جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷
سه شنبه, 26 تیر 1397 آبیاری تحت فشار در بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش بنیاد تعاون زندانیان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : این بنیاد از ۶ سال گذشته از مجموع ۱۵ هزار هکتار ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 آبیاری تحت فشار در بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش بنیاد تعاون زندانیان

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : این بنیاد از ۶ سال گذشته از مجموع ۱۵ هزار هکتار ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 جلسه با کارآفرینان حوزه جواهر سازی و سنگ های قیمتی

به گزارش روابط عمومی استان زنجان : در این جلسه که با حضور سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون استان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 برگزاری پنجمین جلسه هیأت اجرایی نمایندگی استان همدان

هیأت اجرایی بنیاد تعاون استان همدان تشکیل جلسه داد .       به گزارش روابط عمومی استان همدان : ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 هیأت اجرایی بنیاد تعاون استان خراسان شمالی تشکیل جلسه داد

برگزاری جلسه هیأت اجرایی نمایندگی استان خراسان شمالی به گزارش روابط عمومی استان خراسان ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 روش های مقصد سازی در گردشگری ایران

در نشست اختصاصی " توریسم " با حضور صاحب نظران عنوان شد .   توریسم : گردشگری به معنای مدرن ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 10 هزار زندانی رأی باز در کشور وجود دارد

ساوه - ایرنا - مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : 10 هزار زندانی رای باز در کشور وجود دارد ...

»ادامه مطلب
سه شنبه, 26 تیر 1397 10 هزار زندانی رأی باز در کشور وجود دارد

ساوه - ایرنا - مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : 10 هزار زندانی رای باز در کشور وجود دارد ...

»ادامه مطلب
دوشنبه, 25 تیر 1397 طرح آبیاری تحت فشار مکانیزه باغات پسته مجتمع کوثر ساوه افتتاح شد

 افتتاح طرح آبیاری تحت فشار باغات پسته مجتمع کوثر با حضور مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و ...

»ادامه مطلب
یکشنبه, 24 تیر 1397 مناقصات بخش فناوری تاریخ 97.4.23

فن آوری اطلاعات » کامپیوتر ، سخت افزار و تجهیزات شبکه123 - شرکت مخابرات ایراندر نظر دارد به ...

»ادامه مطلب

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور: پرسنل وظیفه که در سازمان زندانها خدمت می کنند می توانند از مهارتهای فنی و حرفه ای نیز بهره گیرند

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور:درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره می گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

سرهنگ مهدی محمودی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: زندانبانی امری مقدس است که علاوه بر نگهداری مجرمین، اصلاح و تربیت آنها نیز برعهده سازمان زندانها می باشد.

محمودی یادآور شد: از شاخصه های مهم سازمان زندانها در امر اصلاح و تربیت؛ برگزاری کلاسهای قرآنی، فرهنگی، سوادآموزی، حرفه آموزی و اشتغالزایی است، و وظیفه ما در یگان حفاظت سازمان با رعایت قوانین و مقررات، برای تحقق این مهم برقراری نظم و امنیت است.

وی افزود: اداره کل زندانهای فارس با توجه به وسعت جغرافیایی و تعداد زندانیان از نظر رده بندی امنیتی پس از استانهای تهران و خراسان رضوی در رده سوم قرار دارد و زندان مرکزی شیراز نیز باتوجه به وسعت، قدمت ،بافت فیزیکی و همچنین نرخ جمعیت کیفری از زندانهای مهم کشور محسوب می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور ادامه داد: همکاران ما در زندان مرکزی شیراز اقدامات بسیار حساس و پیچیده ای را انجام می دهند و این همکاری در تعامل همه جانبه کلیه بخشها به خصوص یگان حفاظت امکان پذیر است.

محمودی اظهار داشت: باتوجه به کمبود نیروی پرسنل وظیفه و کادر، یگان حفاظت استان باید برنامه ریزی در این زمینه داشته باشند تا وضعیت کمبود پست های نیروهای پاسیار و وظیفه جبران شود.

