دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷
 • صنایع دستی -دمپایی
 • صنایع دستی . معرق
 • صنایع دستی . قالی بافی1
 • صنایع دستی .انواع قاب1
 • کارگاه قندشکنی1
 • کارگاه بلوک زنی1
 • کارگاه بلوک زنی2
 • کارگاه بلوک زنی3
 • گلخانه1
 • گلخانه2
 • فروشگاه
یکشنبه, 24 تیر 1397 مناقصات بخش فناوری تاریخ 97.4.23

فن آوری اطلاعات » کامپیوتر ، سخت افزار و تجهیزات شبکه123 - شرکت مخابرات ایراندر نظر دارد به ...

»ادامه مطلب
یکشنبه, 24 تیر 1397 مناقصات بخش ساختمان تاریخ 97/4/23

(( ليست آگهي هاي مناقصه )) ------------------- راهسازی » پیمانکاری » راهسازی ، خیابانسازی و روکش آسفالت1 ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 جلسه با شرکت تجارت الکترونیک پارسیان استان کردستان

به گزارش روابط عمومی استان کردستان : با حضور لطفی مدیر نمایندگی استان کردستان ، مدیر شرکت ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 برگزاری دوره فراگیر حفاظت در نمایندگی استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : با حضور استاد نادمی ، هاشمی نماینده حفاظت ، نطنزی سرپرست ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 بازدید از باغ چهار بیشه گچساران

به گزارش روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد : علی اصغر حبیبی سرپرست بنیاد تعاون زندانیان ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان قم با حضور ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 بازدید مدیر عامل شرکت کشت و صنعت حامیان فدک از ندامتگاه تهران بزرگ

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت حامیان فدک : جلسه ای با حضور نهاوندی نژاد مدیر عامل شرکت ...

»ادامه مطلب
چهارشنبه, 20 تیر 1397 انتقال و توزیع شبکه برق به واحد دامپروری مجتمع امیر کبیر اراک

انتقال و توزیع شبکه برق به واحد دامپروری مجتمع امیر کبیر اراک     به گزارش روابط عمومی استان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 19 تیر 1397 25 رمز موفقیت در بیانات امام صادق ( علیه السلام )

25 رمز موفّقیت در بیانات امام صادق( علیه السلام )   از امام صادق(ع) روایت شده است که ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 19 تیر 1397 برگزاری نشست هم اندیشی بررسی چالش‌ ها ، رفع مشکلات و بیان راه حل‌های پروژه پرداخت الکترونیک مددجویان

خبرگزاری میزان - نشست هم اندیشی بررسی چالش ها ، رفع مشکلات و بیان راه حل‌ های پروژه پرداخت ...

»ادامه مطلب

مدیر عامل بنیاد تعاون وصنایع زندانیان کشور در یاسوج

مدیر عامل بنیاد تعاون وصنایع زندانیان کشور در یاسوج

 

مهندس رحیم مطهر نژاد مدیر عامل بنیاد تعاون ، حرفه آموزی و صنایع زندانیان کشور ( بنیاد حامی امید ) وهیئت همراه ، با هدف دیدار با مسئولین ارشد مهندس رحیم مطهر نژاد مدیر عامل محترم  بنیاد تعاوقضائی استان و بازدید از زندانهای کهگیلویه وبویراحمد و همچنین بررسی راه کارهای تحقق و توسعه اهداف بیناد در استان، در سفر یکروزه خود با استقبال محبی مدیرکل زندانها و مدیر اجرائی بنیاد تعاون زندانیان استان وهدایت بازگیر مدیر نمایندگی این بنیاد ، معاونین اداره کل زندانهای استان ، در رأس هیأتی متشکل از کارشناسان ستادی این نهاد وارد یاسوج شد. ایشان در بدو ورود به دیدار مدیر کل دادگستری استان ودادستان مرکز استان رفتند 

مهندس مطهر نژاد در این جلسه که با حضور مدیر ان نمایندگی های استانهای فارس ، بوشهر برگزار شده  بود گفت: از دقت نظر و تلاش مسئولین قضایی استان ،قضات ناظرو دادستان ها قددرانی کرد و پیرامون اهداف این بنیاد گفت:

بنیاد تعاون ۶۵ سال از فعالیتش میگذرد که در آغاز بعنوان بنگاه تعاون و حرفه آموزی صنایع زندان فعالیت داشته و هدف از تشکیل این بنیاد در کنار اصلاح وتربیت بحث اشتغال پایدار و مولد مددجویان و همچنین تولید ثروت و بازگشت سعادتمندانه آنان به آغوش جامعه و خانواده است که نیاز است با تلاش و مساعدت همکاران قضایی و بخش های تولیدی وصنعتی این امر محقق گردد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۴۲ هزار نفر از زندانیان در داخل ندامتگاهها ، پیرامون ویا بیرن از آن مشغول فعالیت اقتصادی ، تولیدی می باشند که سیاست سازمان زندانها وبنیاد تعاون اشتغال زندانیان در زمینه های مختلف می باشد.

مدیر عامل بنیاد تعاون به کلاسهای فنی وحرفه ای وحرفه آموزی مددجویان اشاره ای نمودوافزود: در سال گذشته بیش از ۷۰ هزار نفر موفق به کسب گواهینامه قبولی حرفه اموزی شده که البته بیش از صد هزار نفر در این کلاسها آموزش دیده که از این تعداد هفتاد هزار نفر گواهینامه دریافت کرده اند و این یک توفیق برای نظام اسلامی ما می باشد.

ایشان در سخنان دیگری به مبحث ایجاد اشتغال برای مددجوی در بند ، اشاره کرده واظهار داشت: وقتی شغلی برای یک زندانی ایجاد می شود در زندگی این فرد بسیار مؤثر ونتیجه بخش است چرا که به عدم بازگشت ایشان به زندان و اجتماع پذیری ایشان که زندگی فرد را متحول کرده وراهی سعادتمندانه را در پیش میگرد کمک کرده وبا جامعه آشتی می کند ودر دام آسیب وبزهکاری نمی افتد.

مهندس مطهر نژاد به سیاست بنیاد تعاون وصنایع زندانیان ، گریزی زد و تصریح کرد: سیاست بنیاد تعاون کشور، اشتغال و حرفه آموزی قشر آسیب پذیر جامعه یعنی زندیانیان است که در این راستا در شش ماهه گذشته ۲۵۰۰شغل جدید درسطح  زندان ها  ایجاد شده است.

از دیگر سیاستهای جدید بنیاد بعد از توسعه اشتغال وحرفه آموزی انجام کار بر اساس خرد جمعی است به همین منظور ما اختیارات هر استان را در اختیار یک هئیت اجرایی گذاشته که ایفای نقش کرده و تصمیماتی در زمینه اشتغال وحرفه آموزی متناسب با آن استان انجام دهند و مشاغلی ایجاد نمایند که در استان بازار تولید ، فروش ومصرف و... داشته باشد.

مدیر عامل بنیاد تعاون در این دیدار خطاب به رئیس کل داگستری ودادستان اظهار داشت: انتظار می رود که  متهمین با جرائم سطحی وغیر مؤثر را کمتر به زندان کرده معرفی کرده تا تراکم زندانیان کمتر شده و به تبع آن مشکلات فرا روی نظام وسازمان زندانها نیز به حداقل برسد.

وی افزود: زندانی محصول دستگاه قضایی نیست بلکه دیگر دستگاههای ذیربط کشور متناسب با اقداماتی که انجام میدهند به تولید زندانی کمک می کنند لذا می طلبد که برخی از قوانین کشور اصلاح شود.

مدیر عامل بنیاد تعاون در ادامه ایجاد اشتغال و تولید ثروت برای مددجویان را در برخی اشتغال های خارج زندان دانست وافزود:برخی مشاغل ایجاد شده و یا برنامه ریزی شده این بنیاد بدلیل افزایش سود و بهره وری بیشتر در خارج اززندان پیش بینی و ایجاد می گردد که در این خصوص نیاز است مسئولین قضایی- دادستان ها و قضات ناظر برزندان همکاری وزمینه خروج زندانیان بصورت رای باز را در سطح استان مساعدت نمایند.

وی در پایان نیز با قول مساعدت هرگونه همکای و سرمایه گذاری در بحث اشتغال مددجویان را یادآورشد و گفت:بنیاد تعاون کشور در زمینه اشتغال و حرفه آموزی صنایع زندانیان استان کهگیلویه وبویر احمد آماده سرمایه گذاری است و وسایل و ماشین آلات مورد نیار هر شغلی را  مهیا می سازد و امیدواریم قضات و دادستان ها با همکاری و مساعدت زمنیه اصلاح و تربیت مددجویان را رقم زنند.

 پیش از سخنان مدیر عامل بنیاد تعاون دکتر جمادی رئیس کل داگستری نیز گفت: با مطالعاتی و کسب گزارشاتی که در زمینه فعالیتهای بنیاد تعاون کرده ام فعالیتهای این بنیاد در استان قابل تقدیر است ، کارهایی که در مجموعه بنیاد تعاون و کمک به معیشت خانواده ها ی زندانیان انجام میشود باقیات صالحاتی برای شما خواهد بود.

رئیس کل دادگستری به مسئله زندان وزندانی اشاره ای نمود وافزود: هر کاری کنیم بحث زندانی و حبس یکی از اولویتها در دستور کار مراجع قضایی قرار دارد یعنی نسبت به سایر مجازتها زندان مجازاتی مناسبتر است گرچه مجازتهای دیگر برای جایگزین حبس داریم کار خوبی است و البته لایحه ای نیز در مجلس تنظیم که  انشاءاله نهایی ونهادینه شود.

ایشان در ادمه افزود: استفاده از مجازات حبس در بین سایر مجازاتها بدین معنا است که خواص خوبی از جمله اینکه  به تناسب جرم انجام گیرد بهترین خواهد بود چرا که عاملی برا بازدارندگی مجرمین خطر ناک است و در این راه می خواهیم با زندانی کردن این افراد زمینه اصلاح وتربیت و بازدارندگی از خطا کاری این فرد بزهکار را فراهم نمائیم لذا با تحمل حبس به تناسب جرمی که مرتکب شده است این فرد بازگشتی سعادتمندانه به جامعه خواهد داشت.

این مقام ارشد قضایی گفت: بنیاد تعاون زندانیان بازوی توانمند سازمان زندانها در ایجاد اشتغال پایدار و مولد و همچنین آموزش حرف مختلف به مددجویان است که انصافا در این راستا به موفقیتهای خوبی دست یافته است.

دکتر جمادی در خاتمه ضمن اظهار همکاری وهمیاری دستگاه قضایی استان اظهار داشت: زندانیان زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به ویژگی خاص خود ریشه فقر ومعیشتی و نداشتن شغل دارد که  در صد بالایی از زندانیان استان را شامل میشود لذا کارعدم شغل مناسب وکار بلد نبودن ریشه خیلی از مشکلات مبتلا به زندانی شدن زندانیان این استان است که امیدورام در خصوص ایجاد مشاغل پایدار وامنیت شغلی برای این مددجویان همت بیشتری بکار بندید تا در آینده کاهش جرایم و به تبع آن کاهش زندانی در زندانهای استان را فراهم نمائیم.  

 

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟

خوب - 2.8%
عالی - 8.3%
بد - 72.2%
زشت - 16.7%

Total votes: 36
The voting for this poll has ended on: 01 سپتامبر 2013 - 00:00

فعالیت های بنیاد

عنوان کل
ورود از ۱ خرداد ۹۱ تا کنون

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز32
دیروزدیروز92
این هفتهاین هفته2
این ماهاین ماه924
کلکل144002
No data available
تهران
--- °C
[Details]