چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
سه شنبه, 28 اسفند 1397 برگزاری همایش پایان سال 97 ستاد مرکزی بنیاد

روابط عمومی بنیاد تعاون زندانیان : روز سه شنبه مصادف با آخرین روز کاری در سال 1397 همایشی با ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 تشکیل جلسه شورای اداری نمایندگی استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان : با حضور آبشناس مدیر نمایندگی ، میر ریاست زندان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 پرداخت عیدی پایان سال به خانواده مددجویان استان سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان: پیرو دستورالعمل هیأت مدیره بنیاد تعاون زندانیان کشور مبلغ ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج اصناف استان سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی ، خسروی مشاور سازمان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 نمایشگاه فروش نوروزی در زندان مرکزی کرمان آغاز بکار کرد

نمایشگاه فروش نوروزی با هدف بالا بردن روحیه مددجویان در ۴ غرفه در زندان مرکزی کرمان آغاز بکار ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 پرداخت عیدی به خانواده مددجویان استان همدان

به گزارش روابط عمومی استان همدان : درراستای سیاست های حمایتی بنیاد تعاون زندانیان ، نمایندگی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 کلنگ زنی واحد دامپروری و زنبور داری حامی استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : با حضور حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانه ا و رئیس هیأت اجرایی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 برگزاری اولین همایش خیرین اشتغال زندانیان استان زنجان

اولین همایش خیرین اشتغال زندانیان استان زنجان برگزار گردید .          به گزارش روابط عمومی ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 برش فرش دستباف در کارگاه قالیبافی زندان خوی

به گزارش روابط عمومی استان آذربایجان غربی : بهنام قربانی مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 27 اسفند 1397 تولید انبوه و عرضه گسترده ظروف رومیزی مخصوص تیبک و آجیل خوری

ظروف طرح دار چوبی رومیزی جای تیبک و آجیل خوری در بنیاد تعاون زندانیان استان تهران به مرحله ...

»ادامه مطلب

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور: پرسنل وظیفه که در سازمان زندانها خدمت می کنند می توانند از مهارتهای فنی و حرفه ای نیز بهره گیرند

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور:درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره می گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

سرهنگ مهدی محمودی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: زندانبانی امری مقدس است که علاوه بر نگهداری مجرمین، اصلاح و تربیت آنها نیز برعهده سازمان زندانها می باشد.

محمودی یادآور شد: از شاخصه های مهم سازمان زندانها در امر اصلاح و تربیت؛ برگزاری کلاسهای قرآنی، فرهنگی، سوادآموزی، حرفه آموزی و اشتغالزایی است، و وظیفه ما در یگان حفاظت سازمان با رعایت قوانین و مقررات، برای تحقق این مهم برقراری نظم و امنیت است.

وی افزود: اداره کل زندانهای فارس با توجه به وسعت جغرافیایی و تعداد زندانیان از نظر رده بندی امنیتی پس از استانهای تهران و خراسان رضوی در رده سوم قرار دارد و زندان مرکزی شیراز نیز باتوجه به وسعت، قدمت ،بافت فیزیکی و همچنین نرخ جمعیت کیفری از زندانهای مهم کشور محسوب می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور ادامه داد: همکاران ما در زندان مرکزی شیراز اقدامات بسیار حساس و پیچیده ای را انجام می دهند و این همکاری در تعامل همه جانبه کلیه بخشها به خصوص یگان حفاظت امکان پذیر است.

محمودی اظهار داشت: باتوجه به کمبود نیروی پرسنل وظیفه و کادر، یگان حفاظت استان باید برنامه ریزی در این زمینه داشته باشند تا وضعیت کمبود پست های نیروهای پاسیار و وظیفه جبران شود.

وی تأکید کرد: درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور اضافه کرد: بکارگیری بهینه از نیروهای وظیفه در مأموریتهای مهم یقیناً می تواند بسیاری از خلاء های موجود را جبران کند و علاوه بر آن یگان حفاظت باید از انسان محوری خارج و تجهیز محور شود و از امکانات و سیستم های پیشرفته استفاده کند.

وی تأکید کرد: برای کلیه مراکز استانی باید دستگاه بادی اسکنر، اکس ری و گیت ری خریداری و نصب شود و دوربین های مداربسته نیز گسترش یابد.

محمودی همچنین به خودروهای اعزام و بدرقه زندانیان نیز اشاره ای داشت و یادآور شد: خودروهای حامل زندانی باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و خوشبختانه در زندانهای فارس خودروها تجهیز شده اند و زندانی با امنیت جابه جا می شود و مدیریت و هنر خوب کارکردن با کمبود امکانات، نیرو، تجهیزات و اعتبارات در این استان مشهود می باشد.

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: براساس دستورالعمل ستاد نیروهای مسلح، مأموریتها و وظایفی برای یگان حفاظت زندانها تعیین شده و اهداف و مأموریتهای سازمان براساس چشم انداز ترسیم شده دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در چشم انداز ترسیمی آنچه برنامه ریزی شده، اصل آموزش و ارتقای کیفی سیستم های هوشمند الکترونیکی، افزایش نیروی کادر و پاسیار و مجهز شدن پرسنل یگان به تجهیزات می باشد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور همچنین با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی برای پرسنل وظیفه باید از طریق استانها اجرا شود، گفت: سربازان وظیفه باید در برنامه های فرهنگی همچون؛ قرائت قرآن، حفظ، روخوانی و مسابقات قرآنی ورزشی، برنامه های رفاهی، اردوهای تفریحی و زیارتی شرکت کنند و استانهایی که این برنامه ها را به خوبی اجرا کنند در ارزیابی سالانه برای آنها امتیازاتی درنظر گرفته می شود.

محمودی در ادامه با تأکید بر تشویق مأمورین یگان حفاظت در کشف مواد و درنظر گرفتن اعتبار برای آنها اضافه کرد: از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرسنل یگان حفاظت که در زندانها کشف مواد داشته و یا در کشف دخیل باشند جزو مأمورین کاشف محسوب و مورد تشویق قرار می گیرند و اعتباری نیز از طرف ستاد مبارزه با مواد برای آنها درنظر گرفته می شود.

وی همچنین با اشاره به نگهداری سگهای نگهبان و موادیاب در زندانهای استان فارس به عنوان استان مبدأ یادآور شد: زندانهای استان فارس به عنوان مبدا نگهداری سگهای موادیاب و نگهبان در بین زندانهای کشور است و در این بازدید با ارزیابی از عملکرد این سگها، نتیجه آن در جلسه شورای موادمخدر نهاد رییس جمهوری مطرح می شود و در صورتی که در این شورا مورد تأیید قرار گیرد و از نظر کیفی این سگها را بهبود دهیم از این سگها در سایر مراکز انتظامی و امنیتی کشور نیز استفاده می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در ادامه از زحمات احمدی مدیرکل زندانهای فارس و علی مظفری مدیر زندان مرکزی شیراز تقدیر کرد.

 

 

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

No data available
تهران
--- °C
[Details]