یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

مصاحبه مدیر عامل بنیاد تعاون با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در گفت‌ و گوی مشروح با میزان مطرح كرد ؛
کاهش بازگشت زندانیان شاغل به زندان / تولید یک و نیم میلیون شاخه گل در سال و توزیع در ۵۰ فروشگاه در تهران / پرداخت ۸۰ میلیارد تومان دستمزد به زندانیان شاغل / خانواده ۴۰۰ زندانی خارج از کشور تحت حمایت مالی بنیاد تعاون زندانيان / ایجاد ۳۰ هزار شغل جدید در صورت حمایت دولت و مجلس

 

 

خبرگزاری میزان - مجموعه سرزمین گل حامی از دیگر دستاورد‌های بنیاد تعاون زندانیان در طول شش سال گذشته است ، در حال حاضر یک و نیم میلیون شاخه گل توسط این مجموعه گلخانه‌ای تولید و به ۵۰ فروشگاه گل در تهران عرضه می‌شود.

 

 

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، بنیاد تعاون زندانیان کشور بر اساس اساسنامه ۶۵ سال پیش با هدف توانمندسازی و بازگشت دوباره زندانیان به جامعه ایجاد شد که خروجی این بنیاد آموزش سالانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار مددجو در ۲۰۰ رشته فنی و حرفه‌ای است که این اقدام مهم با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان زندان‌ ها انجام می‌شود.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان معتقد است ایجاد اشتغال برای زندانیان دارای مزیت‌ هایی همچون کاهش آسیب‌های اجتماعی است ، به هر میزان که دستگاه قضایی ، دولت ، مجلس و سایر نهاد به اشتغال زندانیان کمک کنند ، آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش بیشتری خواهد یافت.

 

رحیم مطهر نژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در گفت‌ و گوی مشروح با خبرگزاری میزان با تشریح عملکرد بنیاد تعاون زندانیان ، اشتغالزایی را یکی از وظایف بنیاد تعاون زندانیان در بحث اقدامات اصلاحی و تربیتی دانست و گفت : زندانیان با اشتغالزایی می‌توانند یک منبع درآمد برای خود و خانواده شان داشته باشند.

 

اداره ۸۰۰ واحد تولیدی در حوزه‌های حرفه آموزی و اشتغال زندانیان

 

وی با بیان اینکه بنیاد تعاون یک نهاد غیر دولتی است ، از اداره ۸۰۰ واحد تولیدی در حوزه‌های حرفه آموزی و ایجاد اشتغال مولد برای ۳۵ هزار نفر از زندانیان خبرداد و افزود : بنیاد تعاون یک نهاد غیردولتی است که طی شش سال گذشته حدود ۸۰ میلیارد تومان دستمزد به زندانیان پرداخت کرده است.

 

رحیم مطهر نژاد تصریح کرد : برای توسعه اشتغال زندانیان در کشور ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که بنیاد تعاون زندانیان به دنبال ایجاد اشتغال در داخل زندان‌ ها ، پیرامون و خارج از زندان‌ ها است تا تولید را با هدف فروش انجام دهد.

 

 

 

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در ادامه تشریح عملکرد این بنیاد خاطرنشان ساخت : طی شش سال گذشته در حدود ۳۰۰ واحد جدید تولیدی ، صنعتی ، دامپروری ، کشاورزی ، تولید آبزیان و صنایع دستی مصنوعات فلزی ، چرمی ، مبلمان شهری و پوشاک ، تولید قطعات صنعتی و نظامی ، قطعات خودرو ، پرورش گل و نهال و صنایع غذایی و... به مجموعه اشتغال زندانیان اضافه شده است.

 

به گفته مطهر نژاد ، بنیاد تعاون زندانیان ۷ شرکت جدید برای توسعه اشتغال زندانیان در حوزه‌های آی تی ، عمران ، ساختمان و یک شرکت درحوزه خدمات منابع انسانی و یک شرکت کشت و صنعت ، تولید گل‌ های شاخه‌ای و سرمایه گذاری در حوزه نفت و پالایش ایجاد کرده است.

 

مجموعه سرزمین گل حامی از دیگر دستاورد‌های بنیاد تعاون زندانیان در طول شش سال گذشته است ، در حال حاضر یک و نیم میلیون شاخه گل در سال توسط این مجموعه گلخانه‌ای تولید و به ۵۰ فروشگاه گل در تهران عرضه می‌شود.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور دراین رابطه گفت : گل رز ، آنتوریوم و آلسترومریا از جمله گل‌ هایی هستند که قلمه آن‌ ها از کشور هلند وارد کشورمان می‌شد که در سال ۹۵ موفق به تولید قلمه این گل‌ها شدیم و جلوی واردات آن‌ ها از کشور هلند گرفته شده است و سالانه یک و نیم میلیون شاخه گل توسط شرکت سرزمین گل حامی تولید می‌شود.

 

۳۵ هزار زندانی در سراسرکشور دستمزد می‌گیرند

 

وی افزود : ۳۵ هزار زندانی در سراسر کشور در سایه اقداماتی که این بنیاد در حوزه توانمندسازی و اشتغالزایی برای آنان ایجاد کرده در قبال کاری که انجام می‌دهند از بنیاد دستمزد و حق الزحمه دریافت می‌کنند.

 

مطهرنژاد با بیان اینکه زندانی در طول دورانی که کار مي كند ، تحت پوشش بیمه عمر و حوادث است و در صورتی که اتفاقی برایشان بیفتد از مزایای بیمه استفاده می‌نمايد ، افزود : در ۶ سال گذشته زندانیان بیمه عمر و حادثه شده‌اند و سیستم ایمنی ، بهداشت حرفه‌ای و حفاظت محیط زیست را استقرار دادیم که در این زمینه هم آسیب جسمی زندانیان و هم آسیب‌های مالی بنیاد بشدت کاهش یافته است.

 

 

 

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با اشاره به اینکه باید برای زندانی هم در دوران محکومیت و هم پس از آزادی اشتغال ایجاد کنیم ، اضافه کرد: برای اشتغال زندانی پس از آزادی نباید مانعی وجود داشته باشد ، در حال حاضر زندانیانی که آزاد می‌شوند با مانع اشتغال روبرو می‌شوند ، چون برای آن‌ ها یک سوء پیشینه ایجاد شده است و از فرد گواهی عدم سوء پیشینه خواسته می‌شود ، نمی‌توانند مانند سایر آحاد جامعه در واحد‌های تولیدی ، صنعتی ، کشاورزی و حتی شاغل فردی اشتغال یابند.

 

وی تصریح کرد : زمانی که زندانی به جامعه باز می‌گردد باید آن را شهروند عادی تلقی کنیم ، به آن‌ ها شغل و حرفه دهیم با این کار بازگشت زندانیان به زندان بشدت کاهش می‌یابد و حتی آمار بازگشت زندانیان شاغل به زندان به یک تا دو درصد هم رسیده است و این موفقیت بزرگی در کشور محسوب می‌شود.

 

به گفته مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور باید به زندانی شغل دهیم و اشتغال به کار زندانیان آسیب‌ های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

 

رحیم مطهرنژاد ادامه داد : اگر زندانی دوباره به زندان بازگردد باید دوباره هزینه‌ هایی صرف اصلاح و تربیت ، حرفه آموزی و اشتغال زندانیان شود.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه زندانیان در دو مقطع به اشتغال نیازدارند تصریح کرد : یک مقطع دوران محکومیت است که طبق اساس نامه بنیاد این وظیفه به عهده بنیاد تعاون گذاشته شده است و یک مقطع بعد از آزادی است ، بنیاد در دوران محکومیت با داشته‌ های خود اشتغال را مدیریت می‌کند ، اما امکانات ما به اندازه تمامی زندانیان نیست.

 

۱۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های زندانیان

 

مطهر نژاد در ادامه به کمک‌ های بلاعوض به خانواده‌ های زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: برای خانواده‌ های زندانیان حدود ۱۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض از منابع و عایدات بنیاد داشته ایم.

 

کمک به زندانیان خارج از کشور از دیگر خدمات بنیاد تعاون زندانیان کشور است ، مطهرنژاد افزود : در این شش سال بنیاد به کمک زندانیان خارج از کشور نیز پرداخته است ، کمک مالی از طریق وزارت امور خارجه و سفارت خانه‌ ها به ۱۰ کشوری که زندانی داریم انجام شده است و مایحتاج ضروری زندانیان تهیه و در اختیار آنان قرار گرفته است و همچنین به انتقال و آزادی آنان نیز کمک شده است و در حال حاضر ۴۰۰ خانواده آنان در ایران تحت حمایت مالی بنیاد تعاون زندانیان قرار دارند.

 

 

 

 

اداره و ایجاد ۱۲۰۰ فروشگاه خدماتی در داخل زندان‌ها

 

از دیگر خدمات بنیاد تعاون خدمات رفاهی است که برای رفاه حال زندانیان ۱۲۰۰ فروشگاه خدماتی در داخل زندان‌ ها ایجاد شده است که خدمات ضروری زندانیان تهیه می‌شود همچنین بنیاد برای توسعه فروش محصولات زندانیان در ۳۰ نقطه کشور فروشگاه عرضه مستقیم محصولات تولیدی را ایجاد کرده است.

 

به گفته مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در حوزه کمک به سازمان زندان‌ ها در ساخت و ساز زندان‌ها ، بازسازی و نوسازی مراکز آموزشی ، تأمین لوازم فرهنگی ورزشی و سالن‌ های سینمایی و ساخت و تکمیل و تجهیز سالن‌ های ملاقات‌ های سه گانه کمک شده است.

 

همچنین بنیاد تعاون زندانیان کشور با شهرداری‌ ها قرارداد‌های متنوعی در راستای ایجاد ونگهداری پارک ، تولید جدول ، مبلمان شهری ، مخازن زباله ، صندلی پارک ، پل‌های عابر هوایی ، مخازن بزرگ زباله شهری امضاء کرده است و سالانه زندانیان ۴ میلیون نهال تولید می‌کنند.

 

دستاورد‌های بنیاد تعاون زندانیان در یک نگاه


مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در ادامه به دیگر دستاورد‌های بنیاد تعاون زندانیان اشاره کرد و گفت : مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه یکی از موفق‌ ترین و بهترین مجتمع‌ های بنیاد است که در شش سال گذشته سه طرح توسعه‌ ای ترمینال فرآوری پسته ، میدان پسته خشک کنی و سوله درجه بندی و طرح آبیاری مکانیزه با تحت پوشش قرار دادن ۱۶۰ هکتار از باغات پسته با احداث استخر بزرگ با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب آب را انجام داده است.

 

همچنین شرکت کشت و صنعت حامیان فدک با اجرای ۱۵۰۰ هکتار ابیاری مکانیزه در قالب ۳ طرح ملی در منطقه فشافویه تهران از دستاورد‌های بزرگ بنیاد در ۶ سال گذشته است.

 

مطهرنژاد همچنین از اشتغال یک هزار مددجو در زندان‌ های استان کرمانشاه خبر داد و افزود : زندانیان در رشته‌ های تولید پوشاک ، تولید سنگ‌ های آنتیک ، صنایع دستی ، مینا کاری ، تولید قارچ ، تولید شیرینی ، تولید و بسته بندی قند ، تولید گیوه ، تولید ترشی ، تولید فرش و ویترای روی ظروف اشتغال دارند.

 

وی افزود : تعداد ۱۴ کارگاه در سال ۹۶ در این رابطه افتتاح شده است و در این زمینه برای ۷۰ مددجوی زندان زنان در ۵ رشته اشتغال فراهم شده است.

 

 

 

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با اشاره به ثبت برند حامی گفت : برای اینکه کالای زندانیان را بتوانیم به جامعه بشناسانیم نیاز به یک برند داشتیم که برند حامی ثبت شد ، حدود ۲۰۰ قلم از اقلام مختلف مانند صنایع دستی ، فرش و مصنوعات چوبی و فلزی را با برند حامی تولید و عرضه می‌کنیم در کنار این کار ۳۰ فروشگاه حامی در اقصی نقاط مختلف کشور مشغول فعالیت هستند.

 

بنیاد تعاون زندانیان هم اکنون در حال تولید ۳۵۰۰ نوع انواع کالا در ۱۴ گروه محصولات تولیدی است،  در زمینه طرح آبیاری مکانیزه دراین مدت حدود ۵ هزار هکتار از اراضی در اختیار را در قالب ۵ طرح ملی اجرا و به بهره برداری رسانده است.

 

این بنیاد اعتقاد دارد در صورت حمایت دولت و مجلس از اشتغال زندانیان امکان افزودن ۳۰ هزار شغل جدید به اشتغال زندانیان سراسر کشور فراهم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

HSE

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد5
امروز ستاد123
دیروز ستاد327
این هفته ستاد450
این ماه ستاد123
کل ستاد682117
امروز تمام پرتالها 450 کل تمام پرتالها 6756759

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک