پنج شنبه, 09 تیر 1401
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

یک خیر شیرازی ۱۵ دستگاه چرخ خیاطی به کارگاه‌ های اشتغال زندانیان اهدا کرد

مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان فارس گفت : یکی از خیران شیرازی ۱۵ دستگاه چرخ خیاطی به کارگاه‌ های اشتغال زندانیان اهدا کرده است.

 خبرگزاری میزان فارس : اسحاق ابراهیمی در اولین جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان‌ های فارس اظهار کرد : هدف قانونگذار ، اصلاح و تربیت زندانیان است و رسالت زندان‌ ها ، صرفا نگهداری از زندانیان نیست و علاوه بر نگهداری اجرای برنامه‌ های آموزشی ، اصلاحی و تربیتی نیز در دستور کار قرار دارد.

 

مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی استان فارس افزود : اکثر زندانیان جوان به‌ علت فقر و بیکاری در زندان تحمل کیفر می کنند که لازم است با مهارت آموزی و توانمندسازی ، زمینه بازگشت سالم و اثر بخش آنان به جامعه را فراهم کنیم.

 

وی تأکید کرد : برای تحقق اجرای فرآیندهای اصلاح و تربیت در زندان ها ، باید در تعامل بین دستگاه های اجرایی و با استفاده از ظرفیت خیرین ، محدودیت ها را مدیریت و از فرصت های موجود به نحو مطلوب استفاده کنیم.

 

مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی استان فارس گفت : زندانیان بخشی از شهروندان جامعه هستند که اگر نتوانیم زمینه آموزش و اشتغالزایی را برای آنان فراهم کنیم در بازگشت آنان به اجتماع، برخی موضوعات مربوط به تعالی اجتماعی همچنان مغفول خواهند ماند.

 

ابراهیمی اظهار کرد : به منظور ایجاد اشتغال برای زندانیان ، یکی از خیران نیک اندیش شیرازی ۱۵ دستگاه چرخ خیاطی برای کارگاه‌ های اشتغال زندانیان اهدا کرده است و از سایر نیکوکاران تقاضا داریم مجموعه زندان‌ ها را در این زمینه حمایت کنند.

 

در ادامه این نشست کیائی ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس بیان کرد : این اداره کل آمادگی همکاری در حوزه‌ های مختلف در راستای تقویت نظام آموزش‌ های مهارتی در سطح زندان‌ های استان را دارد و برای تأمین مربی پیشنهاد می‌شود که در کنار مربیان اعزامی از سوی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، از ظرفیت سرباز مربیان و نیز مربیان مشارکتی فعال در مجموعه زندان‌ ها استفاده شود.

 

وی در ادامه افزود : می‌توان با استفاده از ظرفیت خیران، کارگاه‌های حرفه آموزی در زندان‌ ها را تجهیز کرد و تعدادی دستگاه رایانه نیز از طرف آموزش فنی و حرفه استان برای تقویت حوزه آموزش و آزمون زندانیان در نظر گرفته می‌شود.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد : با توجه به نوع فعالیت سربازان وظیفه در برقراری امنیت و حفاظت زندان‌ ها ، با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان ، دوره ویژه‌ای تحت عنوان متصدی خدمات حفاظتی برای آنان برگزار و گواهینامه مهارت صادر شود.

 

کیائی تأکید کرد : به منظور نیازسنجی آموزشی و همچنین تهیه طرح‌های کارآفرینی مشترک در راستای جذب اعتبارات از طریق استانداری و یا سایر دستگاه‌ های متولی ، کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان دو اداره کل و یا مراکز تابعه تشکیل شود.

 

اولین جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان‌های فارس با حضور مدیرکل مدیر کل امور زندان‌ ها و اقدامات تأمینی استان و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با هدف تقویت نظام آموزش‌های مهارتی در حوزه آسیب‌ های اجتماعی و بویژه در مجموعه زندان‌ های استان همراه با بررسی راه کارهای راهبردی به‌منظور مرتفع کردن مشکلات این حوزه برگزار شد.

 

در ادامه جلسه مقرر شد در اولین فرصت به منظور ایجاد تعامل و همکاری موثرتر بین زندان‌ ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، جلسه مشترکی به میزبانی اداره کل زندان‌ ها با حضور روسای زندان‌ ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شود.

 

در حاشیه این جلسه از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان زندان مرکزی شیراز بازدید به‌ عمل آمد .

 

  


 

 

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد7
امروز ستاد50
دیروز ستاد402
این هفته ستاد2077
این ماه ستاد3051
کل ستاد1093918
امروز تمام پرتالها 0 کل تمام پرتالها 0

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک