feed-image
سه شنبه, 28 آبان 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

حضور بنیاد تعاون زندانیان استان تهران در جشنواره صنایع دستی وزارت امورخارجه

بنیاد تعاون زندانیان استان تهران در جشنواره غذا و صنایع دستی وزارت امور خارجه با دایر کردن غرفه و ارائه نمونه ای از محصولات صنایع دستی و معرفی فعالیت ها ، شرکت نمود .

 

 

به گزارش روابط عمومی استان تهران : جشنواره غذا و صنایع دستی به همت انجمن همسران دیپلمات‌ های وزارت امور خارجه در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه با حضور مجموعه ها و افراد خیر برگزار گردید .

 

بنیاد تعاون استان تهران در این جشنواره با ارائه محصولات صنایع دستی تولید شده در کارگاه های ندامتگاه نسوان حضور پیدا کرد که با استقبال خوبی همراه بود .

 

 

بازدید دکتر الهی قمشه ای از نمایشگاه صنایع دستی و غرفه بنیاد تعاون استان اصفهان

بازدید دکتر الهی قمشه ای از نمایشگاه ملی صنایع دستی و غرفه بنیاد تعاون  زندانیان استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان : دکتر الهی قمشه ای از غرفه بنیاد تعاون بنیاد تعاون اصفهان در نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران بازدید و دفتر یادبود بنیاد تعاون استان اصفهان را با دستخطی مرقوم نمودند .

 

 

 

 

( هوالعزیز. باید که خاک درگه اهل هنر شوی - شهریور  ۹۸ الهی قمشه ای)

 

 

بازدید معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده از اندرزگاه نسوان زندان اراک

به گزارش روابط عمومی استان مرکزی : دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با همراهی اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار ، دکتر قاسمی دادستان مرکز استان ، فرجی مدیر کل امور بانوان استانداری و فلاحتی مطلق مدیر کل زندان های استان مرکزی و علی بابایی سرپرست بنیاد تعاون زندانیان از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی اراک بازدید نمودند.

 

دکتر ابتکار در ابتدای این دیدار با تعدادی از زندانیان به صورت چهره به چهره گفت و گو و به بررسی مشکلات آنها در حوزه های مختلف پرداخت .

 

وی با ابراز رضایت از فعالیت های انجام شده در حوزه های مختلف زندانبانی از جمله بهداشت و درمان ، برنامه های اشتغال و حرفه آموزی و اصلاحی و تربیتی و … گفت : وضعیت بسیار مطلوب موجود بهداشت عمومی و فضای خوابگاه ها ، اسکان استاندارد زندانیان و... حاکی از تلاش های ارزنده مدیر کل و مسئولین زندان ها و بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندان ها است که جای تقدیر ویژه دارد.

 

 

 

 

علی بابایی سرپرست نمایندگی استان مرکزی به ایجاد فضایی مطلوب برای اشتغال تمامی زنان زندانی اشاره کرد و افزود : با استفاده از فضایی بلا استفاده مجموعه کارگاهی اندرزگاه زنان با کارگاه های تولیدی در رشته های مختلف راه اندازی و علاوه بر آموزش های فنی و حرفه ای به زندانیان زمینه کسب درآمد برای رفع بخشی از نیازهای مالی آنان فراهم شده است .

 

 

بازدید دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کشور از کارخانجات تولیدی بنیاد تعاون استان قم

دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کشور : همه حرف هایی که ما می خواهیم بزنیم امروز در عمل مشاهده کردیم .

 

به گزارش روابط عمومی استان قم : سردار مومني پس از بازديد از بخش هاي مختلف اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی ، کارگاه های اشتغال از جمله قالیبافی و کارخانجات حامی و  واحد اجرای  طرح دانا ( درمان غير دارويی آسيب هاي ناشی از اعتياد ) اين طرح را چرخه کامل درمان ، بازپروری و مهارت آموزی و اشتغال مددجويان بیام کرد و افزود : اين الگو بايد در کشور تعميم يابد .

 

دبير کل ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر با ذکر اینکه اقداماتی که در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی قم انجام می شود اقدامات ایجابی و اغنایی بوده و همواره به معتادان یکنوع مدل و سبک زندگی خوب ارائه کرده و آنها هم با اشتیاق و داوطلبانه از این طرح و برنامه استقبال نموده و وارد چرخه درمان می شوند .

 

وی تصريح کرد : بر اساس نظر کارشناسی که درباره آن اجماع هم وجود دارد ، حداقل زمان مورد نياز نگهداری و درمان کامل معتادان و افراد سابقه دار يک تا دو سال و در مواردی بيشتر است چرا که در غير اين صورت چرخه درمان کامل نمی شود و منابع هدر مي رود و طرح درمانی دانا یک چرخه کامل بوده که در زندان های استان قم اجرا می شود .

 

این مقام مسئول اضافه کرد : در مرکزی که بازدید کردیم هم اقدامات ساختاری و سازمانی انجام می شود و هم اقدامات ابتکاری انجام می شود و افرادی که وارد این طرح و بند می شوند انواع مهارت های اساسی زندگی  و دور بودن از مواد مخدر را به صورت علمی یاد گرفته و در کنار اینها مهارت شغلی هم یاد گرفته و مشغول کار شده و تولید می کنند و وقتی می بینند حاصل دسترنج خود به خودشان می رسد اعتماد به نفسشان و امید به زندگی شان زیاد می شود و وقتی به جامعه برمی گردنند امکان عود و بازگشت به مواد کم می شود .

 

درادامه این بازدید سید علی تهامی مدیر کل و رئیس هیأت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان هم بیان کرد : هم اکنون در واحد  دانا ( درمان غير دارويي آسيب هاي ناشي از اعتياد ) ۷۰ نفر از مددجويان پس از طی کردن مراحل درمانی کامل و مهارت آموزی ، مشغول به کار مي شوند .

 

همچنین در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی قم بیش از ۶۰% از مددجویان در حوزه اشتغال مولد و  اشتغال نشسته مشغول بوده و انشاء الله تا پایان سال جاری  اشتغال مددجویان واجد شرایط را ۱۰۰% خواهیم رساند و این در حالی است که قبل از انتقال اردوگاه به مکان جدید به علت نبود فضای اشتغال ، مددجویان از برنامه های اشتغال محروم بودند.

 

 

 

 

 

بازدید دکتر مونسان معاون رئیس جمهور از غرفه بنیاد تعاون استان اصفهان

بازدید دکتر مونسان معاون رئیس جمهور از غرفه بنیاد تعاون استان اصفهان در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی

 

 

 

به گزارش" پایگاه خبری بنیاد " :  دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و سرپرست وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور و رحیم مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از غرفه بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد8
امروز ستاد294
دیروز ستاد357
این هفته ستاد1214
این ماه ستاد9596
کل ستاد762280
امروز تمام پرتالها 5845 کل تمام پرتالها 7701254

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک