چهارشنبه, 07 اسفند 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

خبر گزاری میزان از فعالیت‌ های بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان گزارش می‌دهد

میزان از فعالیت‌ های بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان گزارش می‌دهد :
از ساخت ایستگاه اتوبوس در کارگاه فلز کاری تا پرورش ماهی قزل در گلپایگان / اشتغال بالغ بر ۲۵۰۰ نفر از مددجویان در بیش از ۵۰ کارگاه کوچک و بزرگ صنعتی و تولیدی / اجرای طرح چرم بر روی جلد قرآن کریم و مبلمان خانگی
خبرگزاری میزان - بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان با راه اندازی بیش از ۵۰ کارگاه کوچک و بزرگ صنعتی ، تولیدی و خدماتی زمینه اشتغال بالغ بر ۲۵۰۰ نفر از مددجویان را فراهم آورده است.

 

 

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، بنیاد تعاون زندانیان کشور با هدف حفظ حقوق معنوی و کرامت انسانی و اسلامی زندانیان و خانواده‌ های آنان و همچنین تولید ثروت با استفاده از منابع و ایجاد اشتغال ، اقدام به تأسیس گروه کارخانجات حامی کرده که شامل مجموعه بزرگی از فعالیت‌ های کشاورزی ، دامپروری ، صنعتی و خدماتی در سراسر کشور است.

 

 

 

 

 

هلدینگ حامی با بیش از ۹۲۴ نقطه کارگاه صنعتی ، کشاورزی و دامپروری ، ده‌ ها هزار نفر کارگر و کارمند را تحت پوشش قرار داده و در این راستا نمایندگی استان اصفهان نیز با راه اندازی بیش از ۵۰ کارگاه کوچک و بزرگ صنعتی ، تولیدی و خدماتی گام‌ های موثری در تحقق اهداف ذکر شده برداشته و زمینه اشتغال بالغ بر ۲۵۰۰ نفر از مددجویان را فراهم آورده است.

 

سوم شهریور ماه سال جاری بود که سى و دومین نمایشگاه بین المللى صنایع دستى با حضور غرفه بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان افتتاح شد.

 

غرفه بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان در محل دائمى نمایشگاه‌ هاى بین المللى تهران از سوم تا نهم شهریور ماه از ساعت ١٠ الى ١٨ در سالن هشت و ۹ قابل بازدید است.

 

رحیم مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در گفت‌ و گو با خبرنگار گروه حقوقى و قضایى خبرگزارى میزان و در حاشیه افتتاح سى و دومین نمایشگاه صنایع دستى اظهار کرد : بنیاد تعاون زندانیان با توجه به اینکه در استان اصفهان به صورت گسترده در زمینه صنایع دستى فعال است در غرفه اى به مساحت ٢٠٠ متر مربع آثار مددجویان را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان خاطر نشان کرد : تقریبا هزار نوع از آثار صنایع دستى مددجویان استان اصفهان در این غرفه در حال نمایش و رونمایى است.

 

وى با اشاره به فعالیت‌ هاى دیگر بنیاد تعاون زندانیان در استان اصفهان اظهار کرد : از جمله این فعالیت‌ ها مى توان به فعالیت هاى کشاورزى ، تولید قطعات بتنى ، پوشاک ، لوازم آشپزخانه ، نان و شیرینى ، سنگ هاى ساختمانى ، دام ، قطعات خودرو و آبزى پرورى اشاره کرد.

 

مطهرنژاد بیان کرد : تقریبا در استان اصفهان بالغ بر دو هزار نوع کالا توسط مددجویان تولید مى شود و در سطح این استان ٢٥٠٠ مددجوى شاغل داریم که مجموعا در ٥٠ واحد تولیدى مشغول به فعالیت هستند.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان با بیان اینکه تمامى گروه هاى اصلى محصولات صنایع دستى استان اصفهان در کارگاه هاى بنیاد تعاون زندانیان اصفهان تولید مى شود اذعان کرد : از جمله این گروه‌ها مى توان به میناکارى ، خاتم کارى ، فیروزه کوبى ، سفال هاى میناکارى شده و مبلمان چرم و چوب اشاره کرد.

 

در ادامه به مواردی از تولیدات و کارگاه‌ های بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان با تعداد مددجویان شاغل در این کارگاه‌ ها اشاره خواهد شد.

 

کارگاه خیاطی

 

کارگاه خیاطی در دو بخش زنان و مردان در چهار کارگاه تخصصی و مجزا و در زمینه دوخت لباس فرم نظامی و اداری، کیف‌ ، پیراهن مردانه ، لباس‌های بیمارستانی و ... فعالیت دارد ؛ در حال حاضر ۳۰۰ نفر در کارگاه خیاطی بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان اشتغال دارند.

 

کارگاه قطعات پیش ساخته بتنی

 

کارگاه پیش ساخته بتنی در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر اصفهان زمینه اشتغال ۵۰ نفر از مددجویان را فراهم کرده است ؛ تولیدات این کارگاه شامل فونداسیون ، ستون و دیوار ، انواع نیوجرسی ، تولید بتن و انواع سنگفرش زیر نظر متخصصین ، است.

 

کارگاه فلزکاری

 

کارگاه فلز کاری در بخش مردان در زمینه تولید انواع مبلمان شهری ، ایستگاه اتوبوس، نرده فلزی ، انواع مخزن و سطل زباله ، انواع نیمکت فلزی و سنگی و ... فعالیت دارد و زمینه اشتغال را برای ۶۰ نفر ایجاد کرده است.

 

 

 

 

 

نقاشی روی سفال

 

مهمترین پیشرفت در صنعت سفال سازی ، خلق نقاشی روی سفال‌ها است ؛ در زندان اصفهان مددجویان با ذوق و هنر خود پس از فراگیری این حرفه ، طرح‌های بی‌ نظیری روی سفال پیاده می‌کنند ؛ در حال حاضر ۱۲۰ نفر از مددجویان در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.


کارگاه فیروزه کوبی

 

در کارگاه فیروزه کوبی ، ۱۲۰ نفر از مددجویان زندان اصفهان، با قرار دادن سنگ‌های فیروزه در کنار هم ، محصولاتی منحصر به فرد و شگفت‌ انگیزی را خلق می‌کنند.


کارگاه قلم زنی و میناکاری

 

کارگاه میناکاری ، هنر رنگ‌ های پخته و درخشان روی فلز ، که با به کارگیری ذوق هنری مددجویان درکنار آموزش زیر نظر اساتید مجرب ، انواع ظروف میناکاری از قبیل گلدان ، بشقاب و ... تولید می‌گردد ، زمینه اشتغال ۱۹۰ نفر را فراهم کرده است.

 

کارگاه چرم و چوب

 

یکی از فعالیت‌ های شاخص اجرای طرح چرم بر روی انواع جلد و جعبه قرآن کریم و مبلمان خانگی است که توسط ۷۰ نفر از مددجویان تولید می‌شود.

 

 

 

 

 

 

کارگاه قالیبافی

 

کارگاه قالیبافی ویژه شهر اصفهان ( نسوان ) و کاشان است و زمینه تولید انواع فرش‌های دستباف کرک و ابریشم را با بیش از ۵۰ نفر از مددجویان فراهم کرده است.


کارگاه خاتم کاری

 

خاتم کاری یکی از هنر‌ های با ارزش ایران است که از گذشته دور هنرمندانی به خلق آثار با ارزش خاتم کاری مشغول بوده‌اند و اکنون نیز این حرفه توسط ۱۰۰ نفر از مددجویان در طرح‌ های جدید در حال انجام است.

 

 

 

 

 

کارگاه پرداز روی مس

 

کارگاه پرداز روی مس یکی از صنایع دستی نوین است که توسط هنرمندان صنایع دستی اصفهان ابداع شده و گروه کارخانجات حامی فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع را به این تولیدات اختصاص داده و تعداد ۴۰ نفر مددجو را به کار گمارده است.


کارگاه کیف و کفش زنانه

 

در کارگاه تولیدی کیف و کفش زنانه که تعداد ۴۰ مددجو با فراگیری آموزش و مهارت زیرنظر استادان بازار اصفهان فعالیت می‌کنند، انواع کیف و کفش روز و مدل را تولید کرده که این تولیدات در بازار تهران و اصفهان در معرض فروش قرار می‌گیرد.


کارگاه خبازی

 

واحد خبازی مستقر در محل کارخانجات بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان ضمن به کارگیری ۱۵۰ نفر مددجو، نسبت به تامین نان خشک و نرم جهت فروشگاه زندان‌های استان اصفهان اقدام کرده است ؛ نان خشک سکه‌ای نیز از دیگر تولیدات این واحد است که در سطح شهر‌های اصفهان ، تهران ، قم ، کرمان و... ارسال و به فروش می‌رسد.


کارگاه رزین

 

گروه کارخانجات حامی اقدام به ایجاد کارگاه رزین در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع کرده و تعداد ۷۰ نفر مددجو را به کار گمارده است ؛ در این کارگاه لوازم مورد استفاده در حمام و سرویس بهداشتی شامل جا صابونی ، جامسواکی و... با استفاده از مواد اولیه با کیفیت تولید و عرضه می‌شود.


کارگاه حصیربافی

 

کارگاه حصیربافی یکی دیگر از کارگاه‌ هایی است که در گروه کارخانجات حامی فعالیت می‌کند و تعداد ۸۰ نفر مددجو در این کارگاه اشتغال دارند.

 

در این کارگاه مصنوعات و سازه‌ های مفتولی شامل جا قاشقش ، جادستمالی و ... توسط حصیر تزئین و به بازار عرضه می‌شود.

 

 

 

 

 

 

کارگاه مصنوعات فلزی

 

کارگاه مصنوعات مفتولی با مساحت ۷۰۰ متر زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر را ایجاد کرده است و در زمینه تولید انواع محصولات آشپزخانه فعالیت دارد.

 

کلیه مراحل تولید اعم از طراحی ، خم کاری ، نقطه جوش و آبکاری گالوانیزه و نیکل در این کارگاه انجام می‌گیرد. از تولیدات این کارگاه می‌توان به انواع جالیوانی ، ( آویز، رومیزی ) ، توری کبابی، جالباسی و ... اشاره کرد.

 

کارگاه سرامیک

 

کارگاه برش سرامیک که قدمت طولانی دارد در اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی استان اصفهان به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع زمینه اشتغال ۳۰ مددجو را فراهم کرده و در زمینه برش سرامیک‌های لعابدار و گرانیتی در ابعاد مختلف و سفارشات مورد نیاز طرف قرارداد‌ها فعالیت می‌نماید.

 

کارگاه چوب نبات

 

کارگاه تولید چوب نبات واقع در ویلاشهر نجف آباد در فضایی به مساحت ۷۰۰ متر مربع ایجاد و موجبات به کارگیری ۹۰ مددجو را فراهم آورده است. این کارگاه ضمن تهیه مواد اولیه مرغوب و مناسب و ضمن بهره گیری از دستگاه‌ های کاملا مکانیزه ، چوب نبات مورد نیاز بازار را تأمین می‌ نماید.

 

 

 

 

 

کارگاه کندوسازی

 

کارگاه ساخت کندوی زنبور عسل در فضایی به مساحت ۸۵۰ متر مربع و با به کارگیری ۱۵ نفر مددجو ضمن تهیه مواد اولیه مناسب ، انواع کندو و قاب مربوطه را تولید می‌کند.


کارگاه سنگ آنتیک

 

یکی از مصنوعات سنگی تزئینی که کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان داشته و توجه بسیاری از فعالین حوزه ساخت و ساز را به خود جلب نموده است ، سنگ آنتیک می‌باشد.

 

گروه کارخانجات حامی ضمن ایجاد کارگاه سنگ آنتیک در فضایی به مساحت ۶۰۰ متر مربع با به کارگیری ۷۰ نفر مددجو بخشی از نیاز‌های بازار داخل ایران را تأمین می‌نماید.


پرورش ماهی قزل آلا

 

پرورش ماهی قزل آلا واقع در شهر گلپایگان ضمن بکارگیری ۵ نفر مددجو در هر دوره ۶ ماهه تعداد ۳۰ تن ماهی پرورش داده و تولید می‌نماید.


پرورش ماهی زینتی

 

این کارگاه در حال حاضر فقط در شهرستان کاشان بوده و زمینه اشتغال بیش از ۱۰ مددجو را مهیا نموده است. این واحد ظرفیت تولید سالیانه بیش از صد هزار قطعه ماهی تزئینی را دارد.


کارگاه تولید فیلتر هوا

 

کارگاه ساخت فیلتر هوا واقع در شهر گلپایگان ضمن آموزش و به کار گیری ۵۰ نفر مددجو ، ساخت و تولید انواع فیلتر هوای خودرو‌های مختلف را با کیفیت استاندارد و با بهره گیری از دستگاه‌ های کاملا مکانیزه و دانش روز بر عهده دارد. در ساخت محصولات از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده می‌گردد.

 

 

 

 

 


 

 

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد9
امروز ستاد538
دیروز ستاد807
این هفته ستاد3049
این ماه ستاد3964
کل ستاد818921
امروز تمام پرتالها 5323 کل تمام پرتالها 8344243

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک