چهارشنبه, 07 اسفند 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

روایت میزان از زندگی یک مددجوی بنیاد تعاون زندانیان که پس از آزادی ، استادکار شد

خبرگزاری میزان - مددجوی بنیاد تعاون زندانیان که در پی حمل مواد مخدر به حبس محکوم شده بود ، پس از پایان دوران محکومیت خود به همت بنیاد تعاون زندانیان به یک استادک ار تبدیل شد.


به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، بنیاد تعاون زندانیان کشور بر اساس اساسنامه ۶۵ سال پیش با هدف توانمندسازی و بازگشت دوباره زندانیان به جامعه ایجاد شد که خروجی این بنیاد آموزش سالانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار مددجو در ۲۰۰ رشته فنی و حرفه‌ای است که این اقدام مهم با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان زندان‌ها انجام می‌شود.

 

هم اکنون مددجویان بسیاری در سراسر کشور با حرفه‌ای که در بنیاد تعاون زندانیان کسب کردند توانسته‌اند پس از طی دوران محکومیت خود ، در آن حرفه مشغول به فعالیت شوند و روزی حلال کسب کنند.

 

از طرفی این موضوع در کاهش بازگشت محکومان به جرم نقش بسزایی دارد تا جایی که رحیم مطهرنژاد ، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان می‌گوید : در دو سال گذشته براساس آماری که رئیس سازمان زندان‌ ها اعلام کرده بازگشت زندانیانی که آزاد شده اند به زندان به صورت مجدد به حدود ۴۶ درصد رسیده است ؛ بنابراین آنجایی که اشتغال زندانیان بعد از آزادی مدیریت شده، بازگشت به زندان یک تا دو درصد کاهش داشته است.

 

در ادامه روایتی از محکومیت تا استادکار شدن یک مددجوی بنیاد تعاون زندانیان که در پی حمل مواد مخدر به حبس محکوم شده بود را در گفت‌ و گو با میزان می‌خوانید.

 

میزان : چه شد که به زندان افتادی؟

 

به دلیل موضوعی به یکی از دوستانم اعتماد کردم و خودروی خود را در اختیار وی گذاشتم تا آن را برای سفر مهیا کند؛ خودرو را به منظور انجام معاینات فنی با خود برد و بعدازظهر آورد و بهانه آورد که به دلیل مشکلی که برای وی پیش آمده نمی‌تواند با من همراه شود و در ادامه سفر به من ملحق خواهد شد ؛ من رفتم تا اینکه در ایست و بازرسی خودرو را مورد بازرسی قرار دادند که در خودرو مواد مخدر پیدا شد ، این در حالی بود که من کاملا از موضوع بی اطلاع بودم و در همانجا فهمیدم که کار همان دوستم بود و قصد داشت تا پس از اینکه من همراه مواد مخدر به مقصد رسیدم فردای آن روز به سراغ من بیاید و مواد مخدر را از خودرو خارج کند ؛ پس از این اتفاق دیگر آن دوستم را پیدا نکردم، در ادامه و در پی این موضوع به شش سال حبس محکوم شدم و به زندان افتادم.

 

میزان : پیش از حبس شغلت چه بود و چگونه در بنیاد تعاون زندانیان مشغول به کار شدی ؟ پیش از اینکه دستگیر شوم در بانک کار می‌کردم و کارمند شرکتی بانک بودم، اما بخاطر موضوعی که برایم پیش آمد از کار اخراج شدم، زمانی که رای باز شدم در کارگاه نجاری بنیاد تعاون زندانیان ، فردی برای آموزش نجاری آمده بود که در آن کلاس شرکت کردم و مدتی دوره دیدم و کار را یاد گرفتم.

 

میزان : پس از پایان دوران محکومیت خود چه شغلی را دنبال کردی؟

 

پس از اینکه دوران محکومیتم تمام شد و زمانی که از زندان آزاد شدم بخاطر اینکه از کارم راضی بودند به من پیشنهاد دادند تا با بنیاد تعاون زندانیان کار کنم ، این شد که دیگر ماندگار و مشغول به کار شدم ؛ اکنون سه سال است که آزاد هستم و در حوزه نجاری به عنوان استادکار در کارگاه نجاری زندان فعالیت می‌کنم.

 

پس از اینکه این موضوع برایم پیش آمد و کار خود را از دست دادم تصور نمی‌کردم که بتوانم در جایی مشغول به کار شوم ، اما اکنون به عنوان استادکار مشغول به فعالیت هستم و از خدا شاکرم که می‌توانم نان حلالی برای همسر و فرزندانم مهیا کنم.

 

 

 


 

 

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد13
امروز ستاد520
دیروز ستاد807
این هفته ستاد3031
این ماه ستاد3946
کل ستاد818903
امروز تمام پرتالها 5042 کل تمام پرتالها 8343962

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک