یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱

درباره ما " بنیاد تعاون خراسان جنوبی "

بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی

 

درابتدا لازم می دانم از خداوند متعال به جهت توفیق خدمت به خانواده بزرگ مددجویان شکرگزاری نموده و استمرار این توفیق الهی را از حضرتش مسئلت نمایم.
استان خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۳ و پس از سال ها کشمکش سیاسی در استان خراسان تاسیس شده مرکز این استان جدید شهر بیرجند تعیین گردید در زمان تاسیس این استان شامل چهارشهرستان بیرجند، قاین، نهبندان و سربیشه بود. این استان در حالی ایجاد شد که بسیاری از شهرستان هایی که پیش بینی شده بود در این استان قرار گیرند حاضر به تبیعت از تغییر در تقسیمات کشوری و عضویت در آن نشدند. یکی دیگر از مشکلات این استان شرایطی اقلیمی آن است که خشکسالی های چند ساله اخیر بر مشکلات این استان افزوده است ولی با این همه و با لطف خدا بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی توانسته است در سطح اشتغال هرسال پیشرفت خوبی داشته باشد. این نمایندگی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و اموزش مددجویان در رشته های شغلی متفاوت از جمله جوشکاری، برق، تعمیر خودرو، پیرایشگری کامپیوتر و انواع رشته های کشاورزی و... سالانه ۲۰۰۰ گواهی صادر کرده است.
بیشتر اشتغال مددجویان در این استان مربوط به شاغلین در بخش صنایع دستی و مونتاژکاری می باشد.محصولات و تولیدات این نمایندگی را می توان در ۳ بخش تقسیم نمود: کشاورزی – دام و طیور و صنعت.در بخش کشاورزی و باغداری:گنم،جو، سورگم ،پنبه، زیتون ، زعفران،زرشک،پسته،خرما،گوجه فرنگی و خیار سبز.دام و طیور:مرغ بومی ،مرغ صنعتی،گوسفند،شتر، شترمرغ ،ماهی و در قسمت صنعت: بلوکه سیمانی – تولید درب و پنجره فلزی ، فرش.
ایجاد محیط کاری سالم و ایمن و دوستدار محیط زیست از اولویت های بنیاد تعاون می باشدکه باید در مجموعه های تولیدی وخدماتی مد نظر قرار گیرد.
برای ارتقای آموزش های ایمنی وبهداشت حرفه ای  یکسری کارگاه آموزش کمک های اولیه و امداد نجات و آتشنشانی برگزارگردید و در پایان دوره هم گواهینامه هلال احمر به قبول شدگان اهدا گردید.
در پایان لازم می دانم از پرسنل زحمتکش بنیاد تعاون کمال تشکر و توفیق روز افزون را داشته باشم.


ابراهیم زنگنه

مدیر نمایندگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOD_RANDOM_IMAGE_NO_IMAGES

فعالیت های بنیاد

عنوان کل
ورود از ۱ خرداد ۹۱ تا کنون

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

امروزامروز254
دیروزدیروز439
این هفتهاین هفته3683
این ماهاین ماه693
کلکل874807
No data available
تهران
--- °C
[Details]

نظر سنجی

نظرتان در مورد نحوه ارایه مطالب سایت چگونه است؟