دوشنبه, 30 مهر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

احداث ۱۴ سوله اشتغال در استان قم / 450 زندانی در مجموعه گروه کارخانجات حامی قم مشغول به کار شدند

خبرگزاری میزان - مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از احداث ۱۴ سوله اشتغال زندانیان در استان قم خبر داد.رحیم مطهرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از احداث ۱۴ سوله اشتغال استان قم خبر داد.

 

وی گفت : یکی از طرح‌ های مورد عنایت مقام معظم رهبری در سفر استانی به قم در سال‌ های گذشته احداث کارگاه‌ های اشتغال زندانیان ( در جوار زندان‌ های استان قم ) بود.

 

به همین منظور طرح احداث ۱۴ سوله اشتغال به مساحت ۱۲ هزار متر مربع با یک آسایشگاه ۱۰۰۰ نفری بهمراه سایر ابنیه ، تاسیسات و تجهیزات از سال ۱۳۹۱ آغاز و تا پایان سال ۹۵ تکمیل شد.

 

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با اشاره به بهره برداری از مجموعه گروه کارخانجات حامی در مرداد ماه سال ۹۶ اضافه کرد : براساس طرح‌ های انجام شده تا کنون ۴۵۰ نفر مددجو در کارگاه‌های صنایع چوب و منبت کاری، صنایع فلزی، مبلمان شهری ، کفش و صندل ، تولید تسبیح ، فنر سازی ، قاب سازی و تولید باکس پالت مشغول به کار شده اند که فعالیت‌ های اشتغال زایی مددجویان در این استان از رونق تازه ای برخوردار شده است.

 

مطهر نژاد در ادامه بیان کرد : سلامت مددجویان در این کارگاه‌ها و کارخانجات ابتدا با انجام معاینات پزشکی بررسی و تایید و سپس به کارگاه‌ ها اعزام می‌شوند.

 

وی همچنین گفت : سومین مرکز بهداشت و سلامت کار مددجویان بنیاد در مرداد ماه سال جاری در مجموعه گروه کارخانجات حامی استان قم به بهره برداری رسید ، در این مرکز مددجویان بینایی سنجی ، شنوایی سنجی و با انجام تست‌ های تخصصی و معاینات پزشکی ( پس از اطمینان از صحت و سلامت جسمی ) به کارگاه‌ ها و کارخانجات اعزام می‌شوند.

 

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور تصریح کرد : طراحی و احداث کارگاه‌ ها و کارخانجات زندان‌های استان قم به عنوان یک الگو و با استفاده از منویات مقام معظم رهبری ، می‌تواند مورد توجه سازمان برنامه و بودجه ، در تأمین اعتبارات ساخت زندان‌های کشور قرار گیرد.

 

وی افزود : اشتغال زندانیان در دوران محکومیت موجب کاهش آسیب‌ های اجتماعی در داخل ، پیرامون و بیرون از زندان‌ ها می‌شود ، اشتغال بکار زندانیان موجب پیدا شدن درآمد برای زندانیان و خانواده‌ های آنان و به همین لحاظ  ، هزینه‌ های نظام اسلامی نیز برای مدیریت بر آسیب‌ های اجتماعی کاهش می‌یابد.

 

به گفته مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با اشتغال بکار زندانیان هزینه‌های زندانبانی نیز کاهش و در نتیجه بودجه‌ های کمتری صرف نگهداری ، امنیت ، مراقبت ، اصلاح و تربیت زندانیان می‌شود.

 

مطهرنژاد اضافه کرد : زندانیان در دو مقطع دوران محکومیت و پس آزادی به اشتغال نیاز دارند ، در صورتی که دستگاه‌ های قانون گذاری و اجرایی کشور به موضوع اشتغال بکار زندانیان در این دو مقطع توجه کنند ، بازگشت زندانیان به زندان‌ ها کاهش و هزینه‌ های مضاعفی به نظام اسلامی در این ارتباط تحمیل نمی‌شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HSE

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد20
امروز ستاد408
دیروز ستاد517
این هفته ستاد1432
این ماه ستاد10618
کل ستاد611663
امروز تمام پرتالها 2029 کل تمام پرتالها 6333902

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک