پنج شنبه, 10 مهر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

معاون اول قوه قضاییه : باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم / تأکید بر استفاده از مجازات جایگزین حبس و تأسیسات حقوقی به منظور کاهش جمعیت کیفری

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تأکید بر توجه به زندانی و خانواده زندانیان ، گفت : ما باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم ؛ مخصوصاً خانواده‌ هایی که بی بضاعت هستند .


 

خبرگزاری میزان - مراسم تکریم و معارفه اعضای قدیم و جدید هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه ، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ضمن تشکر از هیأت مدیره سابق بنیاد تعاون زندانیان گفت : هیأت مدیره جدید باید این احساس مسئولیت را برای اینکه بتوانند خدمتی شایسته بکنند ، پذیرا باشند.

 

وی ادامه داد : در نظام جمهوری اسلامی ، باید کمترین میزان زندانی را داشته و بهترین زندانبان باشیم . اصل بر آن است که زندان برای زندانیان دانشگاه باشد که البته ما تا آن نقطه فاصله داریم.

 

معاون اول قوه قضاییه یکی از مسائل مهم در زندان را طبقه بندی دانست و افزود : اشتغال ، حرفه آموزی ، ارتقای سطح سواد زندانی و بهداشت از جمله مسائل مهم در زندان است که باید به آن توجه داشت.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تأکید بر توجه به زندانی و خانواده زندانیان گفت : ما باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم ؛ مخصوصاً خانواده‌ هایی که بی بضاعت هستند.

 

البته گاهی هم ممکن است این خانواده‌ ها از لحاظ مالی در سطح متوسط باشند ؛ اما باید از لحاظ فکری و فرهنگی به آن‌ ها کمک شود تا فرزندانشان رها نشده و ترک تحصیل نکنند، باید تلاش کنیم که این خانواده سست نشده و از هم نپاشند.

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر ایراد و اشکالی در اساسنامه بنیاد هست ، باید رفع شود ، ادامه داد : تا زمانی که اساسنامه و قانون فعلی وجود دارد، باید طبق آن عمل شود و سعی نکنیم با سلیقه خودمان، حرکت کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تأکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری، گفت: باید از ورود کسانی که به صورت موقت ضرورتی ندارد وارد زندان شوند، جلوگیری شود.بیشتر بخوانید :


رسیدگی ویژه به امور زندان و زندانیان در دوره تحول


مراسم تکریم و معارفه اعضای قدیم و جدید هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان

 

 

معاون اول قوه قضاییه افزود: همچنین با توجه به اینکه قانون نیز اصلاح شده است ، مجازات برخی افراد جایگزین حبس باشد. حتی اگر برخی حکم حبس هم داشتند ، با استفاده از برخی تأسیسات حقوقی از جمله آزادی مشروط، تعلیق یا مرخصی از ادامه حبس آن‌ ها جلوگیری شود.

 

وی بیان داشت : وظایف هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان بسیار سنگین است و اگرچه در گذشته جلسات منظمی داشتند، اما لازم است که این جلسات استمرار داشته باشد و وظیفه‌ای که بر عهده دارند با احساس مسئولیت و قدرت فکر ادامه یابد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای یادآور شد : همچنین ارتباط بنیاد تعاون و سازمان زندان‌ ها می‌تواند به بهبود عملکرد کمک بیشتری داشته باشد.

 

گفتنی است غمخوار رئیس سابق هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این بنیاد را ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر برای تحقق اهداف بنیاد شد.

 

در ادامه حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ ها نیز به بیان اظهاراتی پرداخت و موثرترین پشتوانه برای انجام مأموریت در سازمان زندان‌ ها را فعالیت بنیاد تعاون عنوان کرد و گفت : به نظر می‌ رسد حساسیت کار برای زندانیان و خانواده آن‌ ها بسیار مهم است و لازم است به این موضوع توجه گردد.

 

وی ادامه داد : باید تلاش کنیم تا از رنج زندانیان و خانواده آن‌ها کم کنیم که بنیاد تعاون زندانیان می‌تواند در این مسیر موثر باشد.

 

رئیس سازمان زندان‌ ها بیان داشت : امید است با تغییر اساسنامه بنیاد تعاون، فصل جدیدی در عملکرد مجموعه به عنوان پشتوانه اصلی تحول در زندان‌های کشور با رویکرد کار فرهنگی عمیق و اشتغال مولد رقم بخورد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد9
امروز ستاد111
دیروز ستاد374
این هفته ستاد1997
این ماه ستاد3201
کل ستاد907675
امروز تمام پرتالها 3816 کل تمام پرتالها 10018273

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک