یکشنبه, 22 تیر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

تشکیل کارگروه اشتغال خیرین استان زنجان

کارگروه اشتغال خیرین استان زنجان با حضور اکبر غمخوار رئیس هیأت مدیره ، مطهر نژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و معاونین بنیاد تعاون زندانیان تشکیل شد. 

 

به گزارش روابط عمومی استان زنجان : کار گروه اشتغال خیرین به همت نمایندگی استان زنجان و با همیاری تعدادی از صاحبان صنایع و تجار در محل اتاق بازرگانی تشکیل جلسه داد.

 

در این جلسه کرم زاده سرپرست نمایندگی استان زنجان ، جمیلی رئیس اتاق بازرگانی ، تعدادی از مدیران عامل شرکت های صنعتی و اقتصادی، همچنین مدیران کل جهاد کشاورزی ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان فنی و حرفه ای ، زندان ها و جمعی از خیرین حضور داشتند.

 

در ابتدای جلسه کرم زاده ضمن خوش آمد گویی به  میهمانان حاضر و مدیران عالی بنیاد تعاون زندانیان کشور برای انتخاب استان زنجان جهت افتتاح چند پروژه صنعتی و دامپروری ، گزارشی از عملکرد ۷ ماهه حضور خود در این نمایندگی و ضریب افزایش چند صد درصدی اشتغال و حقوق پردازی مددجویان ، همچنین افتتاح چند کارگاه صنعتی و مجموعه دامپروری ارائه نمود.

 

در ادامه مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندنیان با بیان اینکه ۳۰۰۰ نوع کالا در ۱۴ گروه توسط بنیاد تعاون زندانیان کشور تولید می‌شود ، تصریح کرد : بیشتر این کالاها در حوزه نساجی است که برای ۸۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است و همه عایدات این بنیاد صرف حرفه‌آموزی و آزادی زندانیان می‌شود و این بنیاد برای اکثر شهرداری‌ها در کشور ، کالا و خدمات ارائه می‌کند و نیروهای مسلح و بسیاری از بخش‌های دولتی از محصولات و خدمات ارائه‌ شده توسط زندانیان استفاده می‌کنند.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان ، سرعت انجام کار توسط این بخش را بالا دانست و گفت : نیروی کار موجود در بنیاد تعاون زندانیان ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها است و استفاده از این افراد به کاهش آسیب اجتماعی در جامعه کمک می‌کند و با توجه به اینکه زندانیان مشمول بیمه تأمین‌ اجتماعی نمی‌شوند ، به‌کارگیری آنان در واحدهای تولیدی برای مدیران به صرفه‌ تر است اما بنیاد این افراد را تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار داده است.

 

 

 

 

 مطهرنژاد با اشاره به کاهش بازگشت زندانیان به زندان پس از آزادی از ۴۶ درصد به ۲ درصد در صورت داشتن شغل، خاطرنشان کرد : روز گذشته در شهر قیدار قرار بر همکاری و ایجاد شغل برای زندانیان این شهر گذاشته شده و امیدواریم که این مهم توسط خیران زنجانی نیز ادامه داشته باشد.

 

رئیس هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این بنیاد در تلاش است که با همکاری قوه‌ قضائیه جمعیت کیفری را کاهش دهد و مجازات‌هایی جایگزین حبس و زندان شود ، گفت : تولید و استفاده از پابند الکترونیکی یکی از این راهکارها است که در حال حاضر در کشور در حال انجام است.

 

اکبر غمخوار با بیان اینکه در بحث ورود فرد خاطی و مجرم به زندان تادیب فرد مورد نظر است تا خطای خود را دوباره تکرار نکند ، بیان کرد : وقتی در کشور گرفتاری و مشکلات اقتصادی افزایش می‌یابد ، تعداد افراد زندانی به دلایل مالی افزایش پیدا می‌کند.

 

وی همچنین به موضوع توانمندسازی زندانیان نیز تاکید کرد و گفت : فرد در صورت داشتن شغل کمتر به سراغ کارهای خلافکارانه می‌ رود و انتظار می‌ رود با توجه به مزیت‌ های نسبی استان پروژه‌ هایی برای سرمایه‌ گذاری این بنیاد برای زندانیان تعریف شود.

 

 

 

 

رئیس هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان به مشکلات زندانیان دارای سوء پیشینه برای یافتن شغل اشاره کرد و گفت : این بنیاد به دنبال این است که سوء پیشینه به دو بخش موثر و غیرموثر تقسیم شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به تجربه موفق خود در زمینه به کارگیری زندانیان در واحد تولیدی گفت : درست است که این تجربه نگرانی‌ هایی از جمله نوع رفتار این زندانیان دارد اما با این حال ، حاضر به تکرار آن تجربه موفق هستیم.

 

غلامحسین جمیلی با بیان اینکه به کارگیری این افراد در واقع نوعی عمل به مسئولیت اجتماعی است ، تصریح کرد : در این زمینه اتاق بازرگانی استان زنجان آماده همکاری با بنیاد تعاون زندانیان کشور است.

 

در پایان جلسه تعدادی از مسئولین واحد های صنعتی استان قول همکاری و اشتغال تعدادی از مددجویان در واحد های صنعتی و اقتصادی خود دادند.

 

 

 


 

 

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد8
امروز ستاد262
دیروز ستاد298
این هفته ستاد560
این ماه ستاد7417
کل ستاد881564
امروز تمام پرتالها 7128 کل تمام پرتالها 9346681

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک