سه شنبه, 08 مهر 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

بازدید ریاست قوه قضائیه از ندامتگاه زنان

در آستانه روز زن صورت گرفت
بازدید رئیس قوه قضاییه از ندامتگاه زنان / رئیس قوه قضائیه دستور داد تا پایان سال ضمن پالایش زندانیان وضعیت بلاتکلیف ها ، متقاضیان ازادی مشروط و همچنین اعطای مرخصی پایان حبس مشخص شود / أیت الله رئیسی : با عمل به قانون از سختگیری های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود .

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان : صبح دیروز ، جمعه ۲۵ بهمن ماه و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) و روز زن ، آیت‌الله رئیسی، رئیس دستگاه قضا از ندامتگاه شهرری ( زنان ) بازدید کرد.

 

آیت الله رئیسی در بدو ورود در کارگاه‌ های خیاطی ، معرق کاری و قالیبافی ندامتگاه شهرری حضور یافت و به صورت چهره به چهره با مددجویان به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آن‌ ها قرار گرفت.

 

 

 

 

رئیس قوه قضائیه در جریان این بازدید ضمن حضور در جمع قضات و دادیاران زندان دستور داد حداکثر تا قبل از پایان سال ۹۸ ضمن پالایش زندانیان وضعیت بلاتکلیف‌ ها ، متقاضیان ازادی مشروط و همچنین اعطای مرخصی پایان حبس مشخص شود.

 

آیت الله رییسی همچنین هیأت قضایی را که به همراه خود به زندان زنان قرچک آورده بود را مامور کرد که به تهران برنگردند و در محل زندان به بررسی وضعیت زندانیان و مستحقان تخفیف و عفو بپردازند و گزارش آن را هم به فوریت به حوزه ریاست قوه قضائیه اعلام کنند.

 

 

 

 

رئیس دستگاه قضا همچنین در جمع قضات حاضر در زندان دستور داد با عمل به قانون از سختگیری‌ های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود.

 

آیت الله رئیسی همچنین باز اجتماعی و اصلاح کردن زندانیان را وظیفه اصلی زندان دانست و بر قرار گرفتن زندان‌ ها در این مسیر تأکید کرد.

 

 

 

 

وی در این بازدید وضعیت سابقه مددجویان و جرایم و اتهامات آن‌ ها را پرس و جو کرد و ضمن استماع صحبت‌ های آن‌ ها ، از آن‌ ها خواست تا تفاضا‌های خود را نوشته و برای بررسی ارسال کنند.

 

آیت الله رییسی در رابطه با مددجویانی که نسبت به بلاتکلیف بودن پرونده خود گلایه‌ هایی را مطرح کرده بودند، نکاتی را به مسئولان ذیربط متذکر شد.

 

در ادامه این بازدید وقتی یکی از زنان زندانی محکوم مالی از ممانعت خانواده همسرش برای ملاقات او و فرزندانش سخن گفت ، آیت الله رئیسی تاکید کرد که با صدور دستور قضایی شرایط ملاقات این مادر با فرزندانش میسر شود.

 

رییس قوه قضاییه همچنین در مورد محکومی که پرونده او بلاتکلیفی چند ماهه داشت ، دستور پیگیری ویژه صادر کرد.

 

وی همچنین نسبت به مددجویی که با بدهی ۳۰۰ میلیونی در زندان است و خود را تولید کننده معرفی کرد، خطاب به مسئولان ذیربط تاکید کرد که تقاضای این زندانی مورد بررسی قرار گیرد.

 

آیت الله رئیسی در ادامه و پس از بازدید از کارگاه‌ های زندان ، به اندرزگاه رفت و پس از حضور در واحد مددکاری ، از سالن‌ های زندان بازدید کرد.

 

 

 

 

رئیس قوه قضاییه با حضور در سالن‌ های زندان و با مطالعه تقاضا‌های مددجویان ، در برخی موارد دستورات لازم را صادر کرد.

 

مشکلات اغلب زندانیان در رابطه با آزادی مشروط ، اعسار ، عدم رضایت شکات در پرونده‌های مالی بود که رییس قوه قضاییه مورد به مورد به سئوالات و درخواست‌ های مددجویان پاسخ داد و در این زمینه نیز دستوراتی را به مقامات قضایی داد.

 

وی همچنین در رابطه با دو مددجو که اهل ایلام بودند و تقاضای حضور در زندان شهر خود برای سپری کردن دوران محکومیت را داشتند ، خطاب به رئیس سازمان زندان‌ ها دستور داد که شرایط انتقال این دو زندانی و همه افراد مشابه که چنین شرایطی را دارند فراهم شود.

 

آیت الله رئیسی پس از شنیدن سخنان مددجویان، طی سخنانی در جمع زندانیان مالی ، از آن‌ ها خواست که تقاضا‌ های خود را به صورت مکتوب ارائه کرد و در رابطه با جلب رضایت شاکی تلاش کنند.

 

 

 

 

رئیس قوه قضاییه در ادامه ضمن حضور در بند مادران زندانی به رسیدگی به پرونده‌ های آن‌ها پرداخت و وضعیت شرایط زندان و نحوه تأمین مایحتاج کودکان این مادران زندانی را از مددکار مربوطه جویا شد و نسبت به رسیدگی‌های ویژه بهداشتی و درمانی به مادران و فرزندان ان‌ها تاکید کرد.

 

گفتنی است : طی روز‌های گذشته نیز در راستای برنامه‌ های تحولی ریاست قوه قضائیه و سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری و در اجرای دستورالعمل ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری تعداد ۶۰ نفر از زندانیانِ زن ندامتگاه تهران با اعطای مرخصی پایان حبس ( زنانی که باقیمانده حبس آن‌ها کمتر از ۴ ماه است)  آزاد شدند و در مجموع تعداد زنان آزاد شده ۱۰ درصد مجموع کل زندانیان زن زندان قرچک می‌ باشد.

 

همچنین حسب دستور ریاست قوه قضائیه تعدادی از زنان که واجد شرایط عفو بودند لیست آن‌ها در کمیسیون عفو و بخشودگی قرار گرفت همزمان تعداد ۵۰ نفر از زنان زندانی نیز به همین مناسبت به مرخصی چند روزه اعزام شدند.

 

 

 

 

 


 

 

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد7
امروز ستاد6
دیروز ستاد354
این هفته ستاد1133
این ماه ستاد2337
کل ستاد906811
امروز تمام پرتالها 195 کل تمام پرتالها 9994907

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک