• آلسترومریا

   

   

   آلسترومریا:

   

  این گل معروف به سوسن پروئی می باشد که بومی آمریکای جنوبی بخصوص کشور شیلی وبرزیل می باشد. این گیاه با ماندگاری 15 روز در 50 گونه می باشد که دارای رنگهای متنوعی است.

 • آنتوریوم

   

   

  آنتوریوم :

   

  آنتوریوم یا فلامینگو که منشاء این گل گواتمالا وکوشاریکا است. ارتفاع این گل به بیش از 30 تا 40 سانتی متری می رسد و دارای برگهای کمی پهن به رنگ سبز تیره می باشد. آنتوریوم در رنگهای متنوع (قرمز، سبز، سفید، نارنجی، ...) می باشد که ماندگاری این گل بین 20 تا 25 روز می باشد.

 • گل رز

   

   

   

  گل رز:

   

  گل رز به عنوان ملکه زیبایی از زمان باستان مورد توجه بشر بوده، اولین گل رز متعلق به ایالت کلرادواورگان آمریکا بوده که حدود 30 میلیون سال پیش کشف شده . گل رز نیز در واریته ها ورنگهای متنوعی وجود دارد که ماندگاری این گل نیز حدود 10 روز می باشد.

 • تاریخچه

   

   

     تاریخچه :

   

   این شرکت از مجموعه شرکت های بنیاد تعاون زندانیان می باشد که در سال 1393 تاسیس و فعالیت تخصصی خود را در زمینه مهارت آموزی و اشتغال مددجویان در حوزه  تولید و پرورش گل های تزینی در قالب مصوبه مجلس شورای اسلامی در اعطای وام برای توسعه اشتغال زندانیان ایجاد شده است .

   

   

   

 • پیام آسمانی
  پیام آسمانی

  هر کس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است.

  (آیه 32 سوره مائده)

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • آیت الله آملی لاریجانی :
  آیت الله آملی لاریجانی :

  مسئولان قوه قضاییه از هیچ تلاشی به منظور ارتقای دستگاه قضایی دریغ نخواهند کرد

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

قابلیت های بالای صنایع دستی زندانیان استان خراسان شمالی برای صادرات

به گزارش روابط عمومی استان خراسان شمالی : سید محمد حسینی سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان شمالی با برشمردن تنوع تولیدات صنایع دستی مددجویان استان گفت : صنایع دستی تولیدی زندانیان استان خراسان شمالی برای امر صادرات قابلیت های بالایی دارد .

 

حسینی در جلسه مشترک با رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، صادرات صنایع دستی تولیدی زندانیان استان را علاوه بر فروش این تولیدات باعث ارزآوری برای کشور دانست و تأکید کرد : اساساً صنایع دستی گام مهمی برای توسعه صادرات غیر نفتی به شمار رفته و می بایست از این ظرفیت هرچه بهتر و بیشتر بهره گرفته شود .

 

وی تابلو فرش ، کیف و کفش چرم ، کمربند ، قالی بافی ، بافندگی ، عرسک سازی را از جمله تولیدات صنایع دستی زندانیان استان خواند و گفت : بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان استان خراسان شمالی در راستای آموزش و اشتغال مددجویان زندان های استان در بخش صنایع دستی اهتمام خاصی داشته است .

 

به گفته سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون استان خراسان شمالی ، کارگاه های مختلف صنایع دستی در سوله اشتغال بنیاد تعاون استان ایجاد و راه اندازی شده است .

 

وی آموزش و اشتغال مددجویان زندان های استان را باعث اشتغال پایدار و کاهش آسیب های اجتماعی زندانیان و خانواده آنان عنوان کرد و یادآور شد : از این رو مشارکت و حمایت از اشتغال زندانیان از سوی دستگاه ها و مراکز مختلف امری ضروری است .

 

حسینی همچنین معرفی کارآفرینان به منظور اشتغال زایی مددجویان زندان های استان را به واسطه حوزه فعالیت اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان ، خواستار شد .

 

وی اهمیت بسته بندی محصولات تولیدی بنیاد و استفاده از نشان سیب سلامت را مهم خواند و بر روان سازی و تسریع در صدور مجوزها به منظور بسته بندی و تولید محصولات این بنیاد از سوی مراکز مرتبط را مورد تأکید قرار داد .

 

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان خراسان شمالی هم در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با بنیاد تعاون زندانیان استان گفت : حمایت از قشر آسیب پذیر زندانیان و خانواده آنان یک امر مهم بوده و اتاق بازرگانی استان در این زمینه آمادگی دارد .

 

سعید پورآبادی با اشاره به وجود فضای نمایشگاهی اتاق بازرگانی ، نسبت به برگزاری نمایشگاه توانمندی های اشتغال مددجویان استان ، استقبال کرد واظهار داشت : افزون بر این امکان واگذاری غرفه ای به بنیاد تعاون زندانیان استان در نمایشگاه سراسری اتاق بازرگانی تهران که اتاق بازرگانی خراسان شمالی هم در آن شرکت خواهد داشت ، وجود دارد .

 

وی همچنین اهمیت توزیع محصولات تولیدی زندانیان استان بین اتاق های بازرگانی ، مراکز و دستگاه های مختلف را هم برشمرد و گفت : ضرورت دارد تا در این زمینه ، فروش و عرضه محصولات تولیدی مددجویان زندان ها به واسطه قابلیت های آن ، تلاش مضاعفی صورت بگیرد .

 

 

 

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