جمعه, 24 مرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

افتتاح زندان باز خرم آباد توسط رئیس کل دادگستری در دومین روز از هفته قوه قضاییه

افتتاح زندان باز خرم آباد توسط رئیس کل دادگستری استان لرستان در دومین روز از هفته قوه قضاییه

 

  

محمدی اصل : زندان باز خرم آباد با ظرفیتی بالغ بر ۲۵۰ نفر دارد که در فضایی حدود ۸ هکتار ، مشتمل بر کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان لرستان : در دومین روز از گرامیداشت هفته قوه قضاییه بدری رئیس کل دادگستری استان لرستان ، رازانی دادستان مرکز استان ، معاونین دادگستری و مدیران ارشد قضایی استان پس از افتتاح زندان باز خرم آباد جلسه شورای قضایی را در همین زندان برگزار کردند.

 

رضا محمدی اصل مدیر کل زندان های استان لرستان تصریح کرد : زندان باز خرم آباد با ظرفیتی بالغ بر ۲۵۰ نفر در اواخر سال ۹۷ ساخته و تجهیز شد.

 

وی هدف از راه اندازی این زندان را جدا سازی زندانیان رای باز از سایر محکومین دانست و خاطر نشان شد : اغلب زندانیان رای باز در سطح زندان های خرم آباد با کمبود امکانات اولیه مواجه بودند ، چرا که معمولا اسکان آنها در مکانهایی بغیر از داخل بندها بود از اینروی اغلب با مشکلاتی مواجه بودند و همین امر و نیز عدم تمرکز آنها و ساماندهی شان در خصوص اشتغال ما را بر این داشت تا با احداث این مکان نسبت به تجمیع این مددجویان در راستای کاهش آسیب رفتارهای پر خطر ، کاهش جمعیت کیفری و برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال مولد برای آنها اقدام کنیم.

 

در ادامه جعفر بدری رئیس کل دادگستری ضمن قدردانی از خدمات انجام شده توسط اداره کل زندان ها ، از رضا محمدی اصل مدیر کل زندان ها تقدیر کرده و بیان نمود : راه اندازی زندان باز حرکتی جالب و قابل تحسین می باشد چرا که در این مکان زندانیان می توانند با کسب مهارت های فنی در کارگاه های موجود زمینه اشتغال شان مهیا شود ، لذا بنوعی این موضوع زمینه ساز مراقبت بعد از خروج زندانیان می باشد.

 

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد : یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضا ، خصوصا سازمان زندان ها ایجاد اشتغال برای زندانیان به منظور بازگشت آبرومندانه زندانیان به کانون گرم خانواده و جامعه است.

 

رازانی دادستان مرکز استان نیز طی سخنانی خشنودی خود را از بهره برداری زندان باز خرم آباد اعلام نموده و بیان کرد : زندان باز نقش بسزایی در کاهش جمعیت کیفری و کاهش رفتارهای پر خطر می تواند داشته باشد.

 

رازانی افزود : ادغام زندانیان همیشه باعث بروز مشکلاتی در زندانها می شد از اینروی زندان باز می تواند از این تنش ها تا حدودی در راستای حبس زدایی موثر باشد.

 

در پایان حمید رضا سان گرد مدیر اشتغال و آموزش بنیاد تعاون زندانیان کشور با قدر دانی همدلی مسئولین ارشد قضایی استان لرستان در راه اندازی زندان باز و توسعه اشتغال برای زندانیان بعنوان اقشار آسیب پذیر جامعه به ارائه گزارش کاملی از فعالیت های بنیاد تعاون در حوزه های مختلف پرداخت.

 

 

 


 

 

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد3
امروز ستاد8
دیروز ستاد182
این هفته ستاد1306
این ماه ستاد5847
کل ستاد890924
امروز تمام پرتالها 505 کل تمام پرتالها 9591426

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک