یکشنبه, 22 تیر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

دادستان عمومی و انقلاب مرکز زنجان تاکید کرد : لزوم آموزش ، حرفه آموزی و اشتغال مددجویان / متولیان تولید ، زمینه اشتغال زندانیان را به صورت فصلی فراهم کنند

خبرگزاری میزان - دادستان زنجان گفت : به معاونت اجرای احکام و بنیاد تعاون مددجویان اعلام شده تا در کوتاه ترین زمان ممکن مددجویان را بر حسب استعداد و علایق تفکیک کنند تا به محض اعلام نیاز به نیرو ، مددجویان حائز شرایط جهت اشتغال به کار معرفی گردند و در این رابطه زندانیان مربوط به مهریه در اولویت خواهند بود.


به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن مظفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان در جلسه‌ای که با محوریت اشتغال به کار مددجویان  در دادسرای زنجان با حضور مدیران ادارات و دستگاه‌ های متولی امراشتغال و حرفه آموزی از جمله صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق بازرگانی ، اتاق اصناف ، اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، جهاد کشاورزی ، بنیاد تعاون و انجمن حمایت از زندانیان و ... برگزار شد ، اظهار کرد : در شرایط کنونی بازار و وضعیت اقتصادی ؛ بی شک یکی از قشـرهایی که فشار مالی و روانی را تحـمل مـی‌کنند زندانیان و خانواده‌ آنان هستند.

 

دادستان زنجان خاطر نشان کرد : این مرجع با کسب تکلیف از رئیس کل دادگستری استان زنجان جلسه‌ای را با محوریت اشتغال و حرفه آموزی مددجویان تشکیل و مقرر شد با احراز شرایط قانونی و لحاظ ابعاد جانبی و اجتماعی موضوع با همکاری کلیه ادارات و دستگاه‌های ذی مدخل برای زندانیان بسته و مددجویانی که با توجه به نوع بزه دارای حبس‌های طولانی مدت هستند، بستر و زمینه کسب مهارت و نهایتاً اشتغال را در داخل محیط زندان فراهم شود و مددجویان نیمه باز و رأی باز نیز به تناسب مهارت‌های کسب شده و با احراز شرایط قانونی در خارج از زندان بکارگیری شوند تا با این روش بخشی از نیاز مالی مددجویان و خانواده آنان تأمین گردد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری گفت : اکثریت مددجویان قشر آسیب پذیر جامعه هستند و در شرایط کنونی بازار و اقتصاد چاره جویی و اقدام عملی برای زندانیان یک تکلیف است.

 

وی یاد آور شد:  در جامعه ، فرهنگ به اقتصاد و بالعکس اقتصاد بر فرهنگ تأثیر مستقیم دارد و این دو متأثر از یکدیگرند و در شرایط کنونی که اکثریت مددجویان با مشکلات اقتصادی گریبانگیرند باید مواظب بود خانواده‌ی آنان دچار آسیب نگردند که در آن صورت همه مسئول خواهند بود.

 

دادستان زنجان با تأکید بر این که باید محیط زندان برای مددجویان تبدیل به کارگاه حرفه آموزی و محیط آموزشی و اشتغال و کسب درآمد برای آنان شود افزود : به معاونت اجرای احکام و بنیاد تعاون مددجویان اعلام شده است تا در کوتاهترین زمان ممکن مددجویان را بر حسب استعداد، علایق و کار‌هایی که می‌توانند در آن فعالیت نمایند تفکیک نمایند تا به محض اعلام نیاز به نیرو ، مددجویان حائز شرایط جهت اشتغال به کار معرفی گردند و در این رابطه زندانیان مربوط به مهریه در اولویت خواهند بود.

 

وی با اشاره به اینکه اداره زندان‌ ها برای زندانیان برنامه‌ های فرهنگی و احکام برنامه ریزی کرده است تأکید کرد : در خصوص اشتغال و حرفه آموزی زندانیان نیز اداره‌ی زندان‌ها بایستی به جد وارد عمل شود.

 

وی خاطر نشان کرد:  زندانیان به سه گروه باز ، نیمه باز و بسته تقسیم می‌ شوند که اقدام لازم برای آموزش و حرفه آموزی و اشتغال این افراد با توجه به شرایط زندانی باید مدنظر باشد.

 

حجت الاسلام مظفری با بیان این موضوع که خانواده‌ ی زندانیان در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند خاطر نشان کرد : زندان‌های استان زنجان به لحاظ تعداد مددجویان جزء کم جمعیت‌ ترین زندان‌ های کشور می‌باشد با این اوصاف افزایش جمعیت کیفری زندان‌ها مشکلات خاص خود را دارد که مصمم هستیم با همکاری و مشارکت دستگاه‌های عضو کارگروه که اغلب متولیان اشتغال و تولید می‌باشند زمینه‌ی اشتغال زندانیان را حتی به صورت فصلی فراهم نمایند.

 

وی از وجود زندانیان با تخصص‌های مختلف در زندان‌ های استان خبر داد و تأکید کرد : با اعلام آمادگی دستگاه‌ های عضو کار گروه جهت اشتغال زندانیان در کمترین زمان این افراد در اختیارشان قرار خواهد گرفت .

 

 

 


 

 

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد16
امروز ستاد254
دیروز ستاد298
این هفته ستاد552
این ماه ستاد7409
کل ستاد881556
امروز تمام پرتالها 6910 کل تمام پرتالها 9346463

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک