یکشنبه, 04 اسفند 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

بازدید رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی از کارگاه های بنیاد تعاون بیرجند

به گزارش روابط عمومی استان خراسان جنوبی : رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی به همراه رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند ، دادستان ، معاون فرهنگی و اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل ، مدیر کل زندان های استان و مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان از مجموعه پرورش شتر مرغ ، گلخانه ، مزارع کشاورزی و مجتمع خدمات خودرویی ، کارگاه های حرفه آموزی داخل زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد.

 

حجت الاسلام حمیدی در حاشیه این بازدید گفت : امکانات و خدماتی که در زندان انجام می گیرد اعم از فرهنگی ، ورزشی ، اشتغال و حرفه آموزی ، پزشکی بسیار خوب و مطلوب به زندانیان ارائه می شود .

 

وی افزود : با فعالیت مزرعه پرورش شتر مرغ ، واحد کشاورزی و گلخانه علاوه بر اینکه تأمین نیاز خانواده های زندانیان در این مجتمع ها انجام می شود در آمد زایی هم دارد .

 

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد : به حمدلله بنیاد تعاون زندانیان استان در بحث تولید حضور بسیار خوب و فعالی دارد که هم برای زندانیان اشتغال ایجاد می شود و هم حرفه آموزی و کارآموزی است به نحوی که زندانی بعد از اینکه مدت محکومیت خود را سپری میکند می تواند از آموزش هایی که در دوران محکومیت به او ارائه شده است و امکاناتی که بعد از آزادی در اختیارش قرار می گیرد زندگی آبرو مندی را برای خودش فراهم کند تا دیگر زمینه بازگشتش به زندان فراهم نشود .

 

در ادامه رئیس شورای قضائی استان گفت : اداره کل زندان های استان و زندان مرکزی بیرجند فعالیت های بسیار خوبی در این زمینه انجام داده و رتبه های بسیار خوبی هم در سطح کشور به دست آورده است که از مدیر کل زندان های استان و کارکنان زندان های استان که به صورت مستمر در حال خدمات رسانی به زندانیان هستند تشکر و قدر دانی می نمایم.

 

مدیر کل زندان های استان خراسان جنوبی در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه اشتغال و حرفه آموزی ، اصلاحی و تربیتی بیان کرد : توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان یکی از مهمترین اولویت های اداره کل زندان های استان است که در این زمینه توسعه مزرعه شتر مرغ مزارع کشاورزی ، گلخانه ها و کارگاهای اشتغال و حرفه آموزی در دستور کار اداره کل زندان های خراسان جنوبی قرار دارد تا انشالله زمینه اشتغال زندانیان بیش از پیش فراهم شود.

 

هاشمی افزود : در راستای ارتقاء سطح سلامت زندانیان به هر زندانی ورودی به محض ورود بسته بهداشتی رایگان اعطا می شود و زندانیان ورودی توسط پزشک زندان ویزیت می شوند.

 

وی افزود : بهداری زندان مجهز به اورژانس ، بخش بستری ، داندانپزشکی و آزمایشگاه و همچنین کلینیک مثلثی برای درمان زندانیان ورودی معتاد است که خدمات رایگان به زندانیان در طول مدت محکومیت ارائه می دهند.

 

شایان ذکر است در پایان نیز رئیس کل دادگستری استان از کارگاه تولید فرش اندرزگاه زنان بازداشتگاه عمومی بیرجند بازدید کرد و از عملکرد خوب آنها در بافت فرش برای عتبات عالیات و همچنین تولید فرش تقدیر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد10
امروز ستاد453
دیروز ستاد566
این هفته ستاد1019
این ماه ستاد1934
کل ستاد816891
امروز تمام پرتالها 5383 کل تمام پرتالها 8323630

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک