سه شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۷
سه شنبه, 20 آذر 1397 ملاقات با معاون وزیر کشور

به گزارش " پایگاه خبری بنیاد تعاون " : جلسه ای با حضور رحیم مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بنیاد تعاون زندانیان استان قم

به گزارش روابط عمومی استان قم : طی هماهنگی های انجام شده توسط نمایندگی بنیاد تعاون استان قم با ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 موفقیت آمیز بودن کشت آزمایشی زعفران در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی سمنان

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 بازدید از فعالیت های بنیاد تعاون استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی استان کرمانشاه : رضا نوید برق سرپرست معاونت منابع انسانی به همراه نجفی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 جلسه با مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون کرمان : در راستای اشتغال و جلوگیری از آسیب های اجتماعی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 دوخت لباس فرم آتش نشانان استان سمنان توسط مددجویان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

به گزارش روابط عمومی استان سمنان : جلسه ای با حضور گونه پی مدیر نمایندگی استان سمنان و کردی ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 نشست با دادستان های شهرستان چالوس و نوشهر

به گزارش روابط عمومی استان مازندران : به منظور تأمین نیروی کار مورد نیاز واحد کلاردشت ، جلسه ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 20 آذر 1397 اتمام بافت و برش دو تخته فرش دستبافت در نمایندگی استان زنجان

دو تخته فرش دستبافت در نمایندگی استان زنجان برش خورد . به گزارش روابط عمومی استان زنجان : در ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 19 آذر 1397 عملیات برداشت محصول کیوی از باغ لتاک تنکابن

برداشت 23 تن محصول کیوی از باغ لتاک شهرستان تنکابن     به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب
یکشنبه, 18 آذر 1397 بازدید از کارخانه تولید شیشه سکوریت شهرک صنعتی بجنورد

به گزارش روابط عمومی استان خراسان شمالی : حمید غلامرضاپور مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور: پرسنل وظیفه که در سازمان زندانها خدمت می کنند می توانند از مهارتهای فنی و حرفه ای نیز بهره گیرند

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور:درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره می گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

سرهنگ مهدی محمودی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: زندانبانی امری مقدس است که علاوه بر نگهداری مجرمین، اصلاح و تربیت آنها نیز برعهده سازمان زندانها می باشد.

محمودی یادآور شد: از شاخصه های مهم سازمان زندانها در امر اصلاح و تربیت؛ برگزاری کلاسهای قرآنی، فرهنگی، سوادآموزی، حرفه آموزی و اشتغالزایی است، و وظیفه ما در یگان حفاظت سازمان با رعایت قوانین و مقررات، برای تحقق این مهم برقراری نظم و امنیت است.

وی افزود: اداره کل زندانهای فارس با توجه به وسعت جغرافیایی و تعداد زندانیان از نظر رده بندی امنیتی پس از استانهای تهران و خراسان رضوی در رده سوم قرار دارد و زندان مرکزی شیراز نیز باتوجه به وسعت، قدمت ،بافت فیزیکی و همچنین نرخ جمعیت کیفری از زندانهای مهم کشور محسوب می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور ادامه داد: همکاران ما در زندان مرکزی شیراز اقدامات بسیار حساس و پیچیده ای را انجام می دهند و این همکاری در تعامل همه جانبه کلیه بخشها به خصوص یگان حفاظت امکان پذیر است.

محمودی اظهار داشت: باتوجه به کمبود نیروی پرسنل وظیفه و کادر، یگان حفاظت استان باید برنامه ریزی در این زمینه داشته باشند تا وضعیت کمبود پست های نیروهای پاسیار و وظیفه جبران شود.

وی تأکید کرد: درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور اضافه کرد: بکارگیری بهینه از نیروهای وظیفه در مأموریتهای مهم یقیناً می تواند بسیاری از خلاء های موجود را جبران کند و علاوه بر آن یگان حفاظت باید از انسان محوری خارج و تجهیز محور شود و از امکانات و سیستم های پیشرفته استفاده کند.

وی تأکید کرد: برای کلیه مراکز استانی باید دستگاه بادی اسکنر، اکس ری و گیت ری خریداری و نصب شود و دوربین های مداربسته نیز گسترش یابد.

محمودی همچنین به خودروهای اعزام و بدرقه زندانیان نیز اشاره ای داشت و یادآور شد: خودروهای حامل زندانی باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و خوشبختانه در زندانهای فارس خودروها تجهیز شده اند و زندانی با امنیت جابه جا می شود و مدیریت و هنر خوب کارکردن با کمبود امکانات، نیرو، تجهیزات و اعتبارات در این استان مشهود می باشد.

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: براساس دستورالعمل ستاد نیروهای مسلح، مأموریتها و وظایفی برای یگان حفاظت زندانها تعیین شده و اهداف و مأموریتهای سازمان براساس چشم انداز ترسیم شده دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در چشم انداز ترسیمی آنچه برنامه ریزی شده، اصل آموزش و ارتقای کیفی سیستم های هوشمند الکترونیکی، افزایش نیروی کادر و پاسیار و مجهز شدن پرسنل یگان به تجهیزات می باشد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور همچنین با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی برای پرسنل وظیفه باید از طریق استانها اجرا شود، گفت: سربازان وظیفه باید در برنامه های فرهنگی همچون؛ قرائت قرآن، حفظ، روخوانی و مسابقات قرآنی ورزشی، برنامه های رفاهی، اردوهای تفریحی و زیارتی شرکت کنند و استانهایی که این برنامه ها را به خوبی اجرا کنند در ارزیابی سالانه برای آنها امتیازاتی درنظر گرفته می شود.

محمودی در ادامه با تأکید بر تشویق مأمورین یگان حفاظت در کشف مواد و درنظر گرفتن اعتبار برای آنها اضافه کرد: از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرسنل یگان حفاظت که در زندانها کشف مواد داشته و یا در کشف دخیل باشند جزو مأمورین کاشف محسوب و مورد تشویق قرار می گیرند و اعتباری نیز از طرف ستاد مبارزه با مواد برای آنها درنظر گرفته می شود.

وی همچنین با اشاره به نگهداری سگهای نگهبان و موادیاب در زندانهای استان فارس به عنوان استان مبدأ یادآور شد: زندانهای استان فارس به عنوان مبدا نگهداری سگهای موادیاب و نگهبان در بین زندانهای کشور است و در این بازدید با ارزیابی از عملکرد این سگها، نتیجه آن در جلسه شورای موادمخدر نهاد رییس جمهوری مطرح می شود و در صورتی که در این شورا مورد تأیید قرار گیرد و از نظر کیفی این سگها را بهبود دهیم از این سگها در سایر مراکز انتظامی و امنیتی کشور نیز استفاده می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در ادامه از زحمات احمدی مدیرکل زندانهای فارس و علی مظفری مدیر زندان مرکزی شیراز تقدیر کرد.

 

 

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

No data available
تهران
--- °C
[Details]