وی تأکید کرد: درصورت پیگیری فرماندهان یگان حفاظت در استانها برای جذب نیروی وظیفه، از مزیت های خدمت مشمولین وظیفه در سازمان زندانها این است که پرسنل وظیفه علاوه براینکه می توانند در محل زندگی خود خدمت کنند از آموزشهای فنی و حرفه ای نیز درطول خدمت بهره گیرند تا پس از اتمام خدمت سربازی بتوانند حرفه و شغل مناسبی کسب کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور اضافه کرد: بکارگیری بهینه از نیروهای وظیفه در مأموریتهای مهم یقیناً می تواند بسیاری از خلاء های موجود را جبران کند و علاوه بر آن یگان حفاظت باید از انسان محوری خارج و تجهیز محور شود و از امکانات و سیستم های پیشرفته استفاده کند.

وی تأکید کرد: برای کلیه مراکز استانی باید دستگاه بادی اسکنر، اکس ری و گیت ری خریداری و نصب شود و دوربین های مداربسته نیز گسترش یابد.

محمودی همچنین به خودروهای اعزام و بدرقه زندانیان نیز اشاره ای داشت و یادآور شد: خودروهای حامل زندانی باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و خوشبختانه در زندانهای فارس خودروها تجهیز شده اند و زندانی با امنیت جابه جا می شود و مدیریت و هنر خوب کارکردن با کمبود امکانات، نیرو، تجهیزات و اعتبارات در این استان مشهود می باشد.

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: براساس دستورالعمل ستاد نیروهای مسلح، مأموریتها و وظایفی برای یگان حفاظت زندانها تعیین شده و اهداف و مأموریتهای سازمان براساس چشم انداز ترسیم شده دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در چشم انداز ترسیمی آنچه برنامه ریزی شده، اصل آموزش و ارتقای کیفی سیستم های هوشمند الکترونیکی، افزایش نیروی کادر و پاسیار و مجهز شدن پرسنل یگان به تجهیزات می باشد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور همچنین با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی برای پرسنل وظیفه باید از طریق استانها اجرا شود، گفت: سربازان وظیفه باید در برنامه های فرهنگی همچون؛ قرائت قرآن، حفظ، روخوانی و مسابقات قرآنی ورزشی، برنامه های رفاهی، اردوهای تفریحی و زیارتی شرکت کنند و استانهایی که این برنامه ها را به خوبی اجرا کنند در ارزیابی سالانه برای آنها امتیازاتی درنظر گرفته می شود.

محمودی در ادامه با تأکید بر تشویق مأمورین یگان حفاظت در کشف مواد و درنظر گرفتن اعتبار برای آنها اضافه کرد: از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرسنل یگان حفاظت که در زندانها کشف مواد داشته و یا در کشف دخیل باشند جزو مأمورین کاشف محسوب و مورد تشویق قرار می گیرند و اعتباری نیز از طرف ستاد مبارزه با مواد برای آنها درنظر گرفته می شود.

وی همچنین با اشاره به نگهداری سگهای نگهبان و موادیاب در زندانهای استان فارس به عنوان استان مبدأ یادآور شد: زندانهای استان فارس به عنوان مبدا نگهداری سگهای موادیاب و نگهبان در بین زندانهای کشور است و در این بازدید با ارزیابی از عملکرد این سگها، نتیجه آن در جلسه شورای موادمخدر نهاد رییس جمهوری مطرح می شود و در صورتی که در این شورا مورد تأیید قرار گیرد و از نظر کیفی این سگها را بهبود دهیم از این سگها در سایر مراکز انتظامی و امنیتی کشور نیز استفاده می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در ادامه از زحمات احمدی مدیرکل زندانهای فارس و علی مظفری مدیر زندان مرکزی شیراز تقدیر کرد.

 

 

برای مشاهده سایت استان مورد نظر خود کلیک کنید

No data available
تهران
--- °C
[Details]