سه شنبه, 17 تیر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

بازدید دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کشور از کارخانجات تولیدی بنیاد تعاون استان قم

دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کشور : همه حرف هایی که ما می خواهیم بزنیم امروز در عمل مشاهده کردیم .

 

به گزارش روابط عمومی استان قم : سردار مومني پس از بازديد از بخش هاي مختلف اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی ، کارگاه های اشتغال از جمله قالیبافی و کارخانجات حامی و  واحد اجرای  طرح دانا ( درمان غير دارويی آسيب هاي ناشی از اعتياد ) اين طرح را چرخه کامل درمان ، بازپروری و مهارت آموزی و اشتغال مددجويان بیام کرد و افزود : اين الگو بايد در کشور تعميم يابد .

 

دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر با ذکر اینکه اقداماتی که در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی قم انجام می شود اقدامات ایجابی و اغنایی بوده و همواره به معتادان یکنوع مدل و سبک زندگی خوب ارائه کرده و آنها هم با اشتیاق و داوطلبانه از این طرح و برنامه استقبال نموده و وارد چرخه درمان می شوند .

 

وی تصريح کرد : بر اساس نظر کارشناسی که درباره آن اجماع هم وجود دارد ، حداقل زمان مورد نياز نگهداری و درمان کامل معتادان و افراد سابقه دار يک تا دو سال و در مواردی بيشتر است چرا که در غير اين صورت چرخه درمان کامل نمی شود و منابع هدر مي رود و طرح درمانی دانا یک چرخه کامل بوده که در زندان های استان قم اجرا می شود .

 

این مقام مسئول اضافه کرد : در مرکزی که بازدید کردیم هم اقدامات ساختاری و سازمانی انجام می شود و هم اقدامات ابتکاری انجام می شود و افرادی که وارد این طرح و بند می شوند انواع مهارت های اساسی زندگی  و دور بودن از مواد مخدر را به صورت علمی یاد گرفته و در کنار اینها مهارت شغلی هم یاد گرفته و مشغول کار شده و تولید می کنند و وقتی می بینند حاصل دسترنج خود به خودشان می رسد اعتماد به نفسشان و امید به زندگی شان زیاد می شود و وقتی به جامعه برمی گردنند امکان عود و بازگشت به مواد کم می شود .

 

درادامه این بازدید سید علی تهامی مدیر کل و رئیس هیأت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان هم بیان کرد : هم اکنون در واحد  دانا ( درمان غير دارويي آسيب هاي ناشي از اعتياد ) ۷۰ نفر از مددجويان پس از طی کردن مراحل درمانی کامل و مهارت آموزی ، مشغول به کار مي شوند .

 

همچنین در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی قم بیش از ۶۰% از مددجویان در حوزه اشتغال مولد و  اشتغال نشسته مشغول بوده و انشاء الله تا پایان سال جاری  اشتغال مددجویان واجد شرایط را ۱۰۰% خواهیم رساند و این در حالی است که قبل از انتقال اردوگاه به مکان جدید به علت نبود فضای اشتغال ، مددجویان از برنامه های اشتغال محروم بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد9
امروز ستاد337
دیروز ستاد424
این هفته ستاد1602
این ماه ستاد6596
کل ستاد880743
امروز تمام پرتالها 8122 کل تمام پرتالها 9320419

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک