پنج شنبه, 09 تیر 1401
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

گزارش اقدامات HSE ( ایمنی ، بهداشت حرفه ای و محیط زیست )

گزارش اقدامات HSE

ایمنی ، بهداشت حرفه ای و محیط زیست

    

 

بنیاد طی سال های ۹۱ لغایت ۹۷ اقدامات گسترده ای برای مراقبت از جان مددجویان و کارکنان ، کاهش آسیب های ناشی از کار ، ارتقای ایمنی و بهداشت حرفه ای و حفاظت از محیط زیست را در دستور کار نمایندگی ها ، مجتمع ها و شرکت ها قرار داده است.

 

بنیاد طی ۷ سال گذشته با استقرار سیستم HSE ، جذب و تعیین مسئول HSE ، آموزش های لازم را برای مددجویان و همکاران در رده های تابعه عملیاتی و اجرا نمود .

 

 

 

 

 

شاخص شدت حوادث مبتنی بر روزهای از دست رفته کاری ناشی از حادثه از ۶۵ هزار روز کاری در سال ۹۲ به ۲۶۳۱ روز کاری در سال ۹۷ کاهش یافته است .

 

منظور از کاهش روزهای از دست رفته ، روزهایی ست که مددجویان به دلیل وقوع حوادث در محل کار حاضر نشده و در آن روزها کاهش تولید و درآمد رخ داده و شاخص تکرار حوادث  در سال ۹۲ از ۱۶۲ مورد به ۱۳۹ مورد کاهش یافته است .

 

طی ۷ سال گذشته ۱۸ واحد خانه بهگر و خانه بهداشت در واحد های تابعه بنیاد در نمایندگی بنیاد استان های کشور احداث ، تجهیز و به بهره برداری رسیده است .

 

  

در این واحد ها مددجویان ( قبل از اعزام بکار در کارگاه ها و واحد های تولیدی ) مورد آزمایش های تخصصی شنوایی سنجی ، بینایی سنجی ، تست های ریوی و سایر معافیات پزشکی قرار می گیرند .

 

در حال حاضر ۱۵ نفر نیروی تمام وقت و ۹ نفر کارشناس پاره وقت در حوزه HSE در رده های بنیاد مشغول بکار و آزمایشات معافیات شغلی مددجویان ۱۰ استان انجام و این اقدامات همچنان ادامه دارد .

 

با ایجاد زیر ساخت های HSE در واحد های تابعه بنیاد ، بازدید های میدانی و آموزش های انجام شده ارزش ریالی کاهش حوادث ( بر اساس متوسط درآمد مددجویان ) نزدیک به یک میلیارد تومان بر آورد می گردد .

 

 

 

 

 

برگزاری مانورهای آتش نشانی در کارگاه ها و واحد های تولیدی بنیاد با حضور مددجویان و کارکنان طی ۷ سال گذشته انجام شده است .

 

حوادث در برخی استان ها ( که مددجویان آن فعالیت های گسترده را انجام می دهند ) تا ۷۸ % کاهش نشان می دهد .

 

طی ۷ سال گذشته در مجموع ۳۷ هزار ساعت آموزش ، تشکیل ۶۸۰۰ پرونده معاینات شغلی ، ایجاد ۳۲۰ مورد شناسنامه کارگاهی HSE و ۱۲ هزار ساعت بازرسی HSE از مجموعه واحد های تابعه بنیاد انجام شده است .

 

فرهنگ سازی HSE ( ایمنی ، بهداشت حرفه ای و حفاظت از محیط زیست ) در کنار فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال زندانیان برای جامعه ، هدف مهمترین دستاورد بنیاد در این حوزه است .

 

 

 

 

انجام معاینات دوره ای برای ۵۰ نفر از مددجویانی که به مدت ۶ ماه درکارگاه حضور داشته و ۱ سال آینده نیز حضور دارند شروع گردید.

 

آمار مربوطه از کارگاه های اصفهان تهیه و افرادی که بیشترین مواجهه با عوامل زیان آور را دارند توسط کارشناس بهداشت حرفه ای تعیین گردیدند.

 

 

 

 

 

انجام خدمات دندان پزشکی برای مددجویان  در مرکز طب کار ، کارخانجات حامی در اصفهان

 

 

 

 

نصب بنر دستور العمل سم پاشی در واحد کشاورزی استان گلستان


 

 

 

 

  

  


 

 

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد9
امروز ستاد50
دیروز ستاد402
این هفته ستاد2077
این ماه ستاد3051
کل ستاد1093918
امروز تمام پرتالها 0 کل تمام پرتالها 0

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک