چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
 • کاشت گندم

  مرغداری موجود در مجتمع سلطانیّه دارای 750 مترمربع زیربنای مفید میباشد وعلیرغم ظرفیّت 5000 قطعه ای تعیین شده بر اساس مجوّز صادره لیکن دارای ظرفیّت استاندارد 10000قطعه ای می باشد که نمایندگی استان قصد دارد مجوز مربوطه را تاحدّ 20000 قطعه وفضای استاندارد آنرا تاحدّ30000قطعه افزایش دهد. بازده سالیانه این واحد به میزان 70000 کیلو گرم گوشت مرغ می باشد وزمینه اشتغالزایی برای 5 نفر مددجو فراهم گردیده است.

 • صنایع دستی
 • خیاطی
 • کارگاه قالیبافی
 • زلزله
 • سایت آپارات
 • خارج از کشور
 • کشاورزی
 • 1
 • ممم
 • دد
 • لل
 • قلم زنی روی مس
 • محصولات کفاشی نمایندگی استان زنجان
 • صنایع چوبی بنیاد تعاون نمایندگی زنجان
 • شیلات نمایندگی استان زنجان
 • صیفی جات نمایندگی استان زنجان
 • سپهر مشکی 201
 • سپهر 202
 • نیما
 • نیما 302
 • نیما 302بی
سه شنبه, 28 اسفند 1397 برگزاری همایش پایان سال 97 ستاد مرکزی بنیاد

روابط عمومی بنیاد تعاون زندانیان : روز سه شنبه مصادف با آخرین روز کاری در سال 1397 همایشی با ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 تشکیل جلسه شورای اداری نمایندگی استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان : با حضور آبشناس مدیر نمایندگی ، میر ریاست زندان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 پرداخت عیدی پایان سال به خانواده مددجویان استان سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان: پیرو دستورالعمل هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان کشور مبلغ ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج اصناف استان سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی ، خسروی مشاور سازمان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 نمایشگاه فروش نوروزی در زندان مرکزی کرمان آغاز بکار کرد

نمایشگاه فروش نوروزی با هدف بالا بردن روحیه مددجویان در ۴ غرفه در زندان مرکزی کرمان آغاز بکار ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 پرداخت عیدی به خانواده مددجویان استان همدان

به گزارش روابط عمومی استان همدان : درراستای سیاست های حمایتی بنیاد تعاون زندانیان ، نمایندگی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 کلنگ زنی واحد دامپروری و زنبور داری حامی استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : با حضور حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانه ا و رئیس هیأت اجرایی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 برگزاری اولین همایش خیرین اشتغال زندانیان استان زنجان

اولین همایش خیرین اشتغال زندانیان استان زنجان برگزار گردید .          به گزارش روابط عمومی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 برش فرش دستباف در کارگاه قالیبافی زندان خوی

به گزارش روابط عمومی استان آذربایجان غربی : بهنام قربانی مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 تولید انبوه و عرضه گسترده ظروف رومیزی مخصوص تیبک و آجیل خوری

ظروف طرح دار چوبی رومیزی جای تیبک و آجیل خوری در بنیاد تعاون زندانیان استان تهران به مرحله ...

»ادامه مطلب

سفر مدير عامل محترم بنياد تعاون ، حرفه آموزي و صنايع زندانيان كشور و هيئت محترم همراه به استان زنجان

 

-   مي بايست ظرفيّتهاي بالقوه بنياد تعاون در تمامي نقاط فعال گرديده و از ظرفيت تعامل موجود در درون قوة قضائيه نهايت استفاده بعمل آيد .

-   با اشتغال به كار حدّاكثري مددجويان ، زمينة كاهش بازگشت مجدّد به زندانها و تقليل آسيبهاي اجتماعي خانوادة آنها را فراهم آوريم .

-   سهم پرداختي به خانواده مددجويان از محل درآمد اشتغال به كار وي مي بايست بيشتر از درصد تعيين شدة فعلي گردد .

-   بنياد تعاون در شرايط فعلي نيازمند مديران توسعه گرا مي باشد و ما مسئول فرصت سازي براي اشتغال بكار بيشتر مددجويان هستيم .

-       بايستي خلاقيّت ، كارآفريني و خلق فرصتهاي جديد در كارهايمان جريان مستمر داشته باشد .

-   بايد شرايطي را فراهم كنيم كه كانونهاي اصلاح و تربيت در زمينة حرفه آموزي و اشتغال نشسته         خروجي مثبت داشته باشند .

-   تلاش كنيم كه محصولات و توانمندي توليدي مددجويان را در اماكن شلوغ شهرها با داير نمودن نمايشگاه به مردم شناسانده و بازار فروش ويژه اي را تدارك ببينيم .

-       سعي نمائيم با شناسائي فضاهاي بلااستفاده زندانها ، كارگاهها را در درون زندانها توسعه دهيم .

-   توليد محصولاتي كه سرمايه كمتر و سود بيشتري دارند همچون قارچ و ماهيهاي زينتي را در دستور كار قرار دهيم .

-   حرفه آموزي مددجويان را هدفمند نموده و آموزش مهارتهاي پر درآمدي همچون تعمير موبايل وآرایشگری را با توجه به بازار موجود توسعه دهيم . 

-   نمايندگيها در استانهاي خود تلاش نمايند تا حمايت مسئولين مؤثرو متوّلیّان امررا براي گسترش اشتغال مددجويان خود جلب نمايند .

-   مطمئن باشيد در صورتيكه رسالت خود را تبليغ نمائيم و اطلاع رساني مناسب انجام پذيرد مي توانيم از كمكهاي مردمي در راستاي توسعه اشتغال بكار و حرفه آموزي مددجويان بهره ببريم .

-   با صحبتها و تبليغات خود كوشش نمائيم كه نگرش موجود جامعه را به سمت مثبت گرايي و مشاركت در رفع مشكلات مددجويان سوق دهيم .

-   همة همت خود را بكار گيريم تا با اطلاع رساني و رايزني مناسب ، حمايت دستگاههاي حكومتي مختلف را به سمت اشتغال و حرفه آموزي مددجويان جلب نمائيم .

-   تمامي نمايندگيها مي توانند از ظرفيت اشتغالزائي و درآمدزائي موجود درارگانهای مختلف همچون شهرداريهاي استان خود که گستره کاری قابل توجّهی دارند نهايت بهره برداري را بعمل آورند .

   در جريان اين سفر ايشان ابتدا با همراهي رئيس هيأت اجرائي و مدير نمايندگي استان در مجتمع كشاورزي سلطانيّه كه در زميني به وسعت ۲۰۰ هكتار واقع مي باشد حضور يافته و از سوله هاي در دست احداث ، زمينهاي زير كشت محصولات مختلف كشاورزي و واحد هاي دامپروري و مرغداري و پرورش ماهي بازديد نموده و در انتهاي بازديد بيان نمودند كه زير ساختهاي موجود در مجتمع سلطانيه بسيار مناسب و مستعد توسعه سطح اشتغال و درآمدزائي براي نمايندگي استان مي باشد و تأكيد نمودند كه اين فرصت بالفعل با همّت وهمراهی همه جانبه  به شرايط بالقوّه تبديل گردد .

 مدير عامل و هيئت همراه در ادامة سفر در محل دفتر رياست كل دادگستري استان با ايشان و دادستان استان ديدار نموده و در جريان اين ديدار در ابتدا آقاي مطهر نژاد بيان داشتند كه جامعه هدف بنياد تعاون كشور ، تمامي زندانيان و خانوادة آنها مي باشد كه بالغ بر يك ميليون نفر مي گردند و قصد ما براين است كه با همراهي تمامي مسئولين و دست اندركاران ذیربط در امور زندان و زندانيان، نسبت به اشتغالزائي هر چه بيشتر و كاهش مشكلات اين قشر از جامعه اقدام نمائيم . ايشان همچنين با اشاره به جلسة مطبوعاتي اخير دادستان كل كشور با اصحاب رسانه و ارائة آمار ۴۰.۰۰۰ نفري زندانيان شاغل و صدور ۷۰ هزار گواهينامة فني و حرفه اي براي زندانيان ، كه براي اولين بار در رسانة ملّي مطرح گرديد ، عنوان داشتند كه همه ما به نوعي در قبال اشتغال و درآمدزايي براي انتفاع زندانيان و خانوادة آنها مسئوليت داريم .

همچنين ايشان ابراز داشتند كه برابر تحقيقات بعمل آمده ميزان بازپرداخت وام مددجويان تحت پوشش مراقبت بعد از خروج زندانها به ميزان ۹۵ درصد بوده و اين درصد بالاتر از نرخ افراد عادي جامعه مي باشدکه این نشانگر نتایج مثبت عملکرد سازمان زندانهای کشور واعتماد به قشرمددجویان آزاد شده است . بنياد تعاون درصدد است اعتبار ۱۴۴۰ ميليارد ريالي پيش بيني شده در قانون بودجه سالجاري جهت توسعه اشتغال مددجويان را جذب نموده و در اين خصوص جلسات متعدّدي با مسئولين بانك مركزي داشته ايم .

در ادامه ايشان افزودند كه انشاء ا ... با تعامل سازنده و مطلوبي كه ما بين بنياد تعاون و سازمان زندانهاي كشور و همچنين مراجع قضايي مختلف وجود دارد زمينة توسعة فعاليتهاي اشتغالزائي و درآمدزائي براي مددجويان بسيار مناسب گرديده و انشاء ا ... اين امر پيامد هاي خوبي را به همراه خواهد داشت .

 رئيس كل دادگستري استان نیز ضمن خوش آمدگويي بيان نمودند كه ما به عنوان مسئولين قضائي در سطح جامعه تحت پوشش خود وظيفه داريم كه ديدگاههاي منفي موجود نسبت به زنداني را تعديل نموده و موجبات پذيرش اجتماعي مجدّد آنها و حتي خانواده هايشان را فراهم آوريم تا زمينة اشتغال بعد از آزادي و عدم بازگشت به زندان فراهم گردد . همچنين ايشان يادآور شدند كه مي بايست در جهت توسعة خدمات حمايتي و آزاد سازي زندانيان واجد شرايط و پوشش دادن به خانواده هاي نيازمند آنها تلاش بيشتري نموده و حتي المقدور مانع از مشكلات اقتصادي ناشي از احكام حبس براي خانواده زندانيان محكوم گرديم .

آقای گلمحمّدی بيان داشتند كه مي بايست در اعطاء عفو و ساير امتيازات به زندانيان ، عواملي همچون يادگيري حرفة جديد و گواهيهاي حرفه آموزي و اشتغال بكار در مدّت محكوميّت تأثير داشته باشد تا اعطاء عفو وسایر امتيازات قانونی به زندانيان هدفمند شوند .

 پس از پايان ديدار با رياست كل دادگستري و دادستان استان و در ادامة سفر ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان در محل دفتر نمايندگي بنياد تعاون استان حضور يافته و از نمايشگاه دائمي موجود در آن محل كه حاوي نمونة محصولات نمايندگي بود بازديد بعمل آوردند و بعد از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در محل نمازخانه ستاد اداره کل زندانهای استان به اندرزگاه نسوان عزيمت نموده و از كارگاه فرشبافي و خياطي و صنايع دستي مستقر در آن محل بازديد نمودند . ايشان فعاليتهاي موجود در آن كارگاه را مناسب ارزيابي نموده و در خصوص تجاري سازي و بازار يابي محصولات توليدي آنجا تأكيد نمودند .

ايشان پس از اندرزگاه نسوان از كارگاههاي خياطي ، توليد كفش ، قاليبافي و صنايع دستي كه در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني مستقر مي باشد بازديد نموده و از نزديك در جريان فعاليتها و توليدات كارگاههاي مزبور قرار گرفتند و مدير نمايندگي نيز توضيحات لازم را در اين خصوص به ايشان ارائه نمودند .

در ادامه از كارگاههاي محصولات چوبي ، فلزي وکارگاه نقّاشی محصولات مذکور درمحلّ اردوگاه بازديد گرديد و در طي اين بازديد مدير نمايندگي استان بیان داشتند که کارگاههای مزبور وهمچنین کارگاه تولید تیرچه نمایندگی ،محصولاتي همچون تيرچه و چهارچوب فلزي و دربهاي چوبی مورد نياز پروژه عظيم مسكن مهر استان را تأمين نموده و داراي ظرفيّت اشتغالزائي وتولیدی فراواني مي باشند .

پس از بازديد از كارگاههاي مستقر در اردوگاه حرفه آموزي و كاردرماني ، آقاي مطهر نژاد و هيئت همراه ايشان از كارگاه توليد تيرچه و مجتمع كشاورزي استان كه در كنار اردوگاه مذكور قرار دارد بازديد نموده و در پايان بازديد اقدامات موجود را مناسب دانسته و تأكيد نمودند كه از استعداد و زير ساختهاي موجود در اين واحد ها نيز استفاده حداكثري بعمل آيد . همچنين ايشان در محل مذكور از زمين پيشنهادي نمايندگي جهت احداث اوليّن شعبه فروشگاه حامي اميد در استان بازديد نموده و ضمن تأييد مناسب بودن موقعيّت آن مجوز لازم را براي ساخت و تجهيز آن صادر نمودند .

در ادامه بازديد ، آقاي مطهرنژاد و هيئت همراه ايشان در كانون اصلاح و تربيت استان حضور يافته و از قسمتهاي مختلف آن بازديد نمودند . پس از اتمام بازديد ،حاضرين در محل سالن جلسات كانون اصلاح و تربيت حضور يافته و جلسة جمع بندي نهائي سفر به رياست آقاي مطهر نژاد تشكيل گرديد .در طی این جلسه ایشان موقعیّت کانون اصلاح وتربیت را برای احداث شعبه دوّم فروشگاههای زنجیره ای حامی امید مناسب دانسته وبر راه اندازی هرچه سریعتر آن تأکید نمودند.

 

 

فعالیت های بنیاد

عنوان کل
ورود از ۱ خرداد ۹۱ تا کنون

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز116
دیروزدیروز61
این هفتهاین هفته240
این ماهاین ماه2122
کلکل285090
No data available
تهران
--- °C
[Details]