شنبه, 21 تیر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

ایرانیان زندانی در ترکمنستان به زودی به کشور منتقل می‌شوند

سفیر ایران در ترکمنستان گفت : صورتجلسه تبادل پروتکل انتقال محکومان به حبس بین ایران و ترکمنستان به امضای سفیر و وزیر امور خارجه ترکمنستان رسید و بدین ترتیب شرایط قانونی انتقال محکومان ایرانی به کشور فراهم شد .
« سید محمد احمدی » در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق آباد اظهار داشت : صورتجلسه تبادل اسناد پروتکل انتقال محکومان به حبس بین ایران و ترکمنستان ، به امضاء سفیر و وزیر امور خارجه ترکمنستان رسید و بدین ترتیب شرایط قانونی انتقال محکومان ایرانی به کشور فراهم گردید و بزودی روند انتقال آنان به کشور اجرایی خواهد شد.

 

وی با اشاره به عفو تعدادی از زندانیان توسط دولت ترکمنستان طی روزهای اخیر گفت : میان اتباع خارجی که به مناسبت لیالی قدر ، مورد عفو و بخشش رئیس محترم جمهور ترکمنستان قرار گرفت ، یکی از هموطنان ما هم وجود داشت که بلافاصله پس از اعلام عفو ، اقدامات لازم جهت انتقال وی به کشور صورت گرفت و سه شنبه گذشته از مرز باجگیران به کشور منتقل شد.

 

احمدی با اشاره به اقدامات سفارت برای زندانیان ایرانی حاضر در ترکمنستان نیز گفت : همانطور که اطلاع دارید ، یکی از وظایف بنده و همکاران من در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان اعم از این سفارت و سرکنسولگری مرو ، رسیدگی به وضعیت اتباع ایرانی دربند در ندامتگاه‌های کشور محل مأموریت است و بواقع یکی از دغدغه‌های جدی بنده از زمان حضور در ترکمنستان بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران ، نیز همین موضوع بوده است.

 

سفیر ایران ادامه داد ، در ماه مبارک رمضان، با همکاری وزارت امور خارجه و مسئولین محترم زندان های ترکمنستان ، بنده سه روز شخصا همراه همکارانم در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و مرو به ملاقات تمام زندان های ایرانی در استانهای مختلف ترکمنستان رفته و با تک تک آن‌ها دیدار و گفتگو کردم و از نزدیک با مسائل و مشکلات آن‌ها آشنا شدم. در این ملاقات‌ها ، از سوی نمایندگی نیز هدایایی تقدیم زندانیان ایرانی گردید.

 

انتقال محکومین به ندامتگاه‌های ایران از مهمترین وظایف سفارت بود .

 

احمدی گفت : در کنار سرکشی و رسیدگی به وضعیت زندانیان ایرانی ترکمنستان ، موضوع دیگری که سالهای اخیر بطور جدی در دستور کار این سفارت قرارداشته موضوع انتقال محکومین کشورمان به ندامتگاه‌های ایران و بالعکس بوده است.

 

احمدی افزود : همانطور که مطلعید پروتکل انتقال محکومین به حبس فیمابین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان ، از جمله اسنادی بود که در جریان سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری به ترکمنستان توسط وزرای دادگستری دو کشور امضاء گردید.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موافقت قوای نظام با این طرح نیز خاطرنشان کرد ، اجرایی شدن این سند، منوط به طی شدن مراحل تصویب داخلی آن در مجلس جمهوری اسلامی ایران بود که خوشبختانه با پیگیریهای وزارت امور خارجه ، وزارت دادگستری و همکاری مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مراحل تصویب این سند تکمیل گردید.

 

احمدی یادآور شد ، نهایتا پنج شنبه گذشته ( ۱۰ تیرماه ۱۳۹۵ ) آخرین مرحله قانونی شدن اجرای سند مذکور انجام شد و « صورتجلسه تبادل اسناد تصویب پروتکل انتقال محکومین به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان » ، به امضای اینجانب و جناب آقای مردوف معاون رئیس کابینه وزراء و وزیر امور خارجه ترکمنستان رسید.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان تاکید کرد ، بدین ترتیب با امضاء سند مذکور ، کلیه مراحل قانونی تصویب « پروتکل انتقال محکومین به حبس » در دو کشور خاتمه یافت . براساس مفاد صورتجلسه امضاء شده، پروتکل انتقال محکومین به حبس فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان یک ماه پس از تاریخ امضاء، اجرایی خواهد گردید.

 

احمدی افزود : با اجرایی شدن سند مذکور، امکان انتقال زندانیان ایرانی به ندامتگاه‌های داخل و بالعکس ( انتقال اتباع ترکمنستانی محبوس در کشورمان به ترکمنستان ) فراهم خواهد شد. با اجرای این سند ، اتباع زندانی هر یک از دو کشور در ندامتگاه‌های طرف مقابل ، مدت باقی مانده از دوره حبس خود را در کشور خود سپری خواهند نمود.

 

وی گفت : این سفارت در تلاش است با همکاری مراجع مسئول ترکمنستان و همچنین وزارت دادگستری کشورمان ، هرچه زود‌تر مقدمات انتقال محکومین دو کشور را فراهم نماید تا انشاالله در ماه‌های آتی شاهد بازگشت این گروه از هموطنانمان به کشور باشیم.

 

لزوم آگاهی از شرایط سفر به ترکمنستان

 

در ادامه ، سفیر ایران اشاراتی به موضوع چرایی پدید آمدن چنین مشکلاتی برای اتباع ایرانی نیز داشت. وی گفت : از موضوعاتی که مورد نظر نمایندگی است موضوع اطلاع رسانی به هموطنانی است که قصد ورود به سرزمین ترکمنستان را دارند.

 

احمدی افزود : با توجه به تفاوت قوانین و مقررات و حوزه و تعریف جرایم کیفری دو کشور ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران، لازم است اتباع دو کشور از برخی قوانین و مقررات یکدیگر اطلاع داشته باشند. آگاهی اتباع دو کشور از موارد ممنوع در کشورهای یکدیگر ، موجب کاهش ارتکاب جرایم کیفری و در نتیجه کاهش اتباع دستگیر شده و تعداد زندانیان می‌گردد.

 

سفیر ایران با ابراز خوشحالی از اقدامات صورت گرفته در مدت زمان اخیر نیز گفت : خوشبختانه در ماه‌های گذشته هم در مبادی خروجی کشور توسط گمرک و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و هم از طریق صفحه خانگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران ، اطلاع رسانی گسترده‌ای در رابطه با اطلاعات مورد نیاز اتباعی که وارد ترکمنستان می‌شوند انجام گردیده است.

 

احمدی خاطرنشان کرد ، این اقدام ، در کنار تلاش مضاعف مأموران محترم گمرکی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مبادی خروجی کشور در تشدید بازرسی‌ها ، منجر به کاهش تعداد اتباع بازداشت شده گردیده است.

 

در پایان ، سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز امیدواری در حل و فصل مشکلات زندانیان ایرانی در کشور ترکمنستان، گفت : توصیه من به تمام هموطنانی که به قصد گرشگری و یا کار عازم ترکمنستان می‌شوند این است که حتما با مراجعه به سایت سفارت و یا گمرک کشورمان ، آگاهی لازم را در زمینه اطلاعات مورد نیاز کسب کنند تا خدای نکرده بدلیل عدم آگاهی یا غفلت دچار مشکل نشوند .

 

 

 


 

 

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد8
امروز ستاد250
دیروز ستاد169
این هفته ستاد250
این ماه ستاد7107
کل ستاد881254
امروز تمام پرتالها 5861 کل تمام پرتالها 9337288

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک