دوشنبه, 30 مهر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

ایجاد 40 واحد جدید اشتغال زندانیان در یکسال گذشته / زندانی بعد از آزادی شهروند عادی است

تهران - ایرنا - مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان با بیان اینکه ۴۰ واحد جدید اشتغال ویژه زندانیان در یک سال گذشته ایجاد شده است ، گفت : ‌درحال حاضر حدود ۵۰ هزار زندانی در واحدهای بنیاد تعاون زندانیان مشغول کار هستند.
رحیم مطهرنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا ، عمده این واحدهای اشتغال و تولیدی را در حوزه های صنعت کشاورزی، باغداری، دامپروری، پرورش آبزیان و صنایع دستی عنوان کرد و افزود : این واحدها در زندان های سراسر کشور با هدف اشتغال زندانیان ایجاد شده است.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان درباره اینکه آیا این فعالیت های زندانیان در حال کار ، تاثیری در اعطای مرخصی یا تسهیلات دیگر به آنان دارد یا نه ، گفت : به صورت مستقیم قانون و مقررات خاصی در این زمینه وجود ندارد اما وقتی رئیس زندان ها می بیند زندانیان در مجموعه های تولیدی به خوبی فعالیت می کنند، این کار زندانیان بطور غیرمستقیم تاثیر خود را می گذارد.

 

مطهرنژاد توسعه واحدهای اشتغال را جزو دستور کار بنیاد تعاون زندانیان دانست و گفت: مصمم هستیم تا هر سال تعدادی واحد جدید برای اشتغال زندانیان ایجاد کنیم؛ اما امکانات ما به تنهایی کفاف نمی دهد.

 

وی از دیگر دستگاه های کشور مانند دولت و مجلس خواست تا برای محقق شدن کامل هدف بنیاد تعاون زندانیان به این مجموعه کمک کنند و گفت: مجلس همانطور که برای استراحت، اقامت، هواخوری و بهداشت زندانی بودجه سالانه در نظر می گیرد، بهتر است برای حرفه آموزی و اشتغال هم بودجه و سرمایه گردش در نظر گرفته شود.** اشتغال بعد از خروج زندانی، عامل کاهش بازگشت به زندان

 

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان در پاسخ به این پرسش که آیا تسهیلاتی به این زندانیان شاغل بعد از خروج به منظور ادامه دادن کار خود اختصاص می یابد یا نه، اظهارکرد: این در حیطه وظایف قوه قضائیه و بخش مراقبت بعد از خروج این قوه است که توصیه می کنیم به اشتغال بعد از خروج توجه بیشتری شود تا کمتر شاهد بازگشت زندانیان به زندان باشیم.

 

**با نگاه شهروند عادی به یک زندانی بعد از آزادی بنگریم .

 

مطهر نژاد در ادامه به مردم توصیه کرد همانطور که برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده های زندانیان بی بضاعت و کم بضاعت هزینه می کنند، برای اشتغال زندانیان بعد از خروج هم نگاه خیرانه داشته باشند.

 

وی ادامه داد: اگر به زندانی بعد از تحمل حبس، تسهیلاتی تعلق بگیرد و مشغول کار شود، طبیعتا دیگر به دنبال بزه نمی رود.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان اظهارکرد : مردم باید زندانی را بعد از آزادی به عنوان فرد جدید در جامعه بپذیرند ؛ او دیگر یک شهروند عادی است و باید نوع نگاهمان را به این قشر تغییر دهیم .

 

 

 

 

 

 

HSE

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد19
امروز ستاد407
دیروز ستاد517
این هفته ستاد1431
این ماه ستاد10617
کل ستاد611662
امروز تمام پرتالها 2022 کل تمام پرتالها 6333895

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک