شنبه, 24 آذر 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

سرکشی سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان کهگیلویه و بویر احمد به خانواده مددجویان

به گزارش روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد : اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و رئیس هیأت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان کهگیلویه وبویراحمد گفت : همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمنداسلامی ، بر اساس رأفت اسلامی و نظام زندانبانی و بمنظور بررسی مشکلات معیشتی خانواده زندانیان نیازمند برنامه ریزی شد تا بهمراه علی اصغر حبیبی سرپرست  بنیاد تعاون زندانیان استان ، احمد زاده مسئول انجمن حمایت از زندانیان یاسوج و حفاظت اطلاعات با حضور در منزل چند تن از این خانواده ها در جریان چگونگی گذران زندگی این افراد قرار بگیریم.

 

مدیر کل زندان های استان در ادامه افزود : فقر و نداری و عدم توانایی در تأمین حداقل های زندگی و حتی ترک تحصیل فرزندان زندانی در این ملاقات مشاهده شد و به نظر می رسد که برخی از مسؤلین از این وضعیت یا بی اطلاع هستند و یا بی تفاوت که در هر دو صورت جای نقد دارد.

 

وی در ادامه اظهار داشت : اگرچه هیچ اعتباری بابت حمایت از خانواده زندانیان به سازمان زندان ها داده نمی شود لیکن رئیس سازمان و دیگر مسئولین در ستاد و مدیران کل استان ها از این موضوع نگران و دغدغه داشته و به انحاء مختلف در صدد رفع و یا کم کردن مشکلات این قشر آسیب پذیر هستند ، کما اینکه در روزهای اخیر و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر از طریق بنیاد تعاون زندانیان استان و انجمن حمایت از زندانیان ،  مبلغ ۵/۱ میلیارد ریال کمک بصورت نقدی و یا غیر نقدی در قالب کارت هدیه و سبد کالا به خانواده های نیازمند زندانی داده شده است ، اما نباید فراموش کرد که هر گونه اغفال از این خانواده ها باعث افزایش آسیب های اجتماعی و پیامدهای منفی دیگری خواهد شد که نهایتاً چرخه جرم تکرار و ورودی زندان ها افزایش خواهد یافت.

 

حبیبی سرپرست بنیاد تعاون زندانیان در حاشیه این بازدید گفت : یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی که می‌تواند تمام ابعاد زندگی هرخانواده را تحت تأثیر قرار دهد، عدم توجه به وضعیت کسانی است که به دلایل مختلف در زندان به سر می‌برند. زندانی شدن سرپرست خانواده زمینه ساز بروز آسیبهای اجتماعی فراوان برای اعضای خانواده زندانیان را فراهم می سازد.

 

به‌ منظور جلوگیری ازهم‌ پاشیدگی کانون گرم خانواده فرد زندانی و نیز کاهش زمینه بروز آسیب های اجتماعی ، وظیفه حمایت از خانواده زندانیان را باید به  عنوان رکن اصلی و پیشرو در کارها و فعالیت های خود قرار داد و زمینه اشتغال زندانیان و رسالت حمایت از خانواده‌های افراد زندانی و تحت پوشش قرار دادن آنان را سر لوحه امور خود قرار داد.

 

 

 

 

 

 

 

HSE

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد21
امروز ستاد123
دیروز ستاد303
این هفته ستاد123
این ماه ستاد8982
کل ستاد633810
امروز تمام پرتالها 986 کل تمام پرتالها 6462054

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک