دوشنبه, 30 مهر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

برنامه ای برای توسعه کشت فراسرزمینی ایران در جمهوری آذربایجان

باکو - ایرنا- مدیر عامل یک گروه حمایتی - تولیدی از برنامه ریزی برای توسعه کشت فراسرزمینی در جمهوری آذربایجان در قالب قراردادهای مشترک با هدف تولید محصولات کشاورزی برای بازار این کشور و حتی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، مدیرعامل گروه کارخانجات حامی در سومین و آخرین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپو ۲۰۱۷ باکو در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود : این گروه از پارسال برای عمل به سیاست های دولت در زمینه کشت فراسرزمینی ، با حضور در جمهوری آذربایجان ، کشت ذرت دانه ای را به صورت نمونه در ۲۵۰ هکتار آغاز کرد که موفقیت آمیز بود.

 

به گفته « رحیم مطهرنژاد » ، امسال این اقدام با انعقاد قرارداد مشارکتی با شرکت های این کشور در سطح گسترده تری در دستور کار قرار می گیرد.

 

« در چارچوب این قرارداد ، تأمین آب و زمین بر عهده شرکت های جمهوری آذربایجان و تأمین دانش فنی و مدیریت بر عهده طرف ایرانی است.

 

این مسئول اضافه کرد : ما برای توسعه کشت فراسرزمینی در این کشور هیچ محدودیتی نداریم و هر چقدر طرف مقابل به انعقاد قرارداد مایل باشد و بتواند امکانات را تأمین کند ، به توسعه کشت می پردازیم.

 

« ۲ هدف اصلی ، ارز آوری از راه تولید محصول برای بازار جمهوری آذربایجان و تولید برخی محصولات مورد نیاز داخلی از جمله جو و یونجه است ».

 

مطهرنژاد درباره پیگیری کشت فراسرزمینی در اوکراین گفت : این کشور نیز از آب فراوان و زمین های بسیار حاصل خیز و مرغوب برخوردار است اما به حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران نیازمندیم.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا ، چندی پیش وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد ، دولت یازدهم به دلیل کمبود منابع آبی طرح کشت فراسرزمینی برای برخی کالاها از جمله ذرت دانه ای و دانه های روغنی را به طور جدی پیگیری می کند.

 

« محمود حجتی » اعلام کرد : در دولت یازدهم نزدیک ۸۰۰ هزار تا یک میلیون هکتار زمین کشاورزی کشورهای دیگر برای کشت فراسرزمینی ایران تایید و قرارداد آنها منعقد شد.

 

به گفته وی ، با توجه به عرصه های آبی و خاکی کشور شاید نتوانیم برای خودکفایی در تولید به این عرصه ها اتکا کنیم زیرا برای برخی محصولات همچون ذرت دانه ای به دلیل پیشرو بودن صنعت دام و طیور و توسعه بقیه صنایع ، تقاضای روزافزونی وجود دارد.

 

** لزوم تأمین زیرساخت های ترانزیت کالا از سوی دولت

 

مطهرنژاد گروه حامی را یک شرکت مادر تخصصی ( هلدینگ ) و نهاد عام المنفعه غیردولتی با بیش از ۷۰ سال سابقه معرفی کرد : این شرکت در ۱۴ گروه تولید صنعتی ، کشاورزی و خدماتی فعالیت می کند که شامل تولیدات کشاورزی و دامپروری ، صنایع پوشاک ، صنایع چوب ، صنایع فلزی ، قطعات خودرویی ، مبلمان شهری ، مونتاژ یا تکمیل کالاهای مورد نیاز شهرک های صنعتی ، آبخیزداری و جنگل کاری ، امور بازرگانی ، خدمات الکترونیک و آی.تی ، عمران و ساختمان و خدمات فنی و مهندسی است و بزودی یک شرکت نفت و پالایش را در منطقه عمومی عسلویه به بهره برداری می رساند.

 

وی از دولت خواست با راه اندازی خطوط منظم کشتیرانی میان ایران و کشورهای همجوار دریای خزر ، در انتقال محصولات و تولیدات مختلف به این کشورها و نیز ایران ، یاری رسان شرکت های فعال باشد.

 

مدیر عامل گروه حامی اضافه کرد : شکل گیری معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه و همراهی هر چه بیشتر سفارتخانه ها و رایزنان اقتصادی با بازرگانان به این امر کمک می کند.

 

مطهرنژاد همچنین بر لزوم تشکیل یک کنسرسیوم صادراتی در کشور به منظور منسجم سازی صادرکنندگان و زمینه سازی برای همنوایی آنان در مسائل صادراتی ، همچنین اولویت بخشی به استان های مرزی و همجوار کشورهای همسایه در تامین امکانات و خدمات مورد نیاز آنها برای توسعه مراودات اقتصادی تاکید کرد.

 

به گفته وی ، چین با وجود فاصله بیش از ۱۵ هزار کیلومتری با جمهوری آذربایجان ، بازار این کشور را در بسیاری عرصه ها قبضه کرده است اما ایران با کمترین فاصله از این کشور ، در تامین کالاها و خدمات آنان نقش چندانی ندارد.

 

** نیاز به تشکیل وزارت بازرگانی و صادرات

 

این مسئول با انتقاد از رأی نیاوردن پیشنهاد تفکیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت و تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : معتقدم جمهوری اسلامی ایران به وزارت بازرگانی و صادرات نیازمند است تا به مقوله خطیر صادرات که از سال ها پیش مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است با دقت و حساسیت بیشتری توجه شود.

  

 

 

 

 

HSE

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد21
امروز ستاد413
دیروز ستاد517
این هفته ستاد1437
این ماه ستاد10623
کل ستاد611668
امروز تمام پرتالها 2042 کل تمام پرتالها 6333915

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک