دوشنبه, 30 مهر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

50 هزار زندانی در کشور 1100 نوع محصول تولید می کنند

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : ۵۰ هزار زندانی در سراسر کشور در سایه اقداماتی که این بنیاد در حوزه توانمندسازی و اشتغالزایی برای آنان ایجاد کرده است بیش از ۱۱۰۰ نوع محصول تولید می‌کنند . 

 

 

رحیم مطهرنژاد در حاشیه بهره‌ برداری از دو طرح تولیدی و خدماتی در مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه وابسته به بنیاد تعاون زندانیان کشور در گفت‌ و گو با خبرنگار ایسنا ، منطقه مرکزی ، اظهار کرد : بنیاد تعاون زندانیان یک نهاد غیر دولتی است که با هدف حرفه آموزی و اشتغال زندانیان کشور و توانمند سازی زندانیان برای بازگشت مجدد به اجتماع تأسیس شده است.

 

وی افزود : به همین منظور این بنیاد با احداث ۸۰۰ واحد تولیدی در حوزه حرفه آموزی و اشتغال زندانیان فعالیت دارد و توانسته برای حدود ۵۰ هزار زندانی در دو گروه اشتغال مولد و غیر مولد ، شغل ایجاد کند.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان با اشاره به ایجاد اشتغال مولد برای ۳۵ هزار نفر از زندانیان بیان کرد : این تعداد زندانی در قبال کاری که انجام می دهند دستمزد و حق الزحمه دریافت می کنند.

 

مطهرنژاد با اشاره به ایجاد واحدهای تولیدی در تمامی استان‌ های کشور توسط بنیاد تعاون زندانیان کشور تصریح کرد : در حال حاضر هشت شرکت تخصصی وابسته به بنیاد در کشور فعالیت دارند.

 

وی با اشاره به فعالیت مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه اظهار کرد : این مجتمع در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار در حوزه کشاورزی فعالیت دارد که از این میزان ۲۴۰ هکتار اختصاص به پسته کاری و مابقی آن مختص تولید سایر محصولات کشاورزی مانند گندم ، تولید قارچ ، کلزا ، صیفی جات و ... و فعالیت در حوزه دامداری است.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه به عنوان یکی از موفق ترین و بهترین مجتمع های کشور یاد کرد و گفت : این مجتمع توانسته است طی پنج سال گذشته سه طرح توسعه ای احداث کند که شامل ترمینال فرآوری پسته ، میدان پسته خشک کنی و سوله سورت بندی و طرح آبیاری مکانیزه با تحت پوشش قرار دادن ۱۶۰ هکتار از باغات پسته با احداث استخر بزرگ با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب آب است.

 

وی به موضوع آموزش زندانیان به عنوان یک موضوع مهم در کشور اشاره کرد که توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سازمان زندان ها و بنیاد تعاون زندانیان مدیریت می شود و گفت : سالانه به طور متوسط ۷۰ هزار زندانی تحت آموزش قرار گرفته و گواهینامه مخصوص دریافت می‌کنند تا زندانی پس از طی دوران محکومیت برای اشتغال توانمند شود تا بتواند به راحتی جذب بازار کار شود.

 

وی با تأکید بر جذب زندانیان در بازار کار توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ، افزود : باید نگرش خود را نسبت به زندانیان تغییر دهیم و یک زندانی پس از آزاد شدن از زندان شغلی متناسب با حرفه‌ای که در دوران محکومیت خود آموخته است، داشته باشد.

 

مطهرنژاد با تأکید بر اینکه فرد آزاد شده از زندان باید یک شهروند عادی در جامعه تلقی شود ، تصریح کرد : اشتغال بکار زندانی پس از آزادی از زندان موجب کاهش آسیب‌ های اجتماعی خواهد شد و بازگشت مجدد به زندان و هزینه‌ های نگهداری زندانیان را کاهش خواهد داد.

 

وی همچنین با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص تغییر نگرش مردم به زندانیان پس از طی دوران محکومیت و آزادی از زندان گفت : باید پذیرش زندانی پس از طی دوران محکومیت در جامعه بیشتر شود تا آمار آسیب‌ های اجتماعی کاهش یابد.

 

 

 

 

 

HSE

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد12
امروز ستاد427
دیروز ستاد517
این هفته ستاد1451
این ماه ستاد10637
کل ستاد611682
امروز تمام پرتالها 2123 کل تمام پرتالها 6333996

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک