پنج شنبه, 10 مهر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

جلسه با دادستان شهرستان ملایر و شرکت در جلسه شورای طبقه بندی

به گزارش روابط عمومی استان همدان : مدیر نمایندگی استان همدان با هدف تعامل بیش از پیش دستگاه قضا و مسئولین زندان با بنیاد تعاون در سفری که حسب دستور دادستان به شهرستان ملایر داشت در جلسه شورای طبقه بندی زندان شرکت نمود .

 

حکیمی مدیر نمایندگی استان همران در این جلسه ضمن تقدیر از اعضاء جلسه من جمله دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر ، قاضی ناظر بر زندان ، رئیس زندان و سایر اعضاء جلسه به تبیین رسالت بنیاد تعاون زندانیان پرداخت و گزارشی از عملکرد نمایندگی در بحث اشتغال مددجویان و میزان حقوق دریافتی آنان در سال های گذشته و سال جاری ارائه داد.

 

وی در ادامه اذعان داشت : از آنجایی که ما در جامعه با پدیده ای به نام زندان و زندانی رو برو هستیم و فی نفسه دستگاه قضا خیلی در بوجود آمدن این وضعیت نقشی نداشته است ولی نحوه برخورد این دستگاه با این موضوع تأثیر فراوانی در پیشگیری و کنترل ادامه این روند دارد. اینکه زندان و رفتار با زندانی چگونه صورت پذیرد که ضمن دارا بودن روند بازدارندگی ، تنبه و پشیمانی در رفتار زندانی کاملا مشهود باشد بسته به عملکرد دستگاه قضا دارد.

 

حکیمی افزود : تمامی تلاش حاکمیت به جهات انسانی فراهم نمودن بستر مناسب برای زندانی است همزمان نهاد های دولتی نیز به دنبال زیر پوشش بردن خانواده های آنان می باشد با توجه به رویکرد رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان ها بعضا موجب گردیده مباحث تربیتی  زندانی به حاشیه برود و محدودیت هایی برای زندان و علی الخصوص بنیاد ایجاد گردد که بیشتر به نفع زندانی بوده بدون هیچ خاصیت بازدارندگی ، که آثار سویی  را برای جامعه وخود زندانی در بر دارد من جمله اینکه این حمایت ها نه تنها هیچ گونه اثر تربیتی نداشته بلکه روزبروز بر آمار زندانیان می افزاید ، هزینه های که زندانی و خانواده اش بر واحد های حمایتی تحمیل می نمایند ، از بین رفتن اعتماد مردم و آخرین مسئله نیز عادت کردن زندانی به کار نکردن چون وقتی مشاهده می کند بدون هیچ تلاشی خود و خانواده اش تحت حمایت قرار می گیرند نیازی به کارکردن نمی بیند.

 

در اینجا نیز بنیاد تعاون زندانیان که با هدف بستر سازی برای تربیت ذهنی و حرفه آموزی جهت جلوگیری از بازگشت پذیری به زندان فعالیت می نماید مدام با در بسته برخورد نموده و نه تنها مورد حمایت قرار نمی گیرد بلکه در اکثر اوقات نیز مورد قضاوت های ناعادلانه قرار می گیرد.

 

در ادامه مباحث مطروحه سلگی ضمن تأیید مباحث مطروحه اضافه کرد زندانیان رأی کار میبایستی از طریق بنیاد به مکان های اشتغال اعزام شوند تمامی جابجایی ، مرخصی و.... زندانیان رأی باز از طریق بنیاد صورت پذیرد .

 

وی در ادامه افزود : با توجه به سوابق تلاش های چند ساله نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان در زمینه اعزام به کار زندانیان و همچین ایجاد بسترهای اشتغال آنان در داخل و خارج از زندان ما کما فی السابق  همکاری همه جانبه خود را با بنیاد ادامه خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 


 

 

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد12
امروز ستاد115
دیروز ستاد374
این هفته ستاد2001
این ماه ستاد3205
کل ستاد907679
امروز تمام پرتالها 3928 کل تمام پرتالها 10018385

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک