دوشنبه, 17 مرداد 1401

اشتغال۹۰درصدی مددجویان زندانی استان/کاهش محسوس جمعیت زنان زندانی

به گزارش روابط عمومی اداره زندان‌ها؛ حسین سبزواری از ایجاد اشتغال بالای ۹۰درصدی مددجویان زندانی در استان یزد خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته و با کمک بنیاد تعاون زندانیان استان یزد و انجمن حمایت زندانیان مجموعه دادسراها و جلب همکاری اربابان صنایع و صاحبان حِرف، اشتغال ۹۰ درصدی مددجویان زندانی در استان رقم خورده است.

 

وی با اشاره به تلاش‌های جهادی مسئولین و کارکنان زندان‌ها و مجموعه‌های تابعه من جمله بنیاد تعاون زندانیان استان یزد در تحقق کاهش جمعیت کیفری استان که یکی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان زندان‌ها است از کاهش ۵۵ درصدی جمعیت زنان زندان مرکزی خبر داد و گفت : تلاش این مجموعه متعهد نشان از پویایی مسیر انقلاب دارد و خود گواه این است که این مسیر دچار رکود نگشته و مسئولین در جهت تحقق گام دوم انقلاب قدم برمی‌دارند .

 

سبزواری با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت کاهش جمعیت کیفری در کشور، گفت: با انجام اقداماتی چون اخذ رضایت شاکی و اجرای طرح پابند الکترونیکی، استفاده از ظرفیت خیرین و ظرفیت‌های قانونی  نظیر مجازات جایگزین حبس و آزادی‌های مشروط در مجموعه قضایی استان، شاهد کاهش جمعیت کیفری در سطح زندان‌های استان‌ بوده ایم.

وی ادامه داد: در همین راستا با پیگیری های صورت گرفته جمعیت زنان زندانی در زندان مرکزی نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از این اقدامات تصریح کرد:  چشم‌انداز ایجاد اشتغال استان در ابتدای سال ۸۰درصد اعلام‌شده بود که استان یزد با ثبت ۱۰ تا ۱۲ درصد بالاتر از آن باید در تدارک جشن اشتغال مددجویان با حضور مسئولان امر و مشارکت‌کنندگان در این امر خیر باشد.

 

وی با یادآوری این مطلب که هدف استفاده از مجازات حبس، اصلاح مجرم و باز اجتماعی شدن آنان است، ابراز داشت: وقتی به فردی که درگیر جرم و بزه بوده یک هنر آموزش داده شود و یا با ارائه یک شغل و حداقل درآمد به آنان کرامت داده شود، بدون تردید در تحقق اهداف اصلاحی نیز اثرگذار است.

 

 

 

 

 

 

 

آیا با محصولات، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 0%
تا حدودی آشنا هستم - 0%
آشنایی کامل دارم - 100%

Total votes: 1
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00
عنوان هفته ماه کل
ورود

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز86
دیروزدیروز161
این هفتهاین هفته57
این ماهاین ماه1121
کلکل609993
No data available
تهران
--- °C
[Details]