دوشنبه, 28 خرداد 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

خط‌ مشی بنیاد در زمینه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای محیط کار

 بنیاد تعاون زندانیان با هدف ایجاد اشتغال و فراهم آوردن درآمد پایدار برای مددجویان و تأمین رفاه و کمک به معیشت خانواده مددجویان تأسیس شده است .
 ایجاد محیط کاری سالم و ایمن و دوستدار محیط ‏زیست از اولویت‏های مدیریت ارشد بنیاد تعاون بوده که بایستی در تمامی فعالیت‏های کاری بنیاد اعم از فعالیت‏های ستادی و مجموعه های تولیدی و خدماتی مد نظر قرار گیرد.


 در همین راستا بنیاد تعاون زندانیان، خط مشی و سیاست‏های ایمنی، بهداشت و محیط‏زیست خود را به شرح ذیل اعلام می‏دارد:


۱- رعایت تمامی قوانین، مقررات و الزامات مرتبط با موضوعات ایمنی، بهداشت و محیط‏زیست در تمامی فعالیت‏های کاری و مجموعه های تولیدی و خدماتی
۲- ایجاد محیط کاری سالم و ایمن به منظور پیشگیری از بروز حوادث و بیماری‏های شغلی برای کلیه کارکنان، مددجویان، پیمانکاران و سایر افرادی که به نحوی به محیط‏ های کاری بنیاد دسترسی دارند از جمله بازدیدکنندگان
۳- استفاده بهینه از منابع تجدید پذیر و تجدید ناپذیر از قبیل آب، برق، سوخت و نیز کاهش ضایعات و پیشگیری از بروز آلودگی‏های زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار.
۴- حصول اطمینان از اینکه کلیه خطرات و ریسک ‏های مهم ایمنی و بهداشتی و جنبه‏ های بارز زیست محیطی، از فعالیت‏های کاری بنیاد حذف شده و یا تحت کنترل قرار دارند.
۵- ارتقای سطح فرهنگ ایمنی، بهداشتی و زیست ‏محیطی کلیه کارکنان، مددجویان ، پیمانکاران و بازدید کنندگان  از طریق برگزاری دوره‏های آموزشی و ترغیب و تشویق ایشان به مشارکت فعال در این زمینه.
۶- ارتقاء سطح آمادگی افراد به منظور مدیریت مواجهه و واکنش مناسب در شرایط اضطراری و بحران‏های ( طبیعی وساخته دست انسان ) در کلیه فضا های کاری و کارگاه ‏های بنیاد.
۷- انتخاب پیمانکاران بر اساس توانمندی ایشان در انطباق با این خط ‏مشی و ارزیابی و نظارت بر عملکرد ایمنی، بهداشتی و زیست ‏محیطی پیمانکاران و کمک به ارتقای سطح عملکرد ایشان.
۸- ایمن‏سازی و استفاده از ماشین ‏آلات و ابزار آلات و تکنولوژی ‏های ایمن و دوستدار محیط ‏زیست در مجموعه های تولیدی و خدماتی.
۹- ایجاد ساختار و ساز و کار نظارتی کارا و اثر بخش ایمنی، بهداشتی و محیط ‏زیستی در مجموعه های تولیدی و خدماتی با توجه به ماهیت و سطح ریسک خطرات آنها

 

به همین منظور مدیریت ارشد بنیاد، تمامی مساعی خود را در راستای تحقق این خط‏مشی و تأمین منابع لازم ( اعم از زیرساخت‏ها، منابع انسانی متخصص، منابع مالی و .... ) به کار خواهد گرفت وکلیه کارکنان، مددجویان و پیمانکاران متعهد می‏گردند تا ، با اهتمام و مشارکت در مسیر دستیابی به موارد فوق گام بردارند .   

          
 این خط مشی به منظور افزایش اثربخشی و در راستای چشم ‌انداز آتی سازمان و ایجاد بهبود مستمر، به صورت سالانه مورد بازنگری قرار می‌گیرد.    

 

                 رحیم مطهرنژاد

     مدیر عامل

 

 

 

 

HSE

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد19
امروز ستاد357
دیروز ستاد406
این هفته ستاد1050
این ماه ستاد10665
کل ستاد571384
امروز تمام پرتالها 1125 کل تمام پرتالها 6040582

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک