي مستقر در آن محل بازديد نمودند . ايشان فعاليتهاي موجود در آن كارگاه را مناسب ارزيابي نموده و در خصوص تجاري سازي و بازار يابي محصولات توليدي آنجا تأكيد نمودند .

ايشان پس از اندرزگاه نسوان از كارگاههاي خياطي ، توليد كفش ، قاليبافي و صنايع دستي كه در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني مستقر مي باشد بازديد نموده و از نزديك در جريان فعاليتها و توليدات كارگاههاي مزبور قرار گرفتند و مدير نمايندگي نيز توضيحات لازم را در اين خصوص به ايشان ارائه نمودند .

در ادامه از كارگاههاي محصولات چوبي ، فلزي وکارگاه نقّاشی محصولات مذکور درمحلّ اردوگاه بازديد گرديد و در طي اين بازديد مدير نمايندگي استان بیان داشتند که کارگاههای مزبور وهمچنین کارگاه تولید تیرچه نمایندگی ،محصولاتي همچون تيرچه و چهارچوب فلزي و دربهاي چوبی مورد نياز پروژه عظيم مسكن مهر استان را تأمين نموده و داراي ظرفيّت اشتغالزائي وتولیدی فراواني مي باشند .

پس از بازديد از كارگاههاي مستقر در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان از كارگاه توليد تيرچه و مجتمع كشاورزي استان كه در كنار اردوگاه مذكور قرار دارد بازديد نموده و در پايان بازديد اقدامات موجود را مناسب دانسته و تأكيد نمودند كه از استعداد و زير ساختهاي موجود در اين واحد ها نيز استفاده حداكثري بعمل آيد . همچنين ايشان در محل مذكور از زمين پيشنهادي نمايندگي جهت احداث اوليّن شعبه فروشگاه حامي اميد در استان بازديد نموده و ضمن تأييد مناسب بودن موقعيّت آن مجوز لازم را براي ساخت و تجهيز آن صادر نمودند .

در ادامه بازديد ، آقاي مطهرنژاد و هيئت همراه ايشان در كانون اصلاح و تربيت استان حضور يافته و از قسمتهاي مختلف آن بازديد نمودند . پس از اتمام بازديد ،حاضرين در محل سالن جلسات كانون اصلاح و تربيت حضور يافته و جلسة جمع بندي نهائي سفر به رياست آقاي مطهر نژاد تشكيل گرديد .در طی این جلسه ایشان موقعیّت کانون اصلاح وتربیت را برای احداث شعبه دوّم فروشگاههای زنجیره ای حامی امید مناسب دانسته وبر راه اندازی هرچه سریعتر آن تأکید نمودند.

 

 

فعالیت های بنیاد

عنوان کل
ورود از ۱ خرداد ۹۱ تا کنون

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز5
دیروزدیروز85
این هفتهاین هفته169
این ماهاین ماه1087
کلکل274805
No data available
تهران
--- °C
[Details]