پنج شنبه, 23 مرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

بازدید از فعالیت های نمایندگی استان زنجان

بازدید دادستان و مدیر کل زندان های استان زنجان از فعالیت­ های بنیاد تعاون زندانیان استان

 

 

به گزارش روابط عمومی استان زنجان : حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان مرکز استان زنجان و محمد جوادی مدیر کل زندان­ های استان از کارگاه­ ها و فعالیّت­ های بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان بازدید نمودند.

 

دراین بازدید ابتدا امیر کرم­زاده مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان گزارشی از وضعیت کارگاه ­ها و اشتغال در زندان­ ها ارائه نمود و افزود : در کارگاه­ قالیبافی این نمایندگی ۳۵ تخته فرش دستبافت خامه باختر ، خامه نساجی و ابریشم با اشتغال ۷۰ نفر مددجو بافته می ­شود که درصدد افزایش میزان اشتغال در این بخش تا ۲۰۰ نفر است .

 

همچنین کارگاه کفاشی این نمایندگی با اشتغال ۳۵ نفر مددجو مشغول تولید کفش چرم مردانه و کفش کتانی با ظرفیّت تولید ۲۰۰ جفت در روز می ­باشد.

 

وی ادامه داد : کارگاه خیاطی با اشتغال ۳۰ نفر مددجو مشغول تولید جانماز با ظرفیّت تولید ۱۰۰ عدد و کارگاه نجاری و چوب­ بری ماهانه ۴۰۰ فروند کندوی زنبور عسل تولید می کند .

 

همچنین در مجتمع کشت و صنعت سلطانیه پرورش دام سبک نژاد قزل افشار اصلاح شده با ظرفیّت ۵۰۰ رأس و واحد پرورش بوقلمون ۳۰۰۰ قطعه ­ای و پرورش ماهی ۳۰۰۰۰ قطعه ­ای فعالیت می کنند و انواع محصولات کشاورزی و باغی کاشت و برداشت می­ شود.

 

در این دیدار مدیر کل زندان­ های استان خواستار افزایش ظرفیّت تولید کارگاه­ ها و توسعه آن­ها و ساخت کارگاه­ های جدید توسط نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان شدند و افزود ؛ بهترین مراقبت و اصلاح در زندان از طریق آموزش و اشتغال و توانمندسازی زندانیان صورت خواهد پذیرفت و به نوعی افرادی که در اثر بحران­ ها و آسیب­ های اجتماعی دچار خطا و لغزش شدند باید پس از اصلاح به کانون گرم خانواده برگردند و اقلب جرائم به سبب عدم حرفه ­آموزی و کسب مهارت برای داشتن شغل اتفاق افتاده و تمام ظرفیّت­ های متقابل برای این موضوع باید فعال شود و میزان درآمد حاصله در داخل زندان­ ها توسط مددجویان باید به معیشت خانواده زندانیان نیز کمک نماید.

 

پس از بازدید میدانی از کارگاه­ ها و مجتمع کشت و صنعت سلطانیه حجت ­الاسلام والمسلمین کرمی دادستان زنجان ضمن تشکر از اقدامات انجام یافته در بنیاد تعاون زندانیان آن را جهادی و انقلابی خواندند و افزودند : رفع آسیب­ های اجتماعی و کمک به خانواده زندانیان و آموزش مهارت­ های لازم به مددجویان می­ تواند موجبات عدم بازگشت دوباره زندانیان به زندان را فراهم آورد و بسیار مطلوب است.

 

درک صحیح از شرایط اجتماع و عمل به دین مبین اسلام و خواندن قرآن روشنایی دهنده قلب ­هاست و قطعاَ توسعه اشتغال و مشارکت زندانیان در امور فرهنگی و مذهبی در رفتار آنان تأثیر خواهد داشت و زندانیانی که مسیر اصلاح و بازگشت به جامعه را انتخاب نمایند قطعاً توسط مراجع قضائی با استفاده از ابزارهای قانونی کمک خواهند شد.

 

ایشان با اشاره به شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی وی را مرد اخلاص و عمل و سرباز ولایت خواندند و افزودند : تفکر خدمت به مردم و وطن­ دوستی در این شهید بزرگوار موج می­زد و همه مسئولان باید به گونه ­ای عمل و رفتار نمایند تا شرمنده خون این شهیدان نباشیم و هر یک بتوانیم در هر جایگاهی در راستای اهداف انقلاب به مردم خدمت و در راستای اصلاح اثربخش جامعه گام برداریم.

 

همچنین دستور دادند قضات هفت ه­ای یک روز برای سرکشی و ملاقات با زندانیان به زندان بیایند تا به مشکلات آن­ها رسیدگی کنند.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد1
امروز ستاد6
دیروز ستاد257
این هفته ستاد1122
این ماه ستاد5663
کل ستاد890740
امروز تمام پرتالها 714 کل تمام پرتالها 9583270

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک