پنج شنبه, 08 اسفند 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

برای اولین بار در استان یزد زمینه اشتغال خارج از زندان برای مددجویان رأی باز اندرزگاه نسوان فراهم شد

برگزاری مراسم افتتاح و بهره برداری از کارگاه چند منظوره اشتغال حامی ( ویژه مددجویان رأی باز اندرزگاه نسوان یزد )
 

 

 

به گزارش روابط عمومی استان یزد : با حضور ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندان های استان یزد ، دشتکیان معاون دادستان استان یزد ، کامل برون مدیر بنیاد تعاون استان و سایر حضار مراسم افتتاحیه کارگاه چندمنظوره اشتغال حامی برگزار گردید .

 

 


 
 

 

نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان یزد با پیگیری های صورت گرفته همچنین حمایت قضات مجموعه قضایی یزد ، توانست فرصتی جهت مهارت آموزی و توانمندسازی بانوان زندانی واجدالشرایط اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد رأی باز شده را فراهم نماید.

 

مدیر کل زندان های استان یزد در این مراسم اظهار داشت : امروزه یکی از معضلات و مشکلات جامعه ما که بعضا منجر به بزهکاری می شود ، بحث بیکاری است و کسانی که شغل و درآمد کافی نداشته باشند بر اساس نیازهایی که ضرورت دارد ممکن است مرتکب جرم شوند که در این رابطه زندان در کنار سایر اقدامات خوب فرهنگی و تربیتی ، نگاه جدی به مقوله اشتغال و حرفه آموزی مددجویان دارد.

 

 

 

رضا ذوالفعلی نژاد افزود : در حوزه مردان مراکز خوبی در یزد مشغول به فعالیت هستند و مددجویان زیادی بکار گیری شده اند اما  شرایط استفاده از امتیازات رأی باز در یزد برای خانم ها به دلیل نبود فضای اشتغال مناسب ، پیش از این صورت نگرفته بود و با توجه به دیدگاه مثبت قضات محترم نسبت به مددجویان و اشتغال و حرفه آموزی دارند ، مکانی در کنار اداره کل زندان ها با همت بنیاد تعاون شکل گرفت و محیطی فراهم آمده تا مددجویان نسوان نیز بتوانند ضمن استفاده از این امتیازات قضایی ، در فضاهای کارگاهی مشغول شده و ضمن کسب درآمد ، دوران حبس خود را سپری کرده و مهتر اینکه نقش خود در خانواده را نیز ایفا نمایند.

 

وی اظهار داشت : یکی از در خواست های همیشگی مددجویان نسوان ، فراهم نمودن زمینه اشتغال در خارج از زندان بوده که بتوانند به خانواده های خویش نیز رسیدگی داشته باشند که با همت بنیاد تعاون زندانیان استان و همچنین لطف قضات اجرای احکام ، تصمیم بر این شد تا تعدادی از مددجویان واجدالشرایط در این محیط کارگاهی مشغول به کار شوند.

 

مدیر کل زندان های استان یزد ادامه داد : در این کارگاه با ظرفیت اشتغال بیش از ۵۰ نفر ، اداره کل زندان های استان نظارت کامل خواهد داشت و مددجویان می توانند پس از پایان ساعت کاری خود ، با رعایت قوانین و مقررات در منزل خود و در کنار خانواده نیز حضور داشته باشند.

 

ذوالفعلی نژاد با اشاره به اهمیت نقش زن در خانواده گفت : باتوجه به نقش زن در خانواده ، راه اندازی این کارگاه و فرصتی که برای مددجویان پیش آمده تا روزانه ساعتی در کنار خانواده باشند ، مطمئنا در کاهش آسیب و رفتارهای جامعه تاثیرگزار است و اثر بخشی زیادی خواهد داشت.

 

مدیر کل زندان های استان یزد ادامه داد : از زمان راه اندازی این کارگاه ، امید و انگیزه زیادی در بین سایر مددجویان نسوان ایجاد شده و امیدواریم بتوانیم با پاسخ مثبتی که از این مددجویان در رابطه با رعایت قوانین و مقررات خواهیم دید ، توسعه فضاهای اشتغال بانوان را نیز به شکل جدی تری در دستور کار قرار دهیم.

 

 

 

معاون دادستان یزد نیز در این نشست گفت : محصور کردن زندانیان در طولانی مدت حبس نتیجه مطلوبی نخواهد داشت ضمن اینکه آسیب هایی نظیر از هم پاشیده شدن خانواده را نیز در پی دارد لذا تشکیل چنین فضاهای اشتغال و حرفه آموزی می تواند کمک بسزایی به حل مشکلات زندانیان و بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه داشته باشد.

 

دشتکیان افزود : قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ به خوبی زندان ها را تقسیم بندی کرده و زندانیان در زندان های باز ، نیمه باز و بسته تشریح کرده است و الحمدالله فضای بسیار خوبی در یزد نیز بوجود آمده که مددجویان می توانند در فضایی مناسب به سمت و سوی حرفه آموزی و اشتغال پیش بروند و افرادی که حرفه ای مناسب نداشتند در کنار آموزش های لازم ، به کار گیری بشوند و بتوانند پس از آزادی نیز شغل مناسبی برای خود ایجاد و به زندگی سالم و درخور شان خانواده خود بپردازد.

 

وی در پایان تاکید کرد : مددجویان به شرط رعایت ضوابط و مقررات ، می توانند ضمن کسب آموزش های لازم در زمان تحمل محکومیت ، یک مرحله به زندگی آزاد نیز نزدیک تر شوند.

 

کامل برون مدیر نمایندگی یزد در تکمیل این خبر اظهار داشت بیکاری و نداشتن در آمد کافی ، انگیزه بسیاری از بزهکاری ها و معضلات اجتماعی است.

 

وی توسعه کارگاه های تولیدی و ارائه آموزش های کاربردی به زندانیان را یکی از اهداف و اولویت های اصلی بنیاد تعاون زندانیان دانست و یادآور شد اجرای فرآیند های اصلاحی و تربیتی توأم با ایجاد زمینه های اشتغال و حرفه آموزی خصوصاً جهت مددجویان اندرزگاه نسوان می تواند در این خصوص راه گشا باشد.

 

مدیر نمایندگی استان یزد در ادامه بیان کرد : در این کارگاه اشتغال ، مددجویان روزانه در رشته های خیاطی ، عروسک سازی ، قالیبافی ، منبت کاری و مونتاژ کاری مشغول به فعالیت هستند.

 

 

 

 

 

 


 

 

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد11
امروز ستاد594
دیروز ستاد541
این هفته ستاد3646
این ماه ستاد4561
کل ستاد819518
امروز تمام پرتالها 6197 کل تمام پرتالها 8350497

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک