چهارشنبه, 07 اسفند 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان : فناوری تولید پابند الکترونیک بومی‌ سازی شده است / فروش محصولات زندانیان به شیوه الکترونیک انجام می‌شود

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت : تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بومی‌ سازی شده است . 

 

به گزارش واحد خبر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه : رحیم مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان ضمن حضور در غرفه قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به تشریح فعالیت‌های این نهاد پرداخت و گفت: بنیاد تعاون زندانیان نهاد عام المنفعه‌ای است که بیش از ۶۵ سال قدمت فعالیت دارد و بر طبق اساسنامه مهمترین ماموریتش توانمند سازی زندانیان است.

 

وی افزود : هم اکنون با تلاش بنیاد تعاون زندانیان و مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان‌ ها و اقدامات تأمینی و تربیتی بالغ بر ۷۰ هزار از زندانیان کشور را در ۲۰۰ رشته گوناگون در کلاس های آموزشی شرکت کرده و پس از برگزاری آزمون گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.

 

مطهرنژاد با اشاره به اشتغال زایی این نهاد برای زندانیان در دوران محکومیت تصریح کرد : در حال حاضر حدود ۵۰ هزار زندانی شاغل در کشور وجود دارد که ۳۵ هزار نفر از این افراد اشتغال مولد داشته و در ۹۲۰ واحد تولیدی ، صنعتی ، عمرانی ، کشاورزی ، دامپروری ، آبزی پروری و واحدهای دیگر بنیاد مشغول بکار هستند و بالغ بر ۳ هزار نوع و در ۱۴ گروه کالا تولید می کنند که مهمترین آن صنعت نساجی و پوشاک است.

 

وی افزود : اشتغال زندانیان با توجه به نوع رای صادره و براساس نظر شورای طبقه‌ بندی زندانیان به چهار گروه کاری اشتغال نشسته ، اشتغال در محیط بسته، اشتغال رأی نیمه باز و اشتغال رای باز تقسیم شده و به ایشان دستمزد پرداخت می‌شود که نیمی از آن به شخص زندانی و نیمی دیگر در اختیار خانواده‌ اش قرار می‌گیرد.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان در خصوص فعالیت‌های این نهاد در حوزه فناوری اطلاعات به معرفی شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت و گفت : بنیاد تعاون زندانیان از سال ۱۳۹۱ به مقوله فعالیت در عرصه الکترونیک و فناوری اطلاعات وارد شد و در حال حاضر شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت مسئولیت پرداخت ارائه خدمات الکترونیک و مالی ، بانکی به زندانیان سراسر کشور را بر عهده دارد.

 

مطهرنژاد با اشاره به طرح مراقبت الکترونیک زندانیان افزود : یکی از دیگر وظایف مهم شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت که از طرح‌ های تحولی قوه قضائیه نیز بشمار می‌آید سرمایه‌گذاری، تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان است که با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور انجام می‌شود.

 

وی افزود : در حال حاضر بالغ بر ۱۳۰۰ دستگاه پابند الکترونیک با استاندارد اروپایی تولید و بومی‌ سازی شده است و در ۱۰ استان کشور در حال بهره برداری است.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان در پاسخ به پرسشی در خصوص هزینه تولید هر دستگاه پابند الکترونیک گفت : این پابندها در سال گذشته تنها با قیمت ۳ میلیون تومان تولید شده است و در سال جدید نیز باتوجه به افزایش نرخ تجهیزات اولیه مقدار کمی افزایش قیمت خواهد داشت ، در صورتی‌که اگر قرار بود تأمین نیاز با واردات مرتفع شود برای هر دستگاه پابند الکترونیک نیاز به پرداخت مبلغ ۲۵ میلیون تومان و خروج ارز از کشور بود.

 

مطهرنژاد در پایان از حامی بازار به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌ های بنیاد تعاون زندانیان در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت : این سایت ، با هدف فروش الکترونیک محصولات زندانیان، ایجاد شده است و هم‌ اکنون بیش از ۵۰۰ نوع محصول در آن برای فروش قرار داشته و از داخل و خارج از کشور قابلیت خرید و ارسال کالا را دارد.

 

 

 


 

 

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد11
امروز ستاد513
دیروز ستاد807
این هفته ستاد3024
این ماه ستاد3939
کل ستاد818896
امروز تمام پرتالها 4978 کل تمام پرتالها 8343898

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک