یکشنبه, 15 تیر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

برگزاری جلسه کار گروه اشتغال زندانیان استان کهگیلویه و بویر احمد

به گزارش روابط عمومی استان کهگیلویه و بویر احمد : جلسه کار گروه اشتغال زندان های استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور جمیاری مدیر کل زندان ها ، بازگیر سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان ، روسای زندان ها ، مسئولین واحد های اداره کل و دیگر اعضاء ، با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه اشتغال و ارائه راهکار جهت رونق و توسعه اشتغال زندانیان و در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان تشکیل شد .

 

 

 

 

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در این جلسه اشتغال زندانیان را یکی از اولویت های کاربردی سازمان زندان ها برشمرد و افزود : اشتغال هدفمند و پر نمودن اوقات فراغت زندانیان یکی از عوامل بازگشت مجدد به زندان و دوری ازآسیب هاست ، فلذا مادامی که در زندان ها نتوانیم اوقات فراغت زندانی را با برنامه های متعدد و متنوع پر کنیم ، زمینه بروز تخلف حاصل از بیکاری و نیز آسیب های دیگر متوجه آنان خواهد شد.

 

رئیس کار گروه اشتغال و حرفه آموزی استان در ادامه تصریح کرد : یکی از مهمترین مأموریت ها و سر فصل های کاری ما در حوزه زندان و زندانبانی ، حرفه آموزی و توسعه فرهنگ اشتغال و بکار گیری زندانیان در حرفه های مختلف است که امیدوارم با برنامه ریزی بهتر و اصولی تر ، تعامل افزونتر با مراجع قضایی همگام با دوره تحول در دستگاه قضا نسبت به افزایش این آمار با نظارت های بیشتر عمل نمائیم .

 

در ادامه هدایت الله بازگیر سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد دو ماهه اخیر بنیاد ، به راه اندازی طرح های تعطیل شده بنیاد ازجمله طرح نانوایی زندان مرکزی ، راه اندازی مجدد کارگاه تولید محصولات بتنی در شهرک بلکو و اقدامات اولیه راه اندازی کارگاه پرورش قارچ پرداخت .

 

همچنین به لغو قرارداد واگذاری رستوران زندان مرکزی و اداره آن توسط نمایندگی نیز اشاره کرد و در ادامه افزود : قرار است با همکاری و مساعدت مجموعه زندان نسبت به راه اندازی کارگاه تولید کفش و کیف چرمی در زندان مرکزی ، راه اندازی مزرعه پرورش گوسفند داشتی ، راه اندازی مزرعه تولید گل محمدی ، ایجاد نهالستان ویژه درختان مثمر و غیر مثمر و دیگر طرح ها که در دست بررسی و مطالعه هست ، اقدام شود .

 

ایشان در خصوص اعزام زندانیان اشتغال بکار به موضوع بیمه مددجویان پرداخت و لزوم اعزام این بخش از زندانیان صرفا از طریق بنیاد تعاون را یادآور شد .

 

در این جلسه هر یک از اعضاء راه کارهایی برای اشتغال و ایجاد راه هایی برای درآمد زایی زندانیان رأی باز با نظارت و سرکشی مستمر ارائه دادند .

 

مدیر کل زندان ها نیز در پایان اظهار امیدوراری کرد با پیگیری و حمایت مسئولین بنیاد تعاون زندانیان و همکاری بیشتر مسئولین زندان ها و نیز مشارکت و همراهی دستگاه های مرتبط ، وضعیت فعلی تغییر کرده و امکان اشتغال واقعی بیشتر و درآمدزا برای بخشی از زندانیان رأی باز نیز فراهم شود.

 

جمیاری مباحث مطرح شده در جلسه را خوب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد با سیاست جدید دستگاه قضا و همراهی خوب دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری و مجموعه قضایی استان در راستای کم کردن آمار زندانیان در آینده نزدیک اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

 

 

 


 

 

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد17
امروز ستاد291
دیروز ستاد434
این هفته ستاد725
این ماه ستاد5719
کل ستاد879866
امروز تمام پرتالها 4925 کل تمام پرتالها 9301812

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک