چهارشنبه, 22 آبان 1398
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

اولین نشست ستاد خیرین توسعه اشتغال زندانیان استان خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی استان خراسان شمالی : اولین نشست ستاد خیرین توسعه اشتغال زندانیان استان خراسان شمالی به میزبانی اتاق بازرگانی استان برگزار گردید .

 

جلسه با تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید . در ابتدای جلسه صمدی رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ضمن خیر مقدم به مدیران ، مسئولین  کارآفرینان حاضر در جلسه با اشاره به این که اتاق بازرگانی همانند پارلمان بخش خصوصی در بحث اشتغال زندانیان در کنار بنیاد تعاون و زندان خواهد بود ، نکاتی در مورد نحوه مشارکت اعضاء اتاق در جهت توسعه فعالیتها و اشتغال زندانیان در جلسه مطرح نمودند .

 

در ادامه کلیپ ۱۰۰ ثانیه ای اشتغال زندانیان در واحد مینا کاری برای حاضرین در جلسه پخش شد .

 

محمدی مدیر کل زندان های استان و رئیس هیأت اجرایی بنیاد تعاون با عرض خیر مقدم و تشکر از حضور مدعوین در جلسه با تبریک دهه کرامت ، در خصوص بازدید استاندار خراسان شمالی از زندان مرکزی بجنورد و ظرفیت های ایجاد شده در زندان های استان در جهت فراهم شدن زمینه اشتغال بسیاری از مددجویان نکاتی را برای حاضرین جلسه مطرح نمودند .

 

محمدی با اشاره به کسب رتبه برتر اشتغال زندان های استان خراسان شمالی در کشور ، توجه صنعتگران را برای حفظ و توسعه این برتری خواستار شدند .

 

مدیر کل زندان های استان ضمن اعلام خبر مذاکرات انجام شده با رئیس سازمان ملی فرش و امکان تولید فرش در یکی از زندان های استان ، همکاری فعالین اقتصادی و بخش خصوصی با توجه به امتیازات موجود را در جهت توسعه اشتغال پایدار زندانیان برای کسب درآمد و تأمین معاش مددجویان و رفاه و آسایش خانواده های آنان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را خواستار شدند .

 

موفق مدیر کل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی و عضو هیأت اجرایی بنیاد تعاون با اشاره به تشکیل جلسه با سرمایه گذاران برای اشتغال زندانیان ، نکاتی در خصوص مسائل و مشکلات زندانی شدن فرد و هزینه های که از بیت المال برای نگهداری صرف می شود ، دلایل تکرار جرم و عدم پذیرش فرد زندانی در جامعه ، ایجاد ظرفیت های قانونی برای جذب زندانیان آزاد شده توسط کار آفرینان در جهت بازتوانی اجتماعی ، آموزش خوب و هدفمند زندانیان برای کاریابی در بیرون زندان ، زنجیره ای سازی  کسب و کارهای از تهیه مواد اولیه تا فروش و استفاده از کمک های دولت در قالب تسهیلات روستای و صندوق کارآفرینی امید برای زندانیان و تشکیل تعاونی توسط زندانیان آزاد شده در جهت اعطاء تسهیلات خانگی در جلسه عنوان نمودند .

 

موفق از جمله موارد لازم برای کمک و حمایت از اشتغال زندانیان را ایجاد تشکیلات قانونی و فرا قوه ای اعلام نمودند .

 

یاران دادستان مرکز استان ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) ضمن تأکید بر اشتغال واقعی برای زندانیان ، اعلام نمودند : دغدغه ها و آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان در اثر زندانی شدن یک فرد ، شیرازه زندگی آنان را از بین می برد . دادستان مرکز استان  در رابطه با جلسه ستاد خیرین موضوعاتی از جمله بکار گیری گروهی زندانیان توسط کار آفرینان ، اختصاص چند کارگاه ویژه برای اشتغال زندانیان با نظارت مستمر ، حمایت کامل از اشتغال مددجویان و کمک به خانواده آنان با توجه به تأکیدات قرآن مجید مواردی را برای حاضرین در جلسه مطرح نمودند و در پایان نمونه های از موارد تأثیر مثبت اشتغال بر زندانیان بویژه مددجویان زن را در زندان عنوان نمودند .

 

حمیدرضا سانگرد مدیر آموزش و اشتغال بنیاد تعاون زندانیان کشور ، در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک دهه کرامت ، اظهار داشتند پیامد های مثبت اشتغال زندانیان از جمله عزت نفس دادن به زندانی و خانواده های آنان برای جامعه بر کسی پوشیده نسیت .

 

مدیر آموزش و اشتغال ستاد مرکزی بنیاد تعاون هم افزایی و اطلاع رسانی به بخش خصوصی بمنظور توسعه اشتغال زندانیان را هدف اصلی جلسه عنوان نمودند و در ادامه موضوعاتی از قبیل اشتغال ۵۰۰۰۰ نفر زندانی در سطح زندانهای کشور ، استفاده از اراضی کشاورزی جوار زندانها ، فعالیت های رسانه ای بنیاد تعاون از جمله کلیپ های ۱۰۰ ثانیه ای ، سایت های و معرفی برند حامی برای تولیدات مددجویان ، پیشنهاد تولید پک های بیمارستانی با همکاری علوم پزشکی ، توجه قاضی ناظر زندان به اعطاء رأی باز زندانیان و اعزام بکار آنان ، طراحی بانک اطلاعاتی برای حفظ و توسعه اشتغال زندانیان را برای حاضرین در جلسه مطرح نمودند .

 

وی در پایان با اشاره به چند مورد بکارگیری و اشتغال زندانیان در کارخانجات معروف در سطح شهرهای کشور عنوان نمودند : انگ زندانی شدن فرد بدلیل داشتن سوء پیشنه در جامعه باید شکسته شود .

 

در پایان جلسه هر کدام از کارآفرینان و نماینده های بخش خصوصی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با اشتغال زندانیان ، در جلسه ارائه و مطرح نمودند .

 

همزمان با برگزاری جلسه ستاد خیرین ، نمایشگاهی از تولیدات صنایع دستی زندانیان استان در محل ورودی سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برپا گردید و مورد بازدید حاضرین در جلسه قرار گرفت .

 

 

 

 

 

 


 

 

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد28
امروز ستاد237
دیروز ستاد378
این هفته ستاد1692
این ماه ستاد6521
کل ستاد759205
امروز تمام پرتالها 3421 کل تمام پرتالها 7658156

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک