دوشنبه, 30 مهر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

۴۵ سفیر خارجی مقیم تهران از زندان اوین بازدید کردند

میزان گزارش می‌ دهد ؛
۴۵ سفیر خارجی مقیم تهران از زندان اوین بازدید کردند / غریب آبادی : ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندان های ایران با اغراض سیاسی انجام می‌شود / رفتار زندانبانان ایران انسانی است .

 

خبرگزاری میزان - معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر در مراسم بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین گفت : در جمهوری اسلامی ایران مجازات‌ ها هدف تنبیهی و تحقیری نداشته بلکه با هدف بازدارندگی و پیشگیری انجام می‌شود.

 

 

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و  قضایی خبرگزاری میزان ، دکتر کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر صبح امروز در مراسم بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین اظهار کرد : در جمهوری اسلامی ایران مجازات‌ها هدف تنبیهی و تحقیری نداشته بلکه با هدف بازدارندگی و پیشگیری انجام می‌شود.

 

 

           
وی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی ( رحمه الله علیه ) مبنی بر اینکه زندان باید یک دانشگاه باشد گفت : تمامی برنامه‌ ها در زندان های ایران بر مبنای این راهبرد اصولی برنامه ریزی می‌شود.

 

دکتر غریب‌آبادی با بیان اینکه تمامی زندانیان ( متهمین و محکومین ) از حقوق مختلف خود برخوردار هستند افزود : در زندان‌ ها حرفه‌آموزی و ارتقاء تحصیلات آموزشی زندانیان یکی از برنامه‌ های مهم سازمان زندان‌ ها است.

 

 

وی ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در زندان های ایران و توجه ویژه به موضوعاتی نظیر بهداشت و سلامت را در مقایسه با برخی زندان های کشورهای دیگر بی‌نظیر خواند و افزود : زندانبانان در زندان های ایران با زندانیان رفتار انسانی و دوستانه دارند.

 

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از رفتارهای سیاسی برخی کشور‌ها و رسانه‌ ها در ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندان های ایران که با اغراض سیاسی انجام می‌شود خطاب به سفرا گفت : ستاد حقوق بشر و سازمان زندان‌ ها تصمیم گرفتند این بازدید را هماهنگ کنند تا شما از نزدیک در جریان نوع خدمات، فعالیت‌ها، تسهیلات و رفتار با زندانیان قرار گیرید تا قضاوت و ارزیابی صحیحی حاصل شود.

 

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران : ارائه تسهیلات شغلی ، آموزشی و رفاهی به مددجویان مستقر در اوین

 

در ادامه مصطفی محبی ، مدیر کل زندان‌های استان تهران نیز در جریان بازدید سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی از زندان اوین ، ضمن عرض خیر مقدم به آنها ، اظهار کرد : زندان اوین با حدود نیم قرن قدمت ، قبل از انقلاب اسلامی محلی برای نگهداری مخالفان رژیم ستمشاهی در دست سازمان امنیت و اطلاعات موسوم به ساواک بود.

 

وی ادامه داد : با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نوع نگرش اصلاحی نظام جمهوری اسلامی برای تعلیم و تربیت اسلامی زندانیان ، کلیه محکومین و متهمین در اختیار قوه قضائیه ، تحویل سازمان زندان‌ ها شدند که بر اساس طرح طبقه بندی در کلیه زندان‌ ها افراد به صورت جدا از یکدیگر از حیث وضعیت شخصیتی و نوع جرم و مجازات نگهداری می‌شوند.

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران تصریح کرد : در حال حاضر در زندان اوین بر اساس طرح طبقه بندی ، کلیه محکومین و متهمین مالی و جرائمی از قبیل خیانت در امانت، جعل، ارتشاء، قاچاق کالا و فروش مال غیر و محکومیت های مالی از قبیل چک، مهریه، نفقه  و تصادفات رانندگی و اتباع بیگانه نگهداری می شوند.

 

 

۱۳۶ نفر از اتباع بیگانه از ۲۷ کشور  در زندان اوین هستند .

 

محبی با اشاره به وضعیت اتباع بیگانه در زندان اوین ، گفت : اتباع بیگانه از ۲۷ کشور و ملیت با فراوانی جرائم مواد مخدر و مجموعاً به تعداد ۱۳۶ نفر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

 

 

 
انجام حرفه آموزی در جهت آموزش و یادگیری افراد برای پر کردن اوقات فراغت زندانیان

 

وی اظهار کرد : در راستای اجرای دستورات اسلامی مبنی بر ایجاد شرایط مناسب برای زندانیان جهت بازگشت سعادتمندانه به جامعه و کانون خانواده ، طبق قوانین مربوطه اقدامات فراوانی در زندان در قالب حرفه آموزی در جهت آموزش و یادگیری افراد برای پر کردن اوقات فراغت و بهره‌گیری حداکثری از زندان صورت گرفته است.

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران با اشاره به ارائه آموزش‌هایی چون معرق کاری، پیرایشگری، مکانیک ، رایانه ، خیاطی و پرورش قارچ به مددجویان در زندان اوین بیان داشت : در سال گذشته تعداد ۲۱۷ نفر در این دوره‌ها شرکت کردند که ۱۳۷ نفر از آنها موفق به اخذ گواهی مهارت در حوزه‌های مورد اشاره شدند.

 

 

محبی ادامه داد : علاوه بر آموزش افراد، در صورت تمایل افراد می‌توانند در کارگاه‌ های خیاطی و نجاری اشتغال به کار داشته باشند و در قبال ارائه خدمات، حقوق و دستمزد دریافت کنند که از این حقوق و دستمزد ، ۵۰ درصد آن به خانواده مددجویان در بیرون از زندان پرداخت می شود و ۲۵ درصد از آن به مددجویان در حین گذراندن دوران محکومیت و ۲۵ درصد از آن پس از آزادی به آنها پرداخت می‌شود.

 

ارائه تسهیلات آموزشی و رفاهی به مددجویان مستقر در اوین

 

وی با بیان اینکه هم اکنون در زندان اوین در مجموع ۲۳۹ نفر با اختیار و تمایل خود درکارگاه‌ها مشغول به کار هستند ، گفت : مددجویان در زمان تحمل کیفر می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله سوادآموزی ، هنرستان و دانشگاه به تحصیل پرداخته و یا تحصیلات خود را تکمیل کنند.

 

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران ادامه داد : درحال حاضر در زندان اوین ۱۰۶ دانش آموز و ۶۰ دانشجو در رشته های تعلیم قرآن کریم، مترجمی زبان انگلیسی و کسب و کار در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل هستند.

 

محبی با بیان اینکه مددجویان می توانند از کلیه اقدامات فرهنگی و ورزشی در زندان استفاده کنند، ‌گفت : زندانیان می‌توانند با تلفن‌های مخصوص کارتی نصب شده در سالن‌ها با خانواده خود مکالمه داشته باشند ؛ همچنین کلیه مجلات و روزنامه‌ها برای مطالعه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

 

 

وی تصریح کرد : مددجویان می‌توانند هر هفته با خانواده خود به صورت کابینی ، حضوری و خانوادگی – خصوصی ملاقات داشته باشند و همچنین محل مناسب برای ملاقات میان مددجویان و وکلای آنها نیز تعبیه شده است.

 

فعالیت تمام وقت قضات ناظر در زندان اوین

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران با اشاره به حضور قضات ناظر در زندان اوین اظهار کرد : برای رسیدگی به امور قضایی زندانیان، قضات ناظر به صورت تمام وقت در یکی از ساختمان های زندان مستقر شده‌اند و به امور قضایی زندانیان رسیدگی می کنند.

 

 

محبی ادامه داد : بنا بر پیش بینی قانونگذار، محکومین واجد شرایط با نظر قاضی حاضر می‌توانند به مرخصی بروند که در ۴ ماهه سال جاری ، ۴۲ نفر از طریق عفو آزاد شدند و ۹۴ نیز به مرخصی پایان حبس  رفتند و ۷۵۴ نفر نیز به مرخصی اعزام شدند که تمامی این امور حسب دستور و هماهنگی مقام قضایی و قضات ناظر مستقر در زندان انجام می‌گیرد.

 

وی با اشاره به امکانات پزشکی و بهداشتی که در اختیار زندانیان قرار دارد ، تصریح کرد : امور بهداشت و درمان زندانیان در حد ویزیت و سرپایی توسط پزشکان عمومی انجام می گیرد و در صورت تشخیص کادر درمانی آنها به بیمارستان طرف قرارداد اعزام می شوند که هزینه ‌آن با سازمان زندان‌ ها است ؛ البته مددجویان در صورت تمایل می‌توانند با پرداخت هزینه شخصی به بیمارستان خصوصی جهت درمان اعزام شوند.

 

 

مدیر کل زندان‌ های استان تهران گفت : در زندان اوین کلیه مواد اولیه برای طبخ غذا زیر نظر کارشناسان تغذیه تدارک دیده می‌شود و به صورت رایگان در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.

 

محبی اظهار کرد : پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه برای احیای راهگشا و قانونی جهت آزادی مددجویان شعباتی از شورای حل اختلاف در زندان مستقر شده که در جهت اصلاح ذات البین میان اصحاب دعوا و رفع مشکلات مالی فی ما بین آنها فعال بوده است ؛ که موفقیت‌های بسیار شایانی در جهت صلح و سازش فی ما بین اصحاب دعوا و آزادی مددجویان از این طریق فراهم آمده است.

 

 


وی خاطر نشان کرد : در همین راستا ستاد مردمی دیه با کمک خیرین در جهت آزادی محکومین دیه در طول ایام هفته فعال است و با توجه به کمک‌های مردم و خیرین شرایط آزادی زندانیان محکوم به دیه را فراهم می‌آورند.

 

در ادامه سفرای کشورهای مقیم تهران به بیان سوالات خود پرداختند و مسئولین حاضر در جلسه به طور شفاف به این سوالات پاسخ دادند.

 

به گزارش خبرگزاری میزان در این بازدید ۴۵ سفیر کشورهای مختلف حضور داشتند ؛ همچنین ۵ ماه قبل نیز سفرای کشورهای مقیم تهران با هماهنگی ستاد حقوق بشر و سازمان زندان ها بازدیدی از کانون اصلاح و تربیت تهران به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HSE

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد19
امروز ستاد420
دیروز ستاد517
این هفته ستاد1444
این ماه ستاد10630
کل ستاد611675
امروز تمام پرتالها 2069 کل تمام پرتالها 6333942

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک