پنج شنبه, 09 تیر 1401
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

برنامه راهبردی بنیاد تعاون ((strategy plan ))

به نام خالق زیبایی ها

برنامه راهبردی بنیاد تعاون ((strategy plan  ))

 


 


بنیاد تعاون با توجه به منابع و امکانات با شناسایی نقاط قوت و ضعف ، فرصت ها و تهدید های پیش رو نسبت به تدوین استراتژی کلان این نهاد عام المنفعه اقدام نموده است .

 

این برنامه در چارچوب رویکرد حمایتی و پرورش قابلیت های فردی و افزایش مهارت های شغلی مددجویان در زمینه های مختلف ( صنعت ، کشاورزی ، دامپروری ، بازرگانی و خدمات ) ، با چشم انداز تبدیل مددجو به یک انسان کار آفرین و ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان در دوران محکومیت و پس از آزادی تدوین گردیده است .

 

برنامه استراتژیک بنیاد در حوزه فعالیت ها به شرح ذیل می باشد :۱-  استفاده بهینه از منابع و امکانات در حوزه های تولیدی با محور قراردادن فعالیت های تخصصی مهارتی در راستای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان۲-   کمک به اقتصاد ملی و مقاومتی برای تولید محصولات کشاورزی ، دامپروری از طریق توسعه صنایع کوچک و متوسط با هدف کاهش واردات و افزایش صادرات۳-       تمرکز بر روی فعالیت های انسان محور با هدف توسعه اشتغال زندانیان۴-   برنامه ریزی برای توسعه اشتغال اعزام بکار مددجویان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی بمنظور حمایت از خانواده های زندانیان .۵-       برنامه ریزی برای توسعه اشتغال نیمه باز مددجویان با هدف کاهش جمعیت کیفری داخل زندان ها۶-   اجرای برنامه های تحول گرایانه با هدف ایجاد فرصت های شغلی بمنظور جایگزینی با مجازات های زندان با استفاده از روش توسعه پابند الکترونیک .۷-   ایجاد تعامل ما بین رده های مختلف بنیاد تعاون ، سازمان زندان ها ، قوه قضائیه و سازمان های مرتبط با فعالیت های بنیاد تعاون۸-   برنامه ریزی و اطلاع رسانی فعالیت ها و اهداف بنیاد به منظور شناسایی و جلب کمک های مردمی و مشارکت سایر بخش ها در توسعه اشتغال مددجویان .۹-  بهره برداری حداکثری از امکانات و تامین امکانات مناسب با شرایط آب و خاک و با هدف توسعه روش های نوین آبیاری .۱۰- توسعه فعالیت های کشاورزی ، باغ داری و گل خانه ای در اراضی بنیاد با هدف آموزش مددجویان ، در آمد زایی و افزایش بهره وری منابع .۱۱- توسعه و بهبود ساختار نظارتی و حمایتی بر کلیه فعالیت های نمایندگی های سراسر کشور با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف ، فرصت ها و تهدیدات هر نمایندگی۱۲- شناسایی فعالیت های تولیدی نمایندگی با الویت میزان و تعداد اشتغال مددجویان و سود آوری فعالیت ها در جهت جایگزینی فعالیت های پر بازده با در نظر داشتن ظرفیت اشتغال بالا نسبت به فعالیت های کم بازده .۱۳- توسعه کمی و کیفی صنایع تکمیلی و فرآوری به منظور ایجاد ارزش افزوده سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی ، دامپروری ، صنعتی و ..... با محور افزایش فرصت های شغلی مددجویان۱۴- ایجاد و توسعه روش های نوین جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بمنظور ارتقای فعالیت های پر بازده .۱۵-   اصلاح ساختار و بهبود فرآیند اداره فعالیت های اقتصادی نمایندگی های سراسر کشور .

 

  


 

 

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد7
امروز ستاد56
دیروز ستاد402
این هفته ستاد2083
این ماه ستاد3057
کل ستاد1093924
امروز تمام پرتالها 0 کل تمام پرتالها 0

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک